فرش درجه یک کاشان

buy-first-class-carpet-kashan.jpg

فرش های کاشان در تمام دنیا شهرت و آوازه خوبی دارند . فرش های ماشینی درجه یک ناب و چشم نواز که از هر دو نظر کیفیت و زیبایی ظاهری سرآمد سایر رقبا در بازار های داخلی و خارجی شده اند . فرش های ماشینی تولید شده در پنج رده درجه یک ، درجه دو ، درجه سه ، درجه چهار و درجه پنج بر اساس کیفیت و مرغوبیت رده بندی می شوند . فرش های درجه یک بهترین محصولات و فرش های درجه پنج جزء کم کیفیت ترین محصولات به حساب می آیند و سایرین در رده ای بین همین باز جای می گیرند . به جز فرش های ماشینی درجه یک ، عموم فرش ها ، بر چسب درجه دو و سه بخود گرفته و کمتر محصولی را با درجه چهار و پنج در بازار می بینیم .
فرش های درجه یک بین خریداران محبوبیت بیشتری دارند و کیفیت بالا و به عبارتی خرید فرش درجه یک کاشان اولویت هر خریداری است که به بازار فرش و قالی پای می گذارد . فرش های ماشینی در دسته کالاهای بادوام و ماندگار لحاظ شده و خرید فرش درجه یک اگر هم به قیمتی بالاتر از فرش های درجه دو و سه باشد از هزینه های آتی و خرید دوباره فرش جلوگیری خواهد کرد .
در مقاله حاضر به دنبال بررسی ویژگی ها ، موارد مد نظر خریداران و روش خرید فرش درجه یک کاشان هستیم . بهتر است قبل از خرید با کسب آگاهی هایی در این زمینه از ویژگی های فرش درجه یک کاشان مطلع شویم و با داشت آگاهی وارد بازار شویم تا خریدی مطلوب و لذت بخش را رقم بزنیم . خواندن مقاله حاضر از مواردی است که با بالا بردن آگاهی در زمینه فرش های ماشینی به خریداران کمک خواهد کرد .
فرش ماشینی کاشان
قبل از پرداختن به فرش درجه یک بهتر است کمی در مورد فرش کاشان صحبت شود . فرش ماشینی کاشان یک برند خاص نیست ؛ تمامی فرش هایی که در شهرک های صنعتی کاشان و تحت نظر برندهای ثبت شده در کاشان به تولید می رسند عنوان فرش کاشان را به خود گرفته و در بازار محبوبیت و جایگاه ویژه ای دارند . این مورد که فرش درجه یک کاشان آوازه و شهرت جهانی پیدا کرده است به عملکرد بنگاه ها و برند های کاشانی بر می گردد . تعداد کارخانه جات ، تعداد زیاد تولید کنندگان و رقبا ، سابقه طولانی ، دارا بودن نیروی کار زبده ، سرمایه گذاری های کلان در صنعت نساجی و ... از مواردی است که به تولیدات با کیفیت منجر می شود . از آنجایی که تولید کنندگان کاشانی در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر به فعالیت مشغول هستند اگر تولید کننده و برندی در ارائه محصولات دچار ضعف یا اندکی کاستی باشد ، بی شک در اسرع وقت از دور رقابت ها حذف شده و خریداران با جایگزین نمودن برند های دیگر به حذف تولید کننده اقدام خواهند نمود . از این رو می توان با اقتدار از درجه یک بودن و با کیفیت بودن فرش های ماشینی کاشان صحبت کرد .
تعداد برند های فرش ماشینی در کاشان کم نیست علاوه بر برند های ثبت شده تعداد کارگاه ها و افرادی که در خانه مشغول بافت فرش هستند تنوع فرش درجه یک کاشان را بالا برده است . در اکثر مواقع دشواری انتخاب برند و فروشگاه برای خریداران انتخاب فرش ماشینی از بین فرش های درجه یک کاشان است که تمام معروف ، با کیفیت و دارای زیبایی فاخر هستند . فرش های کاشان علاوه بر دوام و حفظ ویژگی های یک تخته فرش خوب ، در زیبایی هم زبانزد خاص و عام بوده و به جرأت می توان در دکوراسیون های داخلی به عنوان متحول کننده دکور و زیبا ساز فضا از آن ها نام برد  .
فرش ماشینی درجه یک
همانطور که اشاره شد رده بندی فرش ها در پنج دسته انجام می شود . مجموعه ویژگی ها باید گرد آیند تا یک تخته فرش بتواند درجه یک باشد و مرغوبیت و کیفیت فرش های صادراتی را به خود اختصاص دهد . ویژگی هایی که هم در کیفیت و هم در ظاهر و رنگ و طرح فرش به چشم خواهد آمد .
از نظر خریداران ، فرش درجه یک ، محصولی است که با کیفیت بوده و زیبایی و جلوه خوبی هم داشته باشد . اما این دوام و ماندگاری و ظاهر زیبا نیازمند داشتن موارد زیر به عنوان ویژگی فرش ماشینی درجه یک است :
1- کیفیت و دوام هر محصول توسط مواد اولیه تأمین خواهد شد . فرش درجه یک از الیاف اکرولیک هیت ست شده تولید می شوند ، فرش هایی با نهایت با کیفیت و به قدمت چندین دهه . سایر الیاف مصرفی در فرش ها الیاف پلی استر و پلی پروپلین می باشد ، به میزانی که از خلوص اکرولیک کم شده و درصد پلی استر و پلی پروپلین بیشتر شود ، درجه فرش افت کرده و از درجه یک بودن به سمت درجه دو و سه می رود .
2- دستگاه و فنون بافت هم بر کیفیت تاثیر دارند . تولیدات کاشان از تکنولوژی روز با بازدهی بالا برخوردار است . فرش های ماشینی درجه یک را می توان از دل دستگاه های مدرن و پیشرفته ساخت کشور های اروپایی خارج نمود . چه دستگاه های تولید فرش 700 شانه ، چه تولید فرش 1000 شانه و چه تولید فرش 1200 شانه اگر فناوری های نوین را رعایت کرده و بازدهی بالایی داشته باشند ، تولیدات درجه یک ارائه خواهند داد .
3- رنگ و لعاب ، ظاهر فرش را شکل می دهد ولی در درجه بندی فرش بی اثر نیست ، فرش های درجه یک هارمونی رنگ دارند . تقارن در آن ها رعایت شده و در هیچ جای فرش ، رنگی اشتباه بافته نشده است . مورد مهم دیگر کیفیت رنگ الیاف است ، فرش های درجه یک ، هنگام شست و شو رنگ دهی ندارند ، در برابر نور خورشید دچار رنگ پریدگی نمی شوند و در نهایت درخشندگی و زیبایی سالیان سال بدون تغییر رنگ زیر پا جلوه گر خواهند بود . عموما فرش های 700 شانه درجه یک تنوع رنگی کم تری نسبت به فرش های 1200 شانه دارند اما اگر موارد کیفی رنگ و هارمونی و عدم بافت اشتباه در آن ها لحاظ شده باشد ، از نظر رنگ درجه یک خواهند بود . 
4- فرش درجه یک کاشان از نظر بافت بی عیب است . این جمله را می توان چنین تفسیر کرد ، در فرش درجه یک کاشان نخ دررفتگی نداریم ، بافت تکراری بر اثر تکرار سیلندر که نقص در دستگاه محسوب می شود به چشم نخواهد آمد ، نقشه و رنگ بطور صحیح بافته شده و عدم تقاوت وجود ندارد ، نمی توان در جایی از فرش متفاوت بودن ارتفاع نخ خاب را دید ، سوراخ و پارگی به دلیل برش غلط یا بافته نشدن و حتی پارگی نخ در قالی های درجه یک به هیچ وجه وجود ندارد .
دقت نمایید که فرش درجه یک ربطی به شانه و تراکم ندارد ، برخی به غلط تصور می کنند که چون فرش های 1200 شانه زیبایی و جلوه بیشتری دارند و نسبت به سایر فرش ها گران قیمت تر هستند ، فرش درجه یک بوده و فرش های 700 شانه یا 1000 شانه نمی توانند به خوبی و مرغوبیت فرش های 1200 شانه باشند ، در ویژگی های یاد شده هیچ کجا از تراکم و شانه نام نبردیم چراکه درجه یک بودن محصول به تعداد گره ربطی ندارد . پس می توان انواع فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه را در مرغوبیت بالا و با ویژگی فرش درجه یک کاشان خریداری نمود .
نحوه خرید فرش ماشینی درجه یک
فرش های درجه یک نسبت به فرش های درجه دو و سه گران قیمت تر هستند . اما راهکارهایی برای خرید فرش درجه یک کاشان به قیمت ارزان وجود دارد . بهترین راهکار خرید مستقیم از تولید کننده است ، خرید به روش اینترنتی و خرید حضوری از کارخانه دو روش عمده خرید مستقیم هستند . روی کار آمدن دیجیتال مارکتینگ خریداران را از طی مسافت و رفتن به کارخانه باز داشته و به راحتی می توان با مراجعه به فروشگاه اینترنتی از خرید فرش درجه یک کاشان لذت برد . قیمت مطلوب یکی از چندین ویژگی خرید فرش درجه یک کاشان به روش اینترنتی است . اما توجه نمایید در هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی یا کانال های تلگرام از اصالت فروشگاه و تحت نظر مستقیم تولید کننده بوده اطمینان حاصل نمایید چراکه فروشگاه های مجازی توسط فروشندگان مجازی اداره شده و اطمینان به برند در آن ها حرف اول را می زند .
فروشگاه اینترنتی گروه تولید فرشخونه به عنوان یکی از برند های معتبر ، نامی و خوش سابقه مکان خوبی برای خرید فرش درجه یک کاشان به حساب می آید . می توانید برند فرشخونه را در نمایشگاه ها ، فروشگاه ها فیزیکی و ... هم خریداری نمایید . اعتماد به محصولات درجه یک فرشخونه خریدی به صرفه ، ناب و لذت بخش را به ارمغان خواهد آورد .

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش ماشینی درجه یک, فرش درجه یک, خرید فرش درجه یک کاشان, خرید فرش ماشینی درجه یک, فرش ماشینی کاشان, فرش های 700 شانه درجه یک,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 1000 شانه 8 رنگ
چرا باید فرش را اینترنتی بخریم ؟
ویژگی فروشگاه آنلاین فرش معتبر چیست ؟
فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
فرش 700 شانه را از کجا بخریم ؟
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان