فرش ماشینی 1200 شانه

carpet-machine-1200-reeds.jpg

فرش ماشینی کف پوشی است بافته شده توسط دستگاه های بافت ساخت اروپا . محصولات ماشینی در رقابت با محصولات دستبافت غالب شده و در حال حاضر بسیار پرفروش تری از قالی های دستبافت است . بافته شدن فرش توسط ماشین ، بسیار ارزان قیمت تر از فرش های دستبافت خواهد بود . ارزان تر بودن مهم ترین ویژگی ای هست که فروش فرش های ماشینی را تا این اندازه بالا برده است .
فرش ها دارای انواع و اقسام متعددی هستند . اگر بخواهیم فرش های ماشینی را دسته بندی کنیم از جهات مختلفی این دسته بندی قابل انجام است . یکی از جهات دسته بندی تقسیم محصولات ماشینی بر اساس شانه و تراکم است . شانه و تراکم از آن جهت اهمیت دارد که تنها آیتم موجود در فرش ماشینی است که همزمان بر ویژگی فنی و ظاهری محصول اثر گذار است .
اگر به 40 سال قبل برگردیم خواهیم دید که اولین فرش های ماشینی در شانه 300 تولید شده اند . رفته رفته دستگاه های بافت فرش ماشینی پیشرفت کرده و محصولات با شانه و تراکم بالا تر تولید شدند . امروره بازار فرش و قالی پر است از قالی هایی که دارای شانه و تراکم مختلف است . هر شانه و تراکم کاربرد و مورد استفاده متفاوتی از سایرین دارد ، پس بهتر است  خریداران قبل از رفتن به بازار نسبت به نیاز خود آگاه بوده و محصولی را انتخاب نمایند که با نیازشان تطابق دارد .
دسته بندی فرش ها از نظر شانه به شرح زیر می باشد :
1- فرش های 300 شانه
2- فرش های 500 شانه
3- فرش های 700 شانه
4- فرش های 1000 شانه
5- فرش های 1200 شانه
6- فرش های 1500 شانه

هر شانه شامل چندین تراکم می باشد . محصولات 300 شانه مربوط به اولین تولیدات هستند و در حال حاضر تولید نمی شوند . قالی های 500 شانه در تولید فرش های سایز بزرگ و یک پارچه که عموما در مساجد ، زیارتگاه ها ، سالن های نمایش و ... استفاده می شوند ، بکار گرفته می شود . فرش های 700 شانه پرفروش ترین فرش ها هستند چرا که به لحاظ کیفیت و قیمت باب خرید اکثر مشتریان می باشند . فرش های 1000 شانه محصولی است زیبا و با کیفیت که پس از فرش های 700 شانه مورد اسقبال واقع شده است . فرش های ماشینی 1200 شانه و 1500 شانه به داشتن زیبایی بی نظیر و خیره کننده معروف هستند . فرش های 1500 شانه تنها در برخی از کارخانه جات کاشان تولید می شود و تکنولوژی تولید این محصولات فراگیر نشده است . اما فرش های 1200 شانه که با نام فرش های دستبافت گونه هم شهرت دارد مناسب ترین گزینه برای فضاهای لوکس خانه از جمله پذیرایی و مهمان نشین می باشد . پهن کردن یک تخته فرش ماشینی در پذیرایی می تواند تغییرات زیادی به همراه آورد . اگر جزء آن دسته از خریدارانی هستید که نسبت به دکوراسیون و زیبایی خانه وسواس داشته و زیبایی قبل از هر چیز برایتان اهمیت دارد ، خرید فرش های 1200 شانه بهترین پیشنهاد به شماست . فرش های 1200 شانه خود شامل چندین و چند دسته از نظر طرح و مدل ، تراکم ، الیاف و ... می باشد . مقاله پیش رو تحت عنوان معرفی بهترین مدل های فرش 1200 شانه به قلم تحریر در امده و مخصوص مشتریان شیک پسند و خاص است . در ادامه سعی شده است تا با پرداختن به انواع مدل های فرش 1200 شانه خوانندگان را در جهت انتخاب بهترین مدل فرش 1200 شانه یاری رسانیم .
فرش های ماشینی 1200 شانه
شانه تعداد گره هایی است که در هر متر عرض یک تخته فرش یا هر بافته نساجی اطلاق می شود . فرش 1200 شانه محصولی است که در هر متر عرض خود تعداد 1200 گره دارد . گره ها نقطه اتصال نخ خاب ( الیافی که در ظاهر فرش دیده می شود ) به نخ تار و پود ( نخ های گذرنده از طول و عرض فرش) هستند . هر چه تعداد گره های بیشتر باشد فرش زیباتر ، ریز نقش تر ، ریز بافت تر و در عین حال در هم تنیده تر خواهد شد . زیبایی و ریز بافی مهم ترین ویژگی فرش های 1000 شانه و 1200 شانه است . هرچه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر باشد :
1- قیمت محصول بیشتر است : فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 700 شانه و 1000 شانه نیازمند صرف زمان و مواد اولیه بیشتری هستند . همچنین فرش های 1200 شانه مدل به روز تر ، زیباتر و پرنقش و نگار تری دارند . مدل فرش های 1200 شانه شلوغ تر بوده است . موارد مطرح شده عاملی است جهت گران تر بودن فرش های 1200 شانه .
2- محصول زیبا تر است : دستگاه بافت فرش 1200 شانه تنها توان تولید با الیاف نازک و مقاوم را دارد . استفاده از نخ نازک در کنار در هم تنیدگی بالا فرش را ریز بافت و ظریف می کند . مدل فرش های 1200 شانه به گونه ای است که اصالت و فخر آریایی را حفظ نموده است . نگاهی به نقشه های فرش های 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه به ما می گوید مدل فرش های با شانه و تراکم بالا ، زیبا تر و چشم نواز تر از شانه و تراکم پایین است .
3- مدل ها به روز تر هستند : در تمام مدت زمانی که فرش های 1200 شانه به مرحله تولید رسیده اند هرگز دیده نشده است که فرش های 1200 شانه مدل و طرحی تکراری داشته باشند . مشتریان فرش های 1200 شانه به زیبایی اهمیت داده و به دنیال خرید بهترین مدل و به روز ترین نقشه ها هستند .
مدل فرش های 1200 شانه
در هر بازه ای از زمان مدل و رنگ خاصی پر فروش شده و اصطلاحا مد شده است . دنیای مد و فشن به حدی گسترده است که بازار فرش و قالی را هم در بر گرفته است . آن هنگام که فرش های ماشینی تازه پا به عرصه وجود گذاشته بودند ، تنها در رنگ های روناسی و لاکی تولید شده و در طرح های محدودی به فروش می رسیدند . اما امروزه تنوع رنگ و طرح در فرش های ماشینی غوغا می کند .
از زیباترین مدل های متنوع فرش های ماشینی 1200 شانه را می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- پریناز
2- ثریا
3- افشان آذین
4- آریا مهر
5- باغ معلق
6- افشان
7- کرشمه
8- شکارگاه
بهترین مدل باید بر اساس دکور و وسایل موجود در آن انتخاب شود . دقت به مد و مدل رایج به انتخاب بهتر کمک خواهد نمود اما اگر مدل پرفروش با دکور و وسایل خانه ما هماهنگ نباشد نه تنها زیبا نخواهد بود بلکه با ایجاد آشفتگی و دکور و درهم ریختگی های بصری موجب آزار ذهن در طولانی مدت خواهد شد .
انتخاب بهترین مدل فرش 1200 شانه
اگر خواهان خرید فرش ماشینی برای پذیرایی و قسمت های لوکس خانه ، اداره یا هر فضای دیگری هستید ، باید بدانید خرید فرش های 1200 شانه انتخاب شایسته ای خواهد بود . فرش های 1200 شانه به حدی زیبا هستند که در نگاه اول بیننده را محو نگاره های فاخر خود می کنند . در انتخاب بهترین مدل باید در وهله اول متراژ فضا را معین نمایید و برای فرش ابعادی را انتخاب کنید که از هر طرف حدود چندین سانتی متر از فضای اتاق کوچک تر باشد . داشتن هارمونی بین رنگ و طرح فرش امر مهمی است . فرش ماشینی 1200 شانه باید از نظر مدل و رنگ با پرده ، مبلمان و سرامیک کف اتاق به عنوان سه عنصر نزدیک به فرش هارمونی داشته باشد . هارمونی به معنای هماهنگی و مکمل بودن است نه به معنای یکسانی و تطلابق کامل اگر طرح پرده و مبلمان شلوغ است باید فرش ساده و خلوت باشد و برعکس اگر پرده ها و مبلمان بدون طرح و ساده باشند لزوم خرید فرشی با نگاره های فراوان غیر قابل انکار است .
در مورد رنگ هم همانند مدل فرش ماشینی 1200 شانه باید به داشتن هارمونی توجه نمود . رنگ ها می توانند متضاد یا مشابه باشند . برای مثال رنگ پرده زرد یا لیمویی با رنگ زمینه سورمه ای برای فرش ترکیب بی نظیری را به وجود می آورد . بسته به فضا ( برای فضاهای کوچک رنگ روشن و برای فضاهای بزرگ رنگ تیره ) می توان رنگ زمینه فرش را متناسب با رنگ مبلمان و پرده ها انتخاب کرد .
گروه تولید فرش وقالی فرشخونه از برند های تولید فرش کاشان است که در طول سال ها فعالیت خود با کیفیت ترین و زیباترین مدل های فرش ماشینی 1200 شانه را روانه بازار کرده است . اگر قصد خرید فرشی زیبا و خوش مدل را دارید بهتر است سری به فروشگاه آنلاین فرشخونه زده و از محصولات بی نظیر فرشخونه دیدن نمایید . مدل های زیبای فرش های 1200 شانه برند فرشخونه دکور را متحول نموده و زیبایی بی نظیری به فضا می بخشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش 1200 شانه, فرش های ماشینی 1200 شانه, خرید فرش 1200 شانه, مدل فرش 1200 شانه, خرید فرش های 1200 شانه, خرید فرش ماشینی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تطابق رنگ فرش ماشینی با دکوراسیون
انواع فرش ماشینی 700 شانه
رعایت نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی
محبوب ترین طرح فرش ماشینی کاشان
مشخصات فرش ماشینی 1200 شانه
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان