فرش ماشینی 1200 شانه

carpet-machine-1200-reeds.jpg

فرش ماشینی کف پوشی است بافته شده توسط دستگاه های بافت ساخت اروپا . محصولات ماشینی در رقابت با محصولات دستبافت غالب شده و در حال حاضر بسیار پرفروش تری از قالی های دستبافت است . بافته شدن فرش توسط ماشین ، بسیار ارزان قیمت تر از فرش های دستبافت خواهد بود . ارزان تر بودن مهم ترین ویژگی ای هست که فروش فرش های ماشینی را تا این اندازه بالا برده است .
فرش ها دارای انواع و اقسام متعددی هستند . اگر بخواهیم فرش های ماشینی را دسته بندی کنیم از جهات مختلفی این دسته بندی قابل انجام است . یکی از جهات دسته بندی تقسیم محصولات ماشینی بر اساس شانه و تراکم است . شانه و تراکم از آن جهت اهمیت دارد که تنها آیتم موجود در فرش ماشینی است که همزمان بر ویژگی فنی و ظاهری محصول اثر گذار است .
اگر به 40 سال قبل برگردیم خواهیم دید که اولین فرش های ماشینی در شانه 300 تولید شده اند . رفته رفته دستگاه های بافت فرش ماشینی پیشرفت کرده و محصولات با شانه و تراکم بالا تر تولید شدند . امروره بازار فرش و قالی پر است از قالی هایی که دارای شانه و تراکم مختلف است . هر شانه و تراکم کاربرد و مورد استفاده متفاوتی از سایرین دارد ، پس بهتر است  خریداران قبل از رفتن به بازار نسبت به نیاز خود آگاه بوده و محصولی را انتخاب نمایند که با نیازشان تطابق دارد .
دسته بندی فرش ها از نظر شانه به شرح زیر می باشد :
1- فرش های 300 شانه
2- فرش های 500 شانه
3- فرش های 700 شانه
4- فرش های 1000 شانه
5- فرش های 1200 شانه
6- فرش های 1500 شانه

هر شانه شامل چندین تراکم می باشد . محصولات 300 شانه مربوط به اولین تولیدات هستند و در حال حاضر تولید نمی شوند . قالی های 500 شانه در تولید فرش های سایز بزرگ و یک پارچه که عموما در مساجد ، زیارتگاه ها ، سالن های نمایش و ... استفاده می شوند ، بکار گرفته می شود . فرش های 700 شانه پرفروش ترین فرش ها هستند چرا که به لحاظ کیفیت و قیمت باب خرید اکثر مشتریان می باشند . فرش های 1000 شانه محصولی است زیبا و با کیفیت که پس از فرش های 700 شانه مورد اسقبال واقع شده است . فرش های ماشینی 1200 شانه و 1500 شانه به داشتن زیبایی بی نظیر و خیره کننده معروف هستند . فرش های 1500 شانه تنها در برخی از کارخانه جات کاشان تولید می شود و تکنولوژی تولید این محصولات فراگیر نشده است . اما فرش های 1200 شانه که با نام فرش های دستبافت گونه هم شهرت دارد مناسب ترین گزینه برای فضاهای لوکس خانه از جمله پذیرایی و مهمان نشین می باشد . پهن کردن یک تخته فرش ماشینی در پذیرایی می تواند تغییرات زیادی به همراه آورد . اگر جزء آن دسته از خریدارانی هستید که نسبت به دکوراسیون و زیبایی خانه وسواس داشته و زیبایی قبل از هر چیز برایتان اهمیت دارد ، خرید فرش های 1200 شانه بهترین پیشنهاد به شماست . فرش های 1200 شانه خود شامل چندین و چند دسته از نظر طرح و مدل ، تراکم ، الیاف و ... می باشد . مقاله پیش رو تحت عنوان معرفی بهترین مدل های فرش 1200 شانه به قلم تحریر در امده و مخصوص مشتریان شیک پسند و خاص است . در ادامه سعی شده است تا با پرداختن به انواع مدل های فرش 1200 شانه خوانندگان را در جهت انتخاب بهترین مدل فرش 1200 شانه یاری رسانیم .
فرش های ماشینی 1200 شانه
شانه تعداد گره هایی است که در هر متر عرض یک تخته فرش یا هر بافته نساجی اطلاق می شود . فرش 1200 شانه محصولی است که در هر متر عرض خود تعداد 1200 گره دارد . گره ها نقطه اتصال نخ خاب ( الیافی که در ظاهر فرش دیده می شود ) به نخ تار و پود ( نخ های گذرنده از طول و عرض فرش) هستند . هر چه تعداد گره های بیشتر باشد فرش زیباتر ، ریز نقش تر ، ریز بافت تر و در عین حال در هم تنیده تر خواهد شد . زیبایی و ریز بافی مهم ترین ویژگی فرش های 1000 شانه و 1200 شانه است . هرچه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر باشد :
1- قیمت محصول بیشتر است : فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 700 شانه و 1000 شانه نیازمند صرف زمان و مواد اولیه بیشتری هستند . همچنین فرش های 1200 شانه مدل به روز تر ، زیباتر و پرنقش و نگار تری دارند . مدل فرش های 1200 شانه شلوغ تر بوده است . موارد مطرح شده عاملی است جهت گران تر بودن فرش های 1200 شانه .
2- محصول زیبا تر است : دستگاه بافت فرش 1200 شانه تنها توان تولید با الیاف نازک و مقاوم را دارد . استفاده از نخ نازک در کنار در هم تنیدگی بالا فرش را ریز بافت و ظریف می کند . مدل فرش های 1200 شانه به گونه ای است که اصالت و فخر آریایی را حفظ نموده است . نگاهی به نقشه های فرش های 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه به ما می گوید مدل فرش های با شانه و تراکم بالا ، زیبا تر و چشم نواز تر از شانه و تراکم پایین است .
3- مدل ها به روز تر هستند : در تمام مدت زمانی که فرش های 1200 شانه به مرحله تولید رسیده اند هرگز دیده نشده است که فرش های 1200 شانه مدل و طرحی تکراری داشته باشند . مشتریان فرش های 1200 شانه به زیبایی اهمیت داده و به دنیال خرید بهترین مدل و به روز ترین نقشه ها هستند .
مدل فرش های 1200 شانه
در هر بازه ای از زمان مدل و رنگ خاصی پر فروش شده و اصطلاحا مد شده است . دنیای مد و فشن به حدی گسترده است که بازار فرش و قالی را هم در بر گرفته است . آن هنگام که فرش های ماشینی تازه پا به عرصه وجود گذاشته بودند ، تنها در رنگ های روناسی و لاکی تولید شده و در طرح های محدودی به فروش می رسیدند . اما امروزه تنوع رنگ و طرح در فرش های ماشینی غوغا می کند .
از زیباترین مدل های متنوع فرش های ماشینی 1200 شانه را می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- پریناز
2- ثریا
3- افشان آذین
4- آریا مهر
5- باغ معلق
6- افشان
7- کرشمه
8- شکارگاه
بهترین مدل باید بر اساس دکور و وسایل موجود در آن انتخاب شود . دقت به مد و مدل رایج به انتخاب بهتر کمک خواهد نمود اما اگر مدل پرفروش با دکور و وسایل خانه ما هماهنگ نباشد نه تنها زیبا نخواهد بود بلکه با ایجاد آشفتگی و دکور و درهم ریختگی های بصری موجب آزار ذهن در طولانی مدت خواهد شد .
انتخاب بهترین مدل فرش 1200 شانه
اگر خواهان خرید فرش ماشینی برای پذیرایی و قسمت های لوکس خانه ، اداره یا هر فضای دیگری هستید ، باید بدانید خرید فرش های 1200 شانه انتخاب شایسته ای خواهد بود . فرش های 1200 شانه به حدی زیبا هستند که در نگاه اول بیننده را محو نگاره های فاخر خود می کنند . در انتخاب بهترین مدل باید در وهله اول متراژ فضا را معین نمایید و برای فرش ابعادی را انتخاب کنید که از هر طرف حدود چندین سانتی متر از فضای اتاق کوچک تر باشد . داشتن هارمونی بین رنگ و طرح فرش امر مهمی است . فرش ماشینی 1200 شانه باید از نظر مدل و رنگ با پرده ، مبلمان و سرامیک کف اتاق به عنوان سه عنصر نزدیک به فرش هارمونی داشته باشد . هارمونی به معنای هماهنگی و مکمل بودن است نه به معنای یکسانی و تطلابق کامل اگر طرح پرده و مبلمان شلوغ است باید فرش ساده و خلوت باشد و برعکس اگر پرده ها و مبلمان بدون طرح و ساده باشند لزوم خرید فرشی با نگاره های فراوان غیر قابل انکار است .
در مورد رنگ هم همانند مدل فرش ماشینی 1200 شانه باید به داشتن هارمونی توجه نمود . رنگ ها می توانند متضاد یا مشابه باشند . برای مثال رنگ پرده زرد یا لیمویی با رنگ زمینه سورمه ای برای فرش ترکیب بی نظیری را به وجود می آورد . بسته به فضا ( برای فضاهای کوچک رنگ روشن و برای فضاهای بزرگ رنگ تیره ) می توان رنگ زمینه فرش را متناسب با رنگ مبلمان و پرده ها انتخاب کرد .
گروه تولید فرش وقالی فرشخونه از برند های تولید فرش کاشان است که در طول سال ها فعالیت خود با کیفیت ترین و زیباترین مدل های فرش ماشینی 1200 شانه را روانه بازار کرده است . اگر قصد خرید فرشی زیبا و خوش مدل را دارید بهتر است سری به فروشگاه آنلاین فرشخونه زده و از محصولات بی نظیر فرشخونه دیدن نمایید . مدل های زیبای فرش های 1200 شانه برند فرشخونه دکور را متحول نموده و زیبایی بی نظیری به فضا می بخشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش 1200 شانه, فرش های ماشینی 1200 شانه, خرید فرش 1200 شانه, مدل فرش 1200 شانه, خرید فرش های 1200 شانه, خرید فرش ماشینی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
برتری های فرش ماشینی 1000 شانه
انتخاب فرش ماشینی کودک
فرش 1000 شانه 8 رنگ
فرش 1200 شانه کاشان
فرش ماشینی اصل کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
فرش کاشان