بررسی فرش ماشینی 1200 شانه

new-carpet-1200-reeds.jpg

امروزه با پیشرفته صنعت و تکنولوژی ، تولید فرش های ماشینی هم پیشرفت کرده و فرش های جدید با شانه و تراکم بالا به بازار فرش آمده اند . یکی از این محصولات با شانه و تراکم بالا ، که بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است ، فرش ماشینی 1200 شانه می باشد که توسط به روز ترین و مدرن ترین دستگاه های وندویل بلژیک و شونهر آلمان تولید می شود . به فرش های 1200 شانه ، دستبافتگونه نیز گفته می شود که بسیار ریز بافت و ظریف هستند .
جزییات فرش ماشینی 1200 شانه
منظور از قالی 1200 شانه این است که در یک متر از عرض فرش ، 1200 گره و در یک متر از طول فرش ، 3600 گره وجود دارد . تعداد بالای گره در طول و عرض ، سبب ایجاد ظرافت و زیبایی و توپر شدن فرش شده است . محصولاتی که به دلیل تعداد ریشه بالا ، باید از الیاف خیلی نازک در بافت آن ها استفاده کرد . نمره نخ بافت فرش های 1200 شانه ، به صورت 26 یا 27 است . در صورتی که در قالی های 500 شانه از الیاف کلفت تر با نمره 10 استفاده می شود و این نشان می دهد که فرش های 1200 شانه ماشینی ، بسیار ظریف هستند و از ضخامت کمتری نسبت به محصولات 500 شانه برخوردار هستند ولی در عین حال دارای ظرافت ، زیبایی هستند و توپر و منسجم تر از دیگر محصولات نیز می باشند .
تولید فرش ماشینی 1200 شانه
در تولید تمامی محصولات ماشینی ، نخ خاب که همان نخی است که روی سطح فرش است و به صورت U دور نخ تار ، زده می شود ولی در قالی های دستباف ، نخ خاب دور نخ تار گره می خورد . در محصولات ماشینی با استفاده از آهار فرش ، که در مرحله بعد از تولید ، به پشت محصول زده می شود ، این گره ها مستحکم می شوند و با زدن آهار ، امکان باز شدن گره ها وجود ندارد . در تولید فرش های 1200 شانه ، آهار باید با دقت و وسواس خاصی صورت گیرد تا گره ها که تعدادشان بالاست ، به هم منسجم شوند و بعد از شست  وشو و یا پاخور شدن ، این گره ها از هم باز نشود .
الیاف فرش 1200 شانه
در بافت این محصولات دستبافتگونه ، تولید کنندگان از الیاف گوناگون استفاده می کنند ولی بهترین گزینه ، الیاف آکریلیک است که بافت این محصولات با الیاف آکریلیک ، سبب مقاوت بالا و کیفیت بالای این فرش های ماشینی می شود . فرش ماشینی 1200 شانه ای که با الیاف آکریلیک بافته می شوند دارای ویژگی های زیر می باشد و همین ویژگی ها آن ها را از محصولات 1200 شانه بافته شده با الیاف پلی استر متمایز می سازد :
1 . بدون پرزدهی
2 . ضد حساسیت
3 . مقاوم در برابر انوع حرارت ها ، نور خورشید و پاخور شد
4 . دارای ظاهری زیبا ورنگ های شفاف
محصولات 1200 شانه ، عمدتا برای پذیرایی های لوکس و مجلل و مکان هایی که رفت و آمد کمتر دارند ، مناسب است ولی اگر فرش های 1200 شانه با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شوند ، بسیار مقاوم و مستحکم هستند و این محصولات ویژگی زیبایی و کیفیت بالا را دارند و حتی می توان  از آن ها در مکان های پررفت و آمد و یا محل هایی که آلودگی زیاد است ، استفاده کرد .
تفاوت فرش 700 شانه و 1200 شانه
در محصولات 700 شانه ، در یک متر از عرض فرش 700 گره و در یک متر از طول فرش 2550 گره وجود دارد در حالی که در محصولات 1200 شانه همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم ، تعداد گره ها بیشتر است و این نشان دهنده ظرافت و زیبایی و توپری فرش ماشینی است . فرش هایی با طرح ها و نگاره های زیبا و شلوغ به گونه ای که ریز ترین و شلوغ ترین نقشه ها را تنها می توان به صورت 1200 شانه با تراکم 3600 تولید کرد . در صورتی که نقشه های خلوت و ساده تر ر ابه صورت 700 شانه عرضه می کنند . ضخامت محصولات 700 شانه بیشتر از قالی های 1200 شانه است پس افرادی که از فرش به عنوان کف پوش استفاده می کنند ، بهتر است از محصولات 700 شانه بهره بگیرند . 
فرش ماشینی 1200 شانه جدید
به دلیل استقبال بی نظیر از این محصولات دستبافتگونه ، روز به روز بر طرح های این فرش های ماشینی افزوده می شود . طرح هایی که الهام گرفته از قالی های دستباف هستند . به دلیل علاقه ایرانیان به طرح های سنتی و اصیل قالی های دستباف ، تولید کنندگان سعی می کنند این طرح های اصیل را به صورت فرش ماشینی 1200 شانه عرضه کنند تا بتوانند نیاز عده ای از خریداران را پاسخگو باشند . طرح هایی که فرهنگ و اصالت ایرانی در آن ها موج می زند . این محصولات در طرح های متنوع و در رنگ های گوناگون عرضه می شود و بدین صورت مشتری ، با قدرت انتخاب بالا ، می تواند طرح و یا رنگ مورد نظر خود را انتخاب کند . فرش 1200 شانه طرح رویا ،  یک طرح سنتی است و با رنگ پرتغالی عرضه می شود و برای دکوراسیون های خاص مناسب است . طرح کیمیای سعادت که یک طرح بدون ترنج است برای مکان هایی که کوچک و کم نور است مناسب می باشد . طرح پریناز ، طرح ثریا و طرح افشان ، از زیباترین فرش های ماشینی 1200 شانه جدید هستند که برای دکوراسیون های مجلل و فاخر مناسب می باشند و بهترین فرش برای جهیزیه عروس به حساب می آیند .
خرید فرش 1200 شانه
فروشگاه فرشخونه ، یکی از برترین فروشگاه های فروش فرش ماشینی کاشان می باشد که علاوه بر اهمیت دادن به مقوله کیفیت ، به زیبایی و طرح و نگاره های فرش ماشینی نیز اهمیت می دهد . این تولیدی ، محصولات 1200 شانه را به صورت فرش 1200 شانه 8 رنگ و فرش 1200 شانه گل برجسته عرضه می کند . محصولات 1200 شانه گل برجسته ، همانند دیگر محصولات تولید می شوند و تنها تفاوت آن ها با دیگر محصولات در این است که بعد از تولید ، طی فرآیندی ، برخی از قسمت های فرش ماشینی ، دچار برجستگی می شود . این فرش های لوکس ، بهترین انتخاب برای کسانی است که به زیبایی دکوراسیونشان اهمیت می دهند . این فروشگاه ، خرید اینترنتی فرش 1200 شانه را برای کسانی قرار داده است که طرح های زیبای این فروشگاه را پسندیده و قدرت خرید حضوری از کارخانه فرش کاشان را ندارند . هدیه فروشگاه فرشخونه به خریداران اینترنتی ، تحویل فرش درب منزل به صورت رایگان ، است . تمامی فرش های 1200 شانه عرضه شده توسط فرشخونه ، از الیاف آکریلیک هیت ست شده و با دستگاه وندویل بلژیک بافته شده اند و ضمانت نامه و بیمه نامه همراه تمامی محصولات است و دادن ضمانت نامه چند سال ، نشان دهنده کیفیت بالای محصولات است .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تولید فرش ماشینی 1000 شانه
دلایل افزایش استفاده از فرش مدرن در دکوراسیون منازل چیست؟
فرش ماشینی 1200 شانه
فرش 700 شانه بهتر است یا 1200 شانه؟
رعایت نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان