فرش 1000 شانه

carpet-1000-reeds-kashan.jpg

فرش های 1000 شانه ، دسته ای از فرش های ماشینی موجود در بازار هستند که با داشتن تراکم 3000 و شانه 1000 در دسته فرش های زیبا جای گرفته اند . بافت فرش های ماشینی 1000 شانه زیبا به انواع گوناگون و توسط دستگاه های مختلف قابل انجام است . این قالی های دستبافتگونه ، بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است چون هم خصوصیات فرش های 700 شانه را دارد و هم ظرافت و زیبایی قالی های 1200 شانه را .
فرش های ماشینی 1000 شانه
فرش های 1000 شانه اصل بر اساس نوع بافت به دو دسته قابل تقسیم بندی هستند . دسته  اول فرش های 1000 شانه 8 رنگ و فرش های 1000 شانه 10 رنگ که توسط دستگاه ها  hciو hcix2 بافته و روانه بازار می شوند . این دستگاه ها از مدرترین دستگاه های بافت تولید اروپا بوده و در نوع خود بی نظیر هستند . محصولات بافته شده توسط این دستگاه ها  بسیار ظریف و ریز نقش می باشند . ریزبافی به حدی است که نقش و طرح فرش از پشت آن به زیبایی نمایان بوده و در هم فشردگی گره ها شمردن آن ها را با سختی روبرو کرده است . کمک گرفتن از سیستم بافت نرم افزاری بدون خطای انسانی و استفاده از قابلیت برنامه ریزی مجزا بر مطلوبیت فرش های 1000 شانه 8 رنگ و 10 رنگ افزوده است . می توان 30.000 سرنخ را همزمان به کمک ماشین های hci و hcix2 بافت . کنترل توسط اپراتور تولید ، فرش را بی عیب و نقص نموده است . ویژگی مهم تولیدات ماشین آلات hci داشتن و درج شدن اطلاعات فرش در قسمت پایینی بافته می باشد . این موضوع اصالت فرش را تضمین نموده و دست متقلبین را کوتاه می کند .
نوع دوم فرش های ماشینی 1000 شانه ، محصولاتی هستند که توسط دستگاه بافت به نام  shunher تولید و روانه بازار فرش و قالی می شوند . دستگاه مذکور همانند ماشین hciبا برخورداری از کیفیت بالا در بافت فرش های ماشینی 1000 به بهترین شکل ممکن عمل کرده است و محصولاتی با بهترین کیفیت را تولید نموده است . بهره مندی از دستگاه shunher به لحاظ نوع چینش گره ها و کیفیت بافت ، هزینه تمام شده مطلوب و ارزان تری نسبت به هم نوعان خود خواهد داشت . بافته های این دستگاه قیمت تمام شده ای حدود 20٪ کمتر از سایر فرش های ماشینی 1000 شانه به جای خواهند گذاشت . اما جالب است بدانیم محصولات نوع اول یعنی محصولات بافته شده وسط دستگاه HCI ظرافت بافت و شباهت بیشتری به فرش های دستبافت خواهند داشت . متخصصین و خبرگان فرش های ماشینی 1000 شانه می توانند بر اساس ریز نقشی به تشخیص فرش های نوع اول و دوم اقدام نمایند .
الیاف مصرفی در فرش های 1000 شانه
فرش های کاشان از نظر کیفیت ، زیبایی و دوام و قیمت عنوان بهترین فرش های ماشینی در سطح جهان را به خود گرفته اند . کیفیت و دوام بالای فرش ها به علت کاربرد الیافی مرغوب و درجه یک می باشد . در فرش های 1000 شانه کاشان نخ خاب از الیاف آکرولیک هیت ست شده می باشد . فرش های ماشینی 1000 شانه به دسته های مختلفی قابلیت تقسیم بندی دارند . در کنار نخ اکرولیک هیت ست ، الیاف پلی استر از نوع فیلامت که همان نخ ابریشم مصنوعی می باشند ، به عنوان الیاف مرغوب قابلیت تولید فرش های درجه یک و صادراتی را دارند .
الیاف آکرولیک هیت ست شده با درخشندگی بی نظیر توان تولید فرش هایی زیبا در طرح و رنگ های متنوع و متعدد را دارند . خرید فرش های 1000 شانه باب سلیقه مشتریانی ست که در انتخاب دکور و زیبایی وسواس داشته و خواهان داشتن فضایی لوکس و شیک در خانه هستند . کلیه محصولات فرش کاشان خصوصا فرش های 1000 شانه 8 رنگ ، با کمک گرفتن از الیاف ناب و درجه یک آکرولیک هیت ست شده دوام ، ماندگاری و زیبایی بالا دارند .
الیاف مصرفی در تار و پود فرش
در هر تخته فرش ماشینی علاوه بر نخ خاب ، نیازمند نخ های تار و پودی هستیم که به ترتیب از طول و عرض فرش عبور می کنند . نخ های تار و پود به سان پیکره فرش و نخ خاب به سان ظاهر و نمای فرش عمل می کنند . فرش های ماشینی 1000 شانه کاریرد های فراوانی دارد . از طرفی زیبایی و ظاهری زیباتر از فرش های 700 شانه داشته و از طرف دیگر نرمی و دوام بیشتری نسبت به فرش های 1200 شانه و 1500 شانه دارند . نخ های تار و پود در فرش های ماشینی عموما از الیاف پنبه و پلی استر هستند . نرمی ، انعطاف پذیری بالا ، ماندگاری و دوام ویژگی بارز فرش های ماشینی است که از نخ تار و پود با جنس پنبه و پلی استر هستند .
برخی از تولید کنندگان در تولید فرش های ماشینی 1000 شانه 8 رنگ از نخ تار و پودی از جنس الیاف جوت استفاده می کنند . الیاف جوت دوام ، ماندگاری و کیفیتی پایین تر از الیاف پنبه و پلی استر دارند اما بسیار ازران قیمت تر و  مقرون به صرفه تر از الیاف تار و پود هستند .
ویژگی های  فرش های ماشینی 1000 شانه
همانطور که می دانیم ویژگی فنی شانه و تراکم با تاثیر مستقیم بر ضخامت فرش ، وزن و حجم قالی را تعیین می کند . هر اندازه که محصول از شانه و تراکم بیشتری برخوردار باشد از ضخامت ، وزن و حجم کم تر و ظرافت و زیبایی بیشتری برخوردار خواهد بود . فرش  1000 شانه از محصولات های پر شانه و زیبایی است که با داشتن تعداد رنگ بالا ، زیبایی دکوراسیون را بیشتر می کنند .
نازک شدن فرش از لطافت و نرمی فرش می کاهد . همچنین ارتفاع نخ خاب در فرش های پرشانه و پر تراکم کم تر از ارتفاع نخ خاب فرش های کم شانه مانند فرش های 700 شانه و 500 شانه می باشد . جالب است بدانیم ، دستگاه های بافت فرش های 100 شانه توان تولید با نخ ضخیم و غیر مقاوم را ندارند . الیاف مصرفی در دستگاه های تولید فرش های ماشینی 1000 شانه 8 رنگ و 10 رنگ ، باید در عین نازکی دارای لطافت ، مقاومت و نرمی خاصی باشد . بنابراین محصولات های 1000 شانه نسبت به محصول مشابه 1000 شانه به لحاظ داشتن نخ خابی بلندتر از نرمی و خاصیت ارتجاعی بیشتری برخوردار است .
فرش های 1000 شانه بنابر داشتن تراکم طولی و عرضی متوسط در دسته ای ما بین فرش های 700 شانه و فرش های 1200 شانه دارند . محصولات 1000 شانه ، ویژگی های مطلوب هر دو فرش را پوشش داده و با گرفتن زیبایی فرش های 1200 شانه و دوام ، نرمی ، مقاومت و خاصیت ارتجاعی فرش های 700 شانه به دسته محبوب و پرمشتری فرش ماشینی مبدل گشته است .
داشتن ویژگی های برگرفته از فرش های 700 شانه و 1200 شانه موجب کیفیت بی نظیر فرش 1000 شانه شده است . محصولاتی که از لحاظ داشتن الیاف با بکار گیری الیاف آکریلیک هیت ست در بهترین کیفیت و به لحاظ نقش و نگاره با داشتن طرح هایی ریز و بافتی شبه دستبافت گونه در بهترین طرح و نگاره تولید می شوند . هیت ست فرآیندی ست جهت افزایش مقاومت ، پرززدایی و درخشندگی بیشتر الیاف ، استفاده از فرش هایی که با نخ هیت ست شده تولید شده اند به لحاظ عدم پرزدهی برای افراد سالخورده ، بیماران آلرژی ، پوستی و تنفسی و کودکان مناسب ترین کف پوش است .
فرش 1000 شانه در تراکم های مختلف بافته می شود که رایج ترین آن ها تراکم 3000 می باشد . محصولی به غایت زیبا و فاخر که در ظاهر چیزی از فرش های دستبافت کم ندارد . فرش ماشینی 1000 شانه مانند سایر فرش های ماشینی در ابعاد استاندارد از پیش تعیین شده تولید می گردد ، علاوه بر ابعاد استاندارد از جمله 6 متر ، 9 متر ، 12 متر و 24 متر ، نوع سفارشی فرش های ماشینی 1000 شانه هم قابل تولید هستند . اگر سایز خاصی از فرش مد نظرتان است کافی است به کارخانه یا فروشگاه اینترنتی مراجعه نموده و ابعاد مورد نظر را با تعیین نمودن دقیق ویژگی هایی از جمله طرح ، تراکم و ... سفارش دهید . تولید کننده در کم ترین زمان ممکن فرش 1000 شانه سفارشی شما را تولید و برایتان ارسال می نماید .
تخصص بالای تولید کنندگان کاشانی در تولید فرش های زیبا و بی نظیر مشهود است اما انتخاب برندی خاص از بین تعداد زیاد برند های منسوب به شهر تاریخی کاشان کار ساده ای نیست و در واقع انتخاب بهترین از بین بهترین ها ست . برند فرشخونه به عنوان یکی از تولید کنندگان فرش های درجه یک و ناب انتخاب شایسته ای ست . فرش های گروه تولیدی فرشخونه در صورت رعایت نکات و اصول نگهداری صحیح می توانند تا سالیان سال مهمان خانه ما باشند .

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش ماشینی 1000 شانه, فرش 1000 شانه 8 رنگ, فرش 1000 شانه کاشان, فرش درجه یک
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دنیای متفاوت فرش 700 شانه ماشینی کاشان
فرش درجه یک کاشان
خرید فرش دستبافتگونه کاشان
پرفروش ترین فرش ماشینی
ارازنترین فرش ماشینی کدام است ؟
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان