بررسی فرش ماشینی 1200 شانه

new-carpet-1200-reeds.jpg

امروزه با پیشرفته صنعت و تکنولوژی ، تولید فرش های ماشینی هم پیشرفت کرده و فرش های جدید با شانه و تراکم بالا به بازار فرش آمده اند . یکی از این محصولات با شانه و تراکم بالا ، که بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است ، فرش ماشینی 1200 شانه می باشد که توسط به روز ترین و مدرن ترین دستگاه های وندویل بلژیک و شونهر آلمان تولید می شود . به فرش های 1200 شانه ، دستبافتگونه نیز گفته می شود که بسیار ریز بافت و ظریف هستند .
جزییات فرش ماشینی 1200 شانه
منظور از قالی 1200 شانه این است که در یک متر از عرض فرش ، 1200 گره و در یک متر از طول فرش ، 3600 گره وجود دارد . تعداد بالای گره در طول و عرض ، سبب ایجاد ظرافت و زیبایی و توپر شدن فرش شده است . محصولاتی که به دلیل تعداد ریشه بالا ، باید از الیاف خیلی نازک در بافت آن ها استفاده کرد . نمره نخ بافت فرش های 1200 شانه ، به صورت 26 یا 27 است . در صورتی که در قالی های 500 شانه از الیاف کلفت تر با نمره 10 استفاده می شود و این نشان می دهد که فرش های 1200 شانه ماشینی ، بسیار ظریف هستند و از ضخامت کمتری نسبت به محصولات 500 شانه برخوردار هستند ولی در عین حال دارای ظرافت ، زیبایی هستند و توپر و منسجم تر از دیگر محصولات نیز می باشند .
تولید فرش ماشینی 1200 شانه
در تولید تمامی محصولات ماشینی ، نخ خاب که همان نخی است که روی سطح فرش است و به صورت U دور نخ تار ، زده می شود ولی در قالی های دستباف ، نخ خاب دور نخ تار گره می خورد . در محصولات ماشینی با استفاده از آهار فرش ، که در مرحله بعد از تولید ، به پشت محصول زده می شود ، این گره ها مستحکم می شوند و با زدن آهار ، امکان باز شدن گره ها وجود ندارد . در تولید فرش های 1200 شانه ، آهار باید با دقت و وسواس خاصی صورت گیرد تا گره ها که تعدادشان بالاست ، به هم منسجم شوند و بعد از شست  وشو و یا پاخور شدن ، این گره ها از هم باز نشود .
الیاف فرش 1200 شانه
در بافت این محصولات دستبافتگونه ، تولید کنندگان از الیاف گوناگون استفاده می کنند ولی بهترین گزینه ، الیاف آکریلیک است که بافت این محصولات با الیاف آکریلیک ، سبب مقاوت بالا و کیفیت بالای این فرش های ماشینی می شود . فرش ماشینی 1200 شانه ای که با الیاف آکریلیک بافته می شوند دارای ویژگی های زیر می باشد و همین ویژگی ها آن ها را از محصولات 1200 شانه بافته شده با الیاف پلی استر متمایز می سازد :
1 . بدون پرزدهی
2 . ضد حساسیت
3 . مقاوم در برابر انوع حرارت ها ، نور خورشید و پاخور شد
4 . دارای ظاهری زیبا ورنگ های شفاف
محصولات 1200 شانه ، عمدتا برای پذیرایی های لوکس و مجلل و مکان هایی که رفت و آمد کمتر دارند ، مناسب است ولی اگر فرش های 1200 شانه با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شوند ، بسیار مقاوم و مستحکم هستند و این محصولات ویژگی زیبایی و کیفیت بالا را دارند و حتی می توان  از آن ها در مکان های پررفت و آمد و یا محل هایی که آلودگی زیاد است ، استفاده کرد .
تفاوت فرش 700 شانه و 1200 شانه
در محصولات 700 شانه ، در یک متر از عرض فرش 700 گره و در یک متر از طول فرش 2550 گره وجود دارد در حالی که در محصولات 1200 شانه همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم ، تعداد گره ها بیشتر است و این نشان دهنده ظرافت و زیبایی و توپری فرش ماشینی است . فرش هایی با طرح ها و نگاره های زیبا و شلوغ به گونه ای که ریز ترین و شلوغ ترین نقشه ها را تنها می توان به صورت 1200 شانه با تراکم 3600 تولید کرد . در صورتی که نقشه های خلوت و ساده تر ر ابه صورت 700 شانه عرضه می کنند . ضخامت محصولات 700 شانه بیشتر از قالی های 1200 شانه است پس افرادی که از فرش به عنوان کف پوش استفاده می کنند ، بهتر است از محصولات 700 شانه بهره بگیرند . 
فرش ماشینی 1200 شانه جدید
به دلیل استقبال بی نظیر از این محصولات دستبافتگونه ، روز به روز بر طرح های این فرش های ماشینی افزوده می شود . طرح هایی که الهام گرفته از قالی های دستباف هستند . به دلیل علاقه ایرانیان به طرح های سنتی و اصیل قالی های دستباف ، تولید کنندگان سعی می کنند این طرح های اصیل را به صورت فرش ماشینی 1200 شانه عرضه کنند تا بتوانند نیاز عده ای از خریداران را پاسخگو باشند . طرح هایی که فرهنگ و اصالت ایرانی در آن ها موج می زند . این محصولات در طرح های متنوع و در رنگ های گوناگون عرضه می شود و بدین صورت مشتری ، با قدرت انتخاب بالا ، می تواند طرح و یا رنگ مورد نظر خود را انتخاب کند . فرش 1200 شانه طرح رویا ،  یک طرح سنتی است و با رنگ پرتغالی عرضه می شود و برای دکوراسیون های خاص مناسب است . طرح کیمیای سعادت که یک طرح بدون ترنج است برای مکان هایی که کوچک و کم نور است مناسب می باشد . طرح پریناز ، طرح ثریا و طرح افشان ، از زیباترین فرش های ماشینی 1200 شانه جدید هستند که برای دکوراسیون های مجلل و فاخر مناسب می باشند و بهترین فرش برای جهیزیه عروس به حساب می آیند .
خرید فرش 1200 شانه
فروشگاه فرشخونه ، یکی از برترین فروشگاه های فروش فرش ماشینی کاشان می باشد که علاوه بر اهمیت دادن به مقوله کیفیت ، به زیبایی و طرح و نگاره های فرش ماشینی نیز اهمیت می دهد . این تولیدی ، محصولات 1200 شانه را به صورت فرش 1200 شانه 8 رنگ و فرش 1200 شانه گل برجسته عرضه می کند . محصولات 1200 شانه گل برجسته ، همانند دیگر محصولات تولید می شوند و تنها تفاوت آن ها با دیگر محصولات در این است که بعد از تولید ، طی فرآیندی ، برخی از قسمت های فرش ماشینی ، دچار برجستگی می شود . این فرش های لوکس ، بهترین انتخاب برای کسانی است که به زیبایی دکوراسیونشان اهمیت می دهند . این فروشگاه ، خرید اینترنتی فرش 1200 شانه را برای کسانی قرار داده است که طرح های زیبای این فروشگاه را پسندیده و قدرت خرید حضوری از کارخانه فرش کاشان را ندارند . هدیه فروشگاه فرشخونه به خریداران اینترنتی ، تحویل فرش درب منزل به صورت رایگان ، است . تمامی فرش های 1200 شانه عرضه شده توسط فرشخونه ، از الیاف آکریلیک هیت ست شده و با دستگاه وندویل بلژیک بافته شده اند و ضمانت نامه و بیمه نامه همراه تمامی محصولات است و دادن ضمانت نامه چند سال ، نشان دهنده کیفیت بالای محصولات است .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دنیای متفاوت فرش 700 شانه ماشینی کاشان
بررسی قیمت فرش ماشینی
چرا خرید اینترنتی فرش مقرون به صرفه است ؟
فرش 1000 شانه کاشان
فرش ماشینی لوکس
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
فرش کاشان