فرش ماشینی لوکس

carpet-lux.jpg

اکثر مردم در هنگام خرید فرش دارای دغدغه های زیادی می باشند و سعی می کنند از این دغدغه ها عبور نمایند . یکی از این دغدغه ها خرید فرش لوکس و لاکچری است . برخی از افراد با تفکر و تدبیر فرشی را انتخاب می کنند که هم لوکس است و هم داری قیمت مناسبی است . فرش های لاکچری و یا لوکس کالا های می باشد که باعث می شوند به خانه ها زیبایی و تجلی ببخشند . امروزه توجه به جنبه زیبایی فرش ، برای خریداران بسیار اهمیت دارد و افراد به دنبال فرش های زیبا و لوکس با کیفیت بسیار بالا هستند . امروزه در دکوراسیون منازل ، زیبایی فرش ها ، حرف اول را می زند .
فرش لوکس چیست ؟
فرش لوکس به محصولی می گویند که دارای جذابت خاصی باشند و همچنین طرح زیبایی داشته باشد . فرش های ماشینی لوکس به دلیل داشت طرح های خاص و زیبا جزء فرش های پر فروش می باشند .
فرش ها را می توان به صورت کلی به دو دسته تقسیم کرد فرش های ماشینی و فرش های دست بافت . فرش های دست بافت توسط هنرمندان بافته و تولید می شوند . و بافته آن ها مدت زمان زیادی طول می کشد . اما فرش های ماشینی  توسط دستگاه ها تولید و به بازار عرضه می شوند . بافته فرش های ماشینی زمان کمتری طول می کشد . قالی های دستباف به دلیل ظرافت و زیبایی فوق العاده و کیفیت بسیا بالا در دسته فرش های لوکس قرار دارند . برای بافت فرش های لوکس دست بافت از الیاف طبیعی استفاده می شود مانند ابریشم و پشم و قیمت بسیار گران تری دارند .
فرش های ماشینی لوکس دارای تفاوت زیادی با قالی های دست بافت لوکس هستند . این نوع از فرش های لوکس مانند سایر فرش های ماشینی توسط دستگاه ها بافته می شوند و زمانی که برای بافت آنها صرف می شود 1 تا 2 روز می باشد . برای بافت فرش های لوکس ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می شود . مانند پلی پروپین ، اکریلیک و غیره . در فرش های ماشینی به فرش های 1200 شانه و 1500 شانه فرش لوکس گفته می شود . که ما در ادامه درباره هر کدام توضیحاتی را بیان می کنیم
فرش های لوکس 1200 شانه
به دلیل رشد تکنولوژی و پیداش فرش های ماشینی امروز توانسته اند فرش های ماشینی با تراکم بالا را تولید کنند . که از بالا ترین تراکم و شانه  آن ها می توان به فرش های 1200 و 1500 شانه اشاره کرد و جالب است بدانید که فرش های 1500 شانه تنها در کاشان تولید می شوند و بافت آن ها و تولید آن تنها توسط دستگاه های به روز و پیشرفته امکان پذیر می باشد . این دو فرش دارای ظرافت و زیبایی خاصی می باشند به همین دلیل آنها را جزء فرش های لوکس قرار داده اند . فرش های لوکس 1200 شانه نسبت به فرش های لوکس 1500 شانه دارای قیمت مناسب تری می باشند اما نسبت به فرش های که داری شانه کمتری می باشند لوکس تر و گران تر هستند .
ویژگی فرش های 1200 شانه لوکس
فرش های لوکس 1200 شانه دارای اعتبار و ارزش بالایی می باشند . این محصول جز فرش های ماشینی نسبتا جذاب می باشد و با وجود جدید بودن توانسته خود را به بهترین شکل ممکن در دل مشتریان جای کند و استقبال زیادی از آن ها صورت گرفته است . از مشخصه های اصلی آن ها می توان به زیبایی و لوکس بودن آن ها اشاره کرد . و ویژگی که باعث شده فرش های 1200 شانه از سایر فرش های ماشینی متمایز شود لطافت بالایش می باشد . بالا رفتن تعداد تراکم و شانه در فرش ها باعث می شد که فرش فشرده تر و نازک تر شود و همچنین برای بافت آن ها نمی توان از نخ های ضخیم استفاده کرد . و این علت سبک بودن و نازک بودن فرش های با تراکم و شانه بالا می باشد .
اکثر تابلو فرش های را نیز 1200 شانه می بافند زیرا تابلو فرش ها باید ظریف باشند تا طرح های که در آن ها بافته می شوند به زیبایی قابل مشاهده باشد . رایج ترین تراکمی که در فرش های 1200 شانه بافته می شود تراکم 3600 است . در این نوع فرش ها می توان از طرح و نقشه های بسیار شلوغ نیز استفاده کرد. به دلایلی که در بالا بیان کردیم فرش های 1200 شانه دارای قیمت بالا تری نسبت به فرش های 1000 شانه ، 700 شانه و 500 شانه می باشند . 
علاوه بر استفاده از نقش و نگار های شلوغ در فرش های 1200 شانه غالبا فرش های گل برجسته نیز دارای 1200 شانه هستند . تفاوتی که فرش های 1200 شانه گل برجسته با فرش های 1200 شانه معمولی دارند وجود فرو رفتگی در و برجستگی در آن ها است . که این فرو رفتگی ها در مرحله آهار و پرداحت در آن ها ایجاد  می شود . و باعث زیبایی بیشتر فرش های 1200 می شود . فرش های گل برجسته ، از زیباترین فرش های لوکس هستند .
طرح های فرش های لوکس 1200 شانه
در بالا به اصلی ترین مشخصه فرش 1200 شانه که زیبایی و لوکس بودن آن ها بود اشار شد . در این قسمت می خواهیم به طرح های جذاب آن ها بپردازیم . از طرح های مورد پسند و جذاب فرش های 1200 شانه می توان به  طرح های حوض نقاشی ، شاه عباسی ، بهشت ، افشان و غیره اشاره کرد .
فرش های 1500 شانه
برای فرش های 1500 شانه تمامی ویژگی ها و زیبایی های فرش های 1200 شانه دو برابر می شود این نوع فرش ها بسیار به قالی های دست بافت شبیه می باشند و شاید بتوان این شبیه بودن را یکی از دلالیل لوکس بودن آن ها دانست . اگر به دنبال ظرافت و زیبایی قالی هستید ، این محصولات را خریداری کنید ولی اگر کیفیت و زیبایی مد نظرتان هست ، فرش های 1200 شانه را خریداری کنید .

برای خرید فرش های لوکس می توانید به فروشگاه آنلاین فرشخونه مراجعه نمایید و در آنجا از تمامی طرح ها و رنگبندی آن ها دیدن نمایید و پس از مقایسه آن ها با یکدیگر مناسب ترین آن را خریداری و در کمترین زمان ممکن درب منزل خود تحویل بگیرد . اکثر فرش هایی که در فروشگاه های آنلاین به فروش می رسند دارای ضمانت نامه ی 10 ساله و 5 ساله هستند .

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش لوکس, فرش زیبا, فرش 1200 شانه, فرش گل برجسته,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه
انواع مختلف فرش فانتزی اصل
راهنمای خرید فرش ماشینی خوب
چه فرشی را کجا پهن کنیم
کارخانجات فرش کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان