بررسی قیمت فرش ماشینی کاشان

price-carpet-kashan.jpg

هنگام خرید به چه مواردی از محصول دقت می نمایید . آیا کیفیت محصول برای شما مهم است ؟ آیا به زیبایی و ظاهر کالا توجه می کنید ؟ آیا حاضر هستید کالا را با هر قیمتی خریداری نمایید ؟ در خرید فرش ماشینی به عنوان یکی از ملزومات مهم خانه به چه آیتم هایی توجه می نمایید ؟ خرید یک تخته فرش ماشینی زیبا ، با کیفیت و گران قیمت را ترجیح می دهید یا خرید یک فرش درجه یک با قیمت مناسب ؟ آیا از تفاوت قیمت فرش ها آگاه هستید و می دانید قیمت محصول بر چه اساسی تعییین می شود ؟
کالایی مانند فرش ماشینی که قیمت نسبتا بالایی دارد ، از تنوع گوناگونی در بازار برخوردار است و از همه مهم تر به راحتی قابل تعویش نیست هنگام خرید نیازمند اندکی وسواس و توجهاتی خاص می باشد . فرش های ماشینی از دیرباز تا کنون همراه خانه ایرانیان بوده اند و از این رو حتی با بررسی نمونه آماری از خریداران بازار به راحتی می توان به سوالات بالا پاسخ داد . در خرید آنچه از برای مشتریان مهم تر از همه است کیفیت ، دوام و ماندگاری کالاست . خریداران می خواهند فرشی را خریداری نمایند که سالیان سال بتوانند از ان استفاده کنند . داشتم زیبایی هم ملاک و معیار مهمی است چراکه فرش ها بر روح و روان بیننده اثر گذاشته و در صورتی که صحیح انتخاب شوند توانایی فاخر نمودن فضا و زیبا جلوه دادن خانه را دارند . اما تقریبا هیچ خریدار در بازار دیده نمی شود که به آیتم قیمت توجه ننماید و توجه به فرش های مختلف که قیمت های متفاوتی دارند در کنار یکدیگر و مقایسه بین آن ها جهت خرید ، نشان از اهمیت بهای این محصول و توان مالی خریداران است . حال آنکه می دانیم فرش ها قیمت های متنوع دارند و هر شخص بر اساس نیاز ، سلیقه و توان مالی خود محصولی را خریداری می نماید که از نظر قیمت مطلوب باشد . مطلوب بودن صرفا ارزان قیمت بودن فرش نیست گاها خریداران ، توان مالی بالایی داشته و فرش های گران تری می خرند ، منظور از مطلوب بودن آن است که فرش گران قیمت بر اساس ویژگی هایی که در ادامه یاد خواهد شد ، ارزش گذاری شده باشد نه بر اساس سود فروشنده و مواردی از قبیل گران فروشی و ... .
مقاله حاضر که با عنوان بررسی قیمت فرش ماشینی کاشان ، به دنبال بررسی و مقایسه قیمت فرش های مختلف مانند فرش های 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه به عنوان فرش های رایج بازار و بررسی قیمت فرش از نظر ابعاد و کیفیت و ... می باشد ، سعی دارد با افزایش آگاهی خوانندگان در این زمینه در خریدی ناب و مقرون به صرفه خریداران را راهنمایی نماید .
فرش ماشینی کاشان
ابتدا در مورد فرش ماشینی کاشان اندکی صحبت نماییم . فرش ماشینی کاشان برند و محصولی خاص نیست بلکه تمام کارخانه جاتی را که در حیطه جغرافیای شهر کاشان می باشند شامل می شود . تعداد این کارخانه ها کم نیست و از آنجایی که تولیدات و فرش های ماشینی این شهر در رده درجه یک ترین فرش های جهان هستند نام پایتخت فرش جهان نام شایسته ای ست که بر شهر نهاده شده است . ویژگی های مطلوب کیفیتی و ظاهری از جمله موارد زیر منجر به آن شده فرش های ماشینی کاشان ، بهترین فرش ها در سطح جهان شناخته شوند :
استفاده از الیافی ناب و درجه یک در تولید . بکار گیری ماشین آلات روز دنیا با تکنولوژی نوین و فناوری های پر بازده . کمک گرفتن از نیروی کاری ماهر و متخصص ( تخصصی شدن در زمینه کار به تولید محصولاتی بهتر ، بیشتر و ارزان تر منجر می گردد ) . طرح و رنگ فرش های ماشینی کاشان نیز ویژگی مهم این محصولات است و در نهایت تولید کنندگان کاشانی با همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا محصولات خود را در دیحیتال مارکتینگ به فروش رسانده و از خریداران را از مزایای مبادلات آنلاین منتفع ساخته اند .
قیمت فرش های ماشینی کاشان
هر محصول بر اساس ویژگی هایی که دارد قیمت گذاری می شود ، محصولات با کیفیت تر و درجه یک ، قیمت بالاتر و محصولات بی کیفیت تر و درجه دو و سه قیمت کم تری خواهند داشت . مواد اولیه در تعیین این ویژگی ها و به طبع در تعیین قیمت حرف اول را می زنند . البته این ، به معنای آن نخواهد بود که همواره فرش های درجه یک ، گران قیمت و پربها هستند همانطور که در ادامه اشاره خواهیم نمود می توان فرش های ماشینی درجه یک کاشان را با بکار گیری تکنیک های صحیح خرید در قیمت ارزان خریداری نمود .
المان های موثر بر تعیین قیمت فرش ماشینی کم نیست ، موارد مختلفی که بطور مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت فرش ماشینی کاشان نقش دارند از شانه و تراکم گرفته تا ابعاد ، جنس نخ ، دستگاه بافت و حتی برندی که بر روی فرش ، مهر می شود همه و همه مجموعه ای از عوامل هستند که بر اساس اقتصاد و بازار قابلیت تاثیر دارند اما درصد قابل توجهی از قیمت فرش هایی که در بازار های سنتی مبادله می شوند از دست تولید کنندگان خارج شده و توسط دلالان و واسطه گران قیمت گذاری می شود . در چرخه خرید و فروش فرش ها به روش سنتی ، محصول توسط واسطه های زیادی از کارخانه به مغازه می رسد و در هر مرحله ، بهایی تحت عنوان ارزش افزوده آن بخش به قیمت کارخانه اضافه می شود از همین رو قیمت فرش ماشینی کاشان درب کارخانه یا در فروشگاه های اینترنتی با فروشگاه های فیزیکی تفاوت فاحشی دارد .
تأثیر شانه و تراکم بر قیمت فرش ماشینی کاشان 
هنگام خرید فرش ماشینی اولین چیزی که شما را جذب می کند تفاوتی است که ظاهر فرش های 700 شانه و فرش های 1200 شانه از نظر ریز بافی ، نقشه و ترکیب رنگ دارند و جالب تر آن که همین تفاوت شانه و تراکم در تعیین قیمت فرش ماشینی کاشان اثر گذار است . فرش های کم شانه مانند فرش های 700 شانه نسبت به فرش های پرشانه مانند فرش های 1200 شانه در بافت خود مواد اولیه کم تری بکار می برند و طبیعتا قیمتی پایین تر خواهند داشت . اگر دو تخته فرش از سایر جهات با یکدیگر مشابه بوده و تنها در تعداد شانه و تراکم متفاوت باشند فرشی که شانه و تراکم بالا تری دارد قیمت بیشتر و فرشی که شانه و تراکم کم تری دارد قیمت کم تری خواهد داشت . دلیل این تفاوت قیمت به کیفیت و دوام ربط ندارد و صرفا بخاطر صرف زمان و مواد اولیه بیشتر ، دقت و ظرافت بافت بیشتر ، زیبایی و لوکس بودن فرش های پرشانه و تراکم و البته استفاده از دستگاه های گران قیمت تر این تفاوت قیمت محسوس خواهد بود .
فرش های 1000 شانه هم محصولی هستند که از نظر قیمت ، با داشتن کیفیت و مقاومت ، فرش های 700 شانه از این محصولات گران قیمت تر و با داشتن زیبایی و ظرافت بافتی شبیه به فرش های 1200 شانه از این محصولات ارزان قیمت تر .
تأثیر ابعاد در بررسی قیمت فرش ماشینی کاشان
ابعاد بزرگ تر مواد اولیه و زمان بیشتری برای تولید نیاز دارند ، فرش های 700 شانه 6 متری نسبت به فرش های 700 شانه 12 متر ارزان تر هستند و این مورد کاملا قابل پیش بینی است . امروزه بیشترین تقاضا برای اتاق های پذیرایی و فضاهای لوکس فرش های 9 متر یا 6 متر با شانه 1200 و برای مکان های پر رفت و آمد فرش های 9 متر یا 6 متر 700 شانه است . ناگفته نماند که قیمت پایین فرش های 700 شانه و فرش های 500 شانه در کنار ویژگی های فنی و مقاومت بالا ، آن ها را باب قسمت های پر تردد و مکان های عمومی نموده است .
تأثیر طرح و نقشه در بررسی قیمت فرش ماشینی کاشان

طرح ها ، اولین مرحله قیمت گذاری فرش ها هستند . هرچه طرح ، جدید تر ، شلوغ تر و پرکار تر باشد قیمتی بالا تر به خود گرفته و هرچه طرح از نگاره های درشت تر و خلوت تر کمک گرفته باشد ، ارزان تر از قبل خواهد بود . یکی از ویژگی های فرش های 700 شانه داشتن طرح های خلوت و ساده است در حالی که فرش های 1000 شانه و 1200 شانه تا حد امکان از طرح هایی استفاده می کنند که با نگاره های پیچ در پیچ و شلوغ پر شده اند و در واقع یکی از موارد قرار گرفتن در رده فرش های درجه یک داشتن همین طرح های فاخر و زیباست . تفاوت طرح با نگاره های پیچ در پیچ در فرش های 1200 شانه و 1000 شانه با نگاره های درشت و ساده در فرش های 700 شانه دلیلی است جهت تفاوت قیمت . طرح های بکار رفته در فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 1000 شانه و طرح های بکار رفته در فرش های 1000 شانه نسبت به فرش های 700 شانه گران تر خواهند بود .
فروشگاه فرشخونه به عنوان برند ناب و درجه یک کاشان مکان مناسبی است جهت خرید فرش ماشینی کاشان با قیمت مناسب . سری به فروشگاه های اینترنتی فرشخونه زده و از بین فرش ها و محصولات با کیفیت و زیبای این گروه تولیدی محصولات را انتخاب نمایید . مقایسه قیمت محصولات با قیمت فرش های سایر برندها ما را در خریدی مقرون به صرفه و با قیمت مناسب مطمئن خواهد ساخت . این شرکت ، لوکس ترین و زیباترین محصولات ماشینی را با قیمت درب کارخانه عرضه می کند .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
توضیحات کامل فروش اینترنتی فرش
تولید فرش 700 شانه با کیفیت بالا
راهنمای خرید فرش خوب با قیمت مناسب
مشخصات کامل فرش ماشینی 1000 شانه
فروش انواع تابلو فرش های ماشینی کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان