فرش 1200 شانه کاشان

buy-carpet-1200-reeds-kashan.jpg

میزان شانه و تراکم در کیفیت فرش ماشینی خیلی اثر دارد . امروزه ، نقش فرش ، علاوه بر کف پوش به عنوان زیبا کننده دکوراسیون نیز استفاده می شود و افراد سعی می کنند با خرید فرش زیبا ، فضای منزل را زیباتر کنند . همه می دانند که با افزایش شانه زیبایی فرش و با افزایش تراکم کیفیت فرش بالاتر می رود . فرش های ماشینی 1200 شانه که با تراکم 3600 بافته می شود ، از نظر کیفیت و زیبایی فوق العاده است . قبل از معرفی فرش های 1200 شانه بهتر است با مفهوم شانه و تراکم آشنا شوید .
شانه و تراکم چیست ؟
در تعریف شانه و تراکم به زبان عامیانه ، این طور باید گفت که در فرش های 1200 شانه ، 1200 گره در یک متر از عرض قالی و 3600 گره در یک متر از طول آن وجود دارد . برای محاسبه ساده تر باید 120 گره در 10 سانتی متر از عرض فرش و 360 گره در یک متر از طول فرش وجود دارد که با بالا رفتن تعداد این گره ها در عرض و طول ، فرش درجه یک و زیبا می شود . پس در تعریف کلی شانه و تراکم می توان گفت که تعداد گره هایی که در یک متر از عرض محصول وجود دارد شانه و تعداد گره هایی که در یک متر از طول آن وجود دارد ، تراکم می گویند .
فرش 1200 شانه چیست ؟
فرش های 1200 شانه ، جزء محصولات جدید است که چندسالی است به بازار فرش عرضه شده است . یکی از دلایلی که سبب پرفروش شدن این محصولات شده است ، زیبایی و لطافت و ظرافت این محصولات است . نقشه ها و طرح های خیلی ظریف و شلوغ را به صورت 1200 شانه می بافند . این محصولات پرتراکم ، دارای فشردگی و توپری بسیاری هستند و به دلیل اینکه تعداد گره ها بالاست باید از الیاف خیلی ریز و ظریف در بافت آن استفاده کرد . استفاده از الیاف کلفت و ضمخت ، نقشه و طرح محصول را نافرم می کند . هم اکنون در بین مشتریان و خریداران ، فرش های هزار و دویست شانه ؛ به ظرافت و لطافت و به فرش ماشینی جدید شهرت دارد . تراکم بالا ، نمایش دادن طرح ها و نقشه های شلوغ را بهتر می کند . تابلو فرش های بسیار ریز بافت و تصویر اشخاص و چهره ها و مناظر را به صورت 1200 شانه می بافند . این محصولات بسیار شبیه قالی های دستبافت هستند . علاقه مردم ایران به قالی های دستباف و محبوبیت این قالی های نفیس در بین مردم ، تولید کنندگان را به تولید فرش های 1200 شانه تشویق کرد .
مدل فرش جهیزیه
از آنجایی که خرید فرش جهیزیه بسیار اهمیت دارد ، محصولات 1200 شانه ، بهترین مدل فرش جهیزیه می باشند که می تواند چندین سال ، طنین انداز منزل نوعروس باشد . استفاده از فرش هایی با نقش های شلوغ و با نگاره های شلوغ ، در دکوراسیون عروس ، غوغا می کند . فرش 1200 شانه طرح افشان با رنگ های روشن ، بهترین گزینه برای مکان های کوچک و فضاهای کم نور است . این محصولات ، بهترین انتخاب برای پذیرایی محسوب می شوند . ظرافت و زیبایی فوق العاده که شبیه قالی های دستباف است ، بسیاری از افراد را به سمت خرید فرش 1200 شانه می کشاند .
الیاف فرش 1200 شانه
در بافت نخ خاب فرش های ماشینی ، چندین نوع نخ مصنوعی وجود دارد که الیاف آکریلیک مصنوعی باکیفیت تر و مرغوب تر می باشد . محصولاتی که با الیاف آکریلیک بافته می شوند ، مقاوم تر و مستحکم تر و زیباتر می باشند . نخ های آکریلیک ، بدون پرز است و ضد حساسیت نیز می باشد . در برابر انوع حرارت های های مستقیم و غیر مستقیم مقاوم است و حتی بسیاری از کارشناسان برای تعیین کیفیت ، تست گرما روی محصولات آکریلیک انجام میدهند و فرش هیچ گونه تغییری نمی کند . قیمت محصولات آکریلیک کمی بالاتر از محصولات پلی استر و پلی پروپلین است ولی با خرید این محصولات ، چندین سال از تعویض فرش در امان هستید .
دستگاه بافت فرش 1200 شانه
دستگاه های قدیمی قادر نیستند فرش های با شانه و تراکم بالا را ببافند . این دستگاه ها به دلیل کیفیت پایین ، فرش های 500 شانه و 350 شانه را تولید می کنند . محصولات دستبافتگونه باید با دستگاه hcix2 که سرعت بالایی دارد و کیفیت فرش ماشینی را بالا می برد ، بافته شود .
قیمت فرش 1200 شانه
قیمت فرش های ماشینی بر اساس نوع الیاف و نوع شانه و تراکم و تا حدودی نوع خرید متفاوت می باشد . قیمت فرش 1200 شانه به دلایل زیر از قیمت بالاتری برخوردار می باشد :
• طرح های 1200 شانه بسیار ریز نقش و شلوغ هستند و باید توسط بهترین طراحان خبره و زبر دست ، طراحی شوند . استخدام طراحان ، مستلزم صرف هزینه هایی برای تولید کننده می باشد .
• دستگاه بافت محصولات 1200 شانه ، باید hcix2 باشد که این دستگاه در ایران تولید نمی شود و باید از بلژیک وارد شود .
• نوع نخ خاب این فرش های لوکس و زیبا ، باید خیلی نازک و مستحکم باشد . دلیل نازک بودن به خاطر تعداد گره های بالا و دلیل مستحکم بودن به خاطر اینکه سرعت دستگاه Hcix2 بالا است و ممکن است الیاف در حین بافت فرش ، پاره شود .
ولی بسیاری از تولید کنندگان با فروش فرش های 1200 شانه به صورت مستقیم و بدون واسطه ، از قیمت این محصولات کاسته می شود و فرش باکیفیت و زیبا ، با قیمتی ارزان تر از بازار عرضه می شود .
نقش فرش 1200 شانه در دکوراسیون
قالی های دستبافتگونه ، بهترین فرش برای پذیرایی هستند . این محصولات که شامل فرش های 1200 شانه و فرش های 1000 شانه هستند ، به دلیل به کار رفتن الیاف نازک در بافت نخ خاب آن ، از ضخامت کمی برخوردار هستند .  مفروش کردن اتاق نشیمن و آشپزخانه و راهروها با این محصولات ، جایز نیست .
در قسمت پذیرایی منزل ، بهتر است قبل از خرید فرش 1200 شانه دقت کنید . اگر مبل و پرده شما ساده است ، بهتر  است از فرش های ریز بافت با نقش و نگاره های شلوغ ، بهره مند شوید . طرح پریناز ، طرح ثریا و طرح کرشمه ، از نقشه و طرح های شلوغ در آن استفاده شده است . اما اگر مبل یا پرده شما طرح دار است بهتر است از فرش های خلوت با نقش و نگاره های کمتر استفاده کنید . طرح هالیدی ، طرح ناردون و طرح زیبا یکی بهترین انتخاب برای این دکوراسیون ها می باشند . انتخاب درست طرح و رنگ ، کمک شایانی به زیبا شدن دکوراسیون می کند . با انتخاب نادرست فرش ، فضای منزل به یک محیط خسته کننده و کسل آور تبدیل می شود . فرش طرح افشان ، برای پذیرایی های کوچک و کم نور مناسب است . در این طرح ، ترنج مرکزی وجود ندارد و گل و شاخه ها در سراسر فرش گسترده شده اند .
خرید فرش 1200 شانه کاشان
فروشگاه فرشخونه ، به دلیل استقبال ایرانی های خوش ذوق ایرنی از خرید این محصولات ، و به دلیل بالا رفتن قیمت فرش 1200 شانه به دلیل گران شدن مواد اولیه مرغوب ، سیاست فروش اینترنتی و فروش بی واسطه را در پیش گرفته است تا بتواند از هزینه ها کم کند و فرش را به صورت مستقیم به فروش برساند . خرید مستقیم و بی واسطه ، یعنی ارتباط مستقیم با کارخانه و فروشنده که به صورت حضوری و یا آنلاین می شود . این فروشگاه ، فرش 1200 شانه کاشان را به صورت فرش 1200 شانه 8 رنگ و فرش 1200 شانه گل برجسته عرضه می کند .

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش 1200 شانه کاشان, فرش 1200 شانه, فروش فرش 1200 شانه, فرش هزار و دویست شانه, قیمت فرش 1200 شانه, فرش ماشینی جدید, مدل فرش جهیزیه, خرید فرش 1200 شانه,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش انواع تابلو فرش های ماشینی کاشان
فرش کاشان را به قیمت کارخانه بخرید
بهترین قیمت فرش ماشینی با بالاتری کیفیت
ویژگی های فرش ماشینی اصل
فرش 700 شانه را از کجا بخریم ؟
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان