جزییات فرش های ماشینی 500 شانه

carpet-500-reeds-kashan.jpg

بازار فرش و قالی پر است از انواع و اقسام محصولاتی که در شانه ، تراکم ، رنگ ، طرح ، کیفیت و قیمت های مختلف برای خرید مشتریان عرضه شده است . در این بازار بزرگ می توانید بنا بر نیاز ، سلیقه و توان مالی خود فرشی را انتخاب نمایید که برای شما تا سالیان سال به عنوان بهترین کف پوش جلوه گری کرده و مانند عایقی گرم و نرم در کف خانه شما گسترده شود . یکی از مواردی که هنگام خرید مد نظر قرار می گیرد نیاز است ، تنوع فرش های ماشینی تنوع کارکرد ها را به همراه داشته است و هر محصول در جهت تأمین نیازی خاص تولید شده است . این تفاوت عملکرد و کارکرد در شانه و تراکم های مختلف بیشتر از سایر جنبه ها به چشم آمده است . برای مثال خریداران فرش های ماشینی 500 شانه ، نیازی متفاوت به فرش نسبت به خریداران فرش های ماشینی 1200 شانه دارند . انوع فرش ها از نظر شانه و تراکم به دسته های : 350 شانه ، 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه تقسیم می شود . فرش های 350 شانه اولین تولیدات ماشینی بوده اند که حدود 40 سال پیش برای اولین بار از دستگاه های بافت خارج شده و پس از مدتی که شانه و تراکم های بالا تر روی کار امده اند این محصولات هم از دور تولید حذف شده اند . اما فرش های 500 شانه و 700 شانه همچنان با قوت و قدرت در حال تولید هستند و ویژگی اصلی آنها دوام و مقاومت بالا در برابر فشار و ... می باشد . فرش های 1000 شانه حد وسطی ست برای فرش های 700 شانه و 1200 شانه که در حد مطلوبی زیبا و با دوام هستند و کاربردهای مختلفی هم در قسمت های پرتردد خانه و هم در قسمت های مهمان نشین خانه بر عهده گرفته اند . فرش های 1200 شانه که تولیدات لوکس یا شبه دستبافت نام دارند مقاومت و دوامی کم تر از فرشه ای 500 شانه و 700 شانه دارند اما با زیبایی خیره کننده خود مشتریان را جذب نموده اند . فرش های 1500 شانه در حال حاضر توسط تولید کنندگان اندکیبه بهره وری رسیده و همگان توان تولید چنین محصولاتی را ندارند این فرش ها لوکس ترین بافته های نساجی به حساب می آیند محصولاتی به شدت ریز بافت و ظریف که بر خلاف فرشهای 500 شانه نمی توانند در براب پاخوردگی بالا و سایش و ... داوم آورده و تنها مخصوص خودنمایی و جلوه گری در دکوراسیون پذیرایی هستند .
مقاله در دست در رابطه با فرش های 500 شانه نوشته شده است . فرش هایی که بسیاری از خریداران از ویژگی های ناب و بی نظیر آن مطلع نبوده و از کارکرد های بی شمارش بی خبر هستند . اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید لازم است قبل از هر چیز انواع محصولات را شناخته و بنابر نیاز خود و ویژگی فرش نوع خرید خود را انتخاب نمایید . خواندن مقاله حاضر شما را با نوع فرش 500 شانه آشنا کرده و از کارکردهای ان با خبر می سازد .
فرش 500 شانه چیست ؟
در اولین قدم باید بدانیم به چه فرش هایی 500 شانه گفته می شود . زمانی که فرش ها را بر اساس شانه و تراکم تقسیم بندی می کنیم یعنی بر اساس تعداد گره های عرضی و طولی تقسیم بندی کرده ایم . فرش های 500 شانه در هر متر عرض خود تعداد 500 گره جای داده اند که این تعداد در مقایسه با فرش های 1500 شانه و 1200 شانه زیاد نیست . تراکم های مختلفی در این دسته وجود دارد . فرش های ماشینی 500 شانه اندکی پس از فرش های 350 شانه به عنوان دومین دسته از محصولات ماشینی تولید شده و مورد استقبال عموم قرار گرفته اند .
اگر چه مدت زمان زیادی از تولید اولین فرش های ماشینی 500 شانه می گذرد و انواع و اقسام فرش ها با شانه ها و تراکم های بسیار بالا تر به مرحله بهره برداری رسیده اند اما همچنان فرش های 500 شانه از عرضه و تقاضای خوبی برخوردار هستند . دلیل این موضوع به ویژگی های نهفته در دسته محصولات مذکور بر می گردد . محصولاتی که در عین داشتن تعداد گره هایی نسبتا پایین ، دوام خوبی داشته و بهترین انتخاب برای مکان های پر تردد و مکان های عمومی هستند . عمده سفارشات فرش های 500 شانه برای مساجد ، سالن ها ، بارگاه ها ، زیارتگاه ها ، سینما ، راهرو ها و حتی آشپزخانه و هال است .
ویژگی فرش های 500 شانه
متأسفانه یک باور غلط و فراگیر در بین افراد عامی این است که هر چه قالی شانه و تراکم بالاتری داشته باشد ، از ویژگی های کیفیت بهتری برخوردار است . در حالی که این تصور واقعا غلط بوده و کیفیت و دوام فرش ربطی به شانه و تراکم ندارد . شانه و تراکم بیشتر در هم تنیدگی و فشرده تر بودن فرش را موجب می شود اما ویژگی های کیفی فرش به مواد اولیه مورد استفاده خصوصا نخ خاب بر می گردد . مواد اولیه محصولات ، سه نوع نخ خاب ، تار و پود است . فرش های 500 شانه اگر از نخ خاب اکرولیک هیت ست شده تولید شوند بهترین کیفیت را دارند همانطور که اگر فرش های 1000 شانه یا 1200 شانه از نخ خاب اکرولیک تولید شوند دارای بهترین کیفیت خواهند بود . عمدتا در فرش های 500 شانه کاشان می بینیم که از نخ خاب صددرصد اکرولیک هیت ست شده استفاده می شود و تولیدات سایر شهر ها با اندکی ناخالصی از جنس پلی استر یا پلی پروپلین همراه است . هرچه میزان ناخالصی بیشتر باشد کیفیت فرش کمتر شده و درجه بندی فرش به سمت درجه دو و سه می رود بدون آنکه میزان شانه و تراکم در این امر دخیل باشد . چه بسا فرش های 500 شانه ای که توانسته اند عنوان درجه یک بودن را به خود بگیرند .
قسمتی از مقاومت و دوام در برابر پاخوردگی مربوط به ارتفاع بالای نخ خاب در فرش های 500 شانه ماشینی است . ارتفاع نخ خاب با شانه و تراکم رابطه عکس دارد . فرش های 500 شانه مرتفع ترین نخ های خاب را دارند که در عین حال خاصیت ارتجاعی خوبی به خود گرفته اند و این موضوع فرش را در برابر عوامل مختلف مقاوم کرده است . پس از فرش های  500 شانه ، فرش های 700 شانه هم با داشتن این ویژگی در دوام و مقاومت حرفی برای گفتن دارند .
دلیل قیمت ارزان فرش های ماشینی 500 شانه چیست؟
فرش های ماشینی 500 شانه ، بسیار ارزان قیمت هستند . قیمت ارزان این محصولاتی چیزی از کیفیت آن ها کم نمی کند . موارد مختلفی دست به دست هم می دهند تا قیمت یک تخته فرش ماشینی مشخص شود و تولید کنندگان با بررسی این عوامل و کاهش هزینه های سرباری که به کیفیت لطمه نمی زند تا حد امکان ، فرش های 500 شانه را ارزان و مقرون به صرفه تولید می نمایند .
طرح فرش های 500 شانه ساده و خلوت است . طرح ها هرچه ساده تر باشند ، کم نگاره تر باشند و از پیچ و خم کم تری بهره گرفته باشند ، ارزانتر خواهند بود . حتی ممکن است در فرش های 500 شانه طرح هایی از چند سال پیش نقش ببندد و در واقع تنوع طرح و مد بودن نگاره ها در فرش های 500 شانه کم تر از فرش های 1000 شانه و 1200 شانه می باشد . طرح های تکراری ارزان ترین طرح ها هستند . ضمنا توجه نمایید که به علت عدم ریز بافی و ظرافت بافت ناشی از شانه و تراکم در محصولات 500 شانه ، این فرش ها جای مناسبی برای طرح های خلوت هستند .
تولید کنندگان با سابقه و حرفه ای می دانند برای تولید فرش هایی ارزان قیمت لازم است در هر مرحله دست دلالان را کوتاه کرده و چه در خرید مواد اولیه و چه در فروش فرش ماشینی مسیر را تا حد امکان کوتاه نمایند . از این رو تولید کنندگان کاشانی برای سرآمد بودن در رقابت قیمتی مواد اولیه را مستقیما از صادر کننده خریداری نموده و فرش های 500 شانه درجه یک و با کیفیت را به طور مستقیم در فروشگاه های اینترنتی ، نمایشگاه ها ، مراکز پخش و ... در معرض فروش قرار می دهند .
انتخاب برند برای خرید فرش از هر شانه و تراکمی از موارد مهم خرید به حساب می آید . فروشگاه اینترنتی فرشخونه یکی از مناسب ترین مکان های برای خرید محصولاتی است که در داشتن کیفیت و دوام ، برترین محصولات بوده و زیبایی خیره کننده آن ها خریداران را در خرید بهترین محصول وسوسه می نماید . فرش ماشینی 500 شانه کاشان با برند فرشخونه برای مکان های پرتردد خانه شما و همچنین مکان های عمومی محصولی مناسب تلقی می شوند . این شرکت ، فروش عمده فرش های 500 شانه را با قیمت بسیار مناسب برای مساجد ، سالن ها ، کنفرانس ها و سمینارها انجام می دهد .
خرید اینترنتی فرش ماشینی 500 شانه کاشان
این فروشگاه ، خرید اینترنتی فرش ماشینی 500 شانه را برای هموطنان عزیز قرار داده است . در خرید حضوری و خرید آنلاین ، محصولات به قیمت درب کارخانه به دست مشتری می رسد . فروشگاه فرشخونه ، این سیاست را برای خرسند بودن مشتریان از قیمت فرش های ماشینی کاشان قرار داده است .
در فروش آنلاین ، مشتری بعد از ثبت سفارش ، تحویل فرش درب منزل را به صورت رایگان انجام می دهد . این فروشگاه در وب سایت فرشخونه ، زیباترین طرح های فرش 500 شانه کاشان را همراه با خصوصیات فنی و بیان قیمت فرش 500 شانه ، به نمایش گذاشته است و خریداران می توانند زیباترین محصول را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنند .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان
فرش 1200 شانه کاشان
درباره انواع فرش فانتزی
ویژگی فروشگاه آنلاین فرش معتبر چیست ؟
نکات کلیدی فرش ماشینی 700 شانه
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان