تفاوت فرش ماشینی 700 شانه بافرش ماشینی 1200 شانه

carpet-700-reeds.jpg

خرید فرش های ماشینی باید بر اساس قواعد و منطقی بنا شده باشد که نیاز خریداران را رفع نموده و کالایی کاربردی در خانه محسوب شود . اولین فرش ها صرفا جهت پهن شدن در خانه و کاربرد به عنوان عایق و محافظ بافته می شدند و انواع و اقسام متفاوتی نداشتند و به چند نوع ختم می شده اند اما رفته رفته تولیدات فرش ماشینی گسترش یافت و در طول چند سال تنوع فرش ها شدت گرفت . تنوع از طرح و رنگ گرفته تا شانه و تراکم و نوع بافت و ... . در حال حاضر اگر واژه دنیای فرش ماشینی را برای بازار فرش بکارببریم کسی تعجب نخواهد کرد چراکه تنوع و تعدد محصولات بسیار زیاد می باشد . فرش های ماشینی از بعد شانه و تراکم به فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه تقسیم بندی می شوند . فرش هایی که در هر دسته به تنوع طرح و رنگ هم مشهور بوده و نیاز خریداران را با هر سلیقه و سبک و سیاقی بی پاسخ نخواهند گذاشت .
بسیاری از خریداران هستند که بدون علم و آگاهی و بدون اطلاع از نوع محصول به خرید اقدام نموده و در بدو ورود مواجه شدن با واژه هایی مانند شانه و تراکم موجبات سردرگمی آن ها را فراهم می کند . اما اگر قبل از خرید به کسب اطلاعاتی هر چند اندک اما مورد نیاز اقدام کنیم و با داشتن آگاهی از نیاز خود و شناخت تفاوت هایی که بین دسته های مختلف فرش های ماشینی است پا به بازار بگذاریم می توانیم از خرید مقرون به صرفه ، با کیفیت و مورد نیاز خود اطمینان حاصل نماییم .
یکی از این تفاوت ها که جهت خرید مورد نیاز می باشد شناخت محصولات و تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه است . خرید فرش های 700 شانه بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده و در عین حال فرش های 1200 شانه لوکس ترین و زیباترین محصولات صنعت نساجی رقم خورده اند . اینکه کدام محصول را برای کدام مکان و کدام شانه و تراکم را برای کام نیاز خریداری نماییم هنری است که در صورت دانستن تفاوت محصولات می توان بکار بست .
مقاله حاضر در رابطه با تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه نوشته شده است . خواندن مقاله در دست ، به خریدارانی که اطلاعات کاملی در مورد این محصولات ندارند توصیه می شود .
فرش های ماشینی 700 شانه
قبل از صحبت در مورد تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه بهتر است دو محصول 700 شانه و 1200 شانه شناسایی کرده و سپس به بررسی تفاوت ها بپردازیم . هنگامی که فرش ها بر اساس شانه دسته بندی می شوند یعنی بر اساس تفاوت تعداد گره هایی که در هر متر عرض خود دارند دسته بندی شده و به انواع مختلفی تقسیم می شوند . فرش های 700 شانه در طول هر متر عرض خود تعداد 700 گره دارند . گره ها با اتصال نخ خاب به پیکره فرش ، قالی را به وجود آورده و شاکله بخش این محصول خواهند بود . فرش های 700 شانه ویژگی هایی دارند که در کسب مقاومت بالا و دوام به آن ها کمک کرده است ، ویژگی هایی مانند ارتفاع نخ خاب ، ارتجاعی بودن الیاف خاب و ... که در قسمت تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه به آن ها اشاره خواهیم کرد .
با آنکه فرش های 1000 شانه و 1200 شانه زیباتر و ریزنقش تر از فرش های 700 شانه هستند اما همچنان شاخه فرش های 700 شانه پرچمدار بیشترین مبادله در بازار فرش هستند . سری به بازار فرش زده و از تعدد خریداران این محصولات آگاه شوید . آن هنگام ویژگی ها و مزیت های این محصول با دوام برایتان جذاب خواهد شد . موارد استفاده این فرش ها مکان های پرتردد خانه مانند آشپزخانه ، هال ، اتاق خواب و ... بوده و حتی این فرش های در کنار فرش های 500 شانه در مکان های عمومی مانند مساجد ، سالن ها و ... کاربرد فراوانی دارند . فرش های 700 شانه در سایز بسیار بزرگ تحت عنوان فرش های بزرگ پارچه برای استفاده در اماکن عمومی تولید می شوند .
ویژگی فرش های 700 شانه به طور کامل
فرش های ماشینی 1200 شانه
تا چندی پیش فرش های 1200 شانه زیباترین و ریزنقش ترین محصولات موجود در بازار بودند اما ورود فرش های 1500 شانه این عنوان را از بافته های 1200 شانه گرفته و در حال حاضر محصولاتی بیشترین زیبایی را دارند که تنها توسط چند تولید کننده در شهر کاشان تولید شده و در تعداد گره عرضی 1500 به بهره برداری می رسند .
فرش های 1200 شانه با داشتن تعداد گره عرضی 1200 از ریزبافی نابی برخوردار هستند . نگاهی به نقش های این محصولات بیاندازید ، ظرافت در بافت آنقدر بالا ست که می توان هر نقشه با هر نگاره ریز و پیچیده ای را تولید کرد . همین ظرافت موجب شده تا فرش های 1200 شانه پذیرای طرح های اصیل ایرانی با نگاره های فوق العاده زیبا باشند و در بافت چیزی از زیبایی کم نگذارند . بیشترین استفاده و تقاضا برای فرش های 1200 شانه قسمت های لوکس خانه ، پذیرایی ، مهمان سرا ها ، آفیس ادارات و اتاق مدیریت و ... می باشد . تمامی تابلو فرش های در شانه 1000 و 1200 تولید شده و این مورد اهمیت و زیبایی وصف ناپذیر بافته های 1200 شانه را یاد آورد می شود .
ویژگی فرش های 1200 شانه به طور کامل
تفاوت فرش ماشینی 700 شانه با فرش ماشینی 1200 شانه
باور غلطی که در بین عوام رواج دارد این است که کیفیت فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 700 شانه بهتر است اما باید متذکر شویم که کیفیت به شانه و تراکم ربطی ندارد و هرچه فرش مواد اولیه بهتری در تولید خود داشته باشد با کیفیت تر و ناب تر خواهد بود . پس تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه در کیفیت به معنای عام نخواهد بود اما محصولات 700 شانه مقاومت بالا تری در برابر پاخوردگی ، سایش ، فشار و ... دارند . دلیل این موضوع هم به ارتفاع نخ خاب و ضخامت فرش بر می گردد .
فرش های 1200 شانه ارتفاع نخ خابی بسیار کم و فرش های 700  شانه مرتفع ترین نخ خاب را دارند . نخ خاب بلند و ارتجاعی موجب شده تا فرش های 700 شانه در برابر رفت و آمد ، شست و شو و مواردی از این دست مقاوم تر از محصولات 1200 شانه باشند .
دستگاه تولید فرش 1200 شانه توان تولید با نخ های ضخیم و کم دوام را ندارد . نخ های ضخیم در دستگاه گیر کرده و بافت را به جلو نمی برند از طرفی نخ های کم دوام بر اثر کشیدگی بالا پاره خواهند شد . استفاده از نخ نازک و تعداد گره بالا ظرافت و زیبایی فرش های 1200 شانه را نسبت به فرش های 700 شانه تضمین می کند اما از طرفی این موضوع موجب تولید فرش هایی با شانه بالا اما نازک و کم قطر خواهد شد . قطر کم فرش های 1200 شانه آن ها را در برابر فشار آسیب پذیر کرده و هرگز نباید اجسام سنگین و تیز برای مدت زمان طولانی بر روی این محصولات قرار بگیرد .
زیبایی وصف ناپذیر قالی های 1200 شانه موردی است که همگان از آن مطلع هستند . ویژگی زیبایی و ریز بافی ، محصولات 1200 شانه را باب مکان های لوکس نشین خانه کرده است . از فرش های 1200 شانه برای مکان های کم رفت و آمد استفاده می شود که نیازمند دکوراسیون زیبا و جذاب است . البته قضیه به این سادگی نخواهد بود و در انتخاب فرش 1200 شانه باید به اصول انتخاب و ست بودن فرش با وسایل دکور و ... توجه ویژه ای داشت .
فرش های 700 شانه ظرافت بافت کم تری دارند اما تولید کننده با علم به این مورد از طرح های ساده و خلوت بر روی فرش های 700 شانه استفاده می کنند تا عدم ظرافت بافت موجب نازیبایی در این محصولات نشود .
ارزان بودن تفاوت فاحش فرش 700 شانه با 1200 شانه است . قیمت ارزان فرش 700 شانه دلیلی بر کم کیفیتی آن نیست موارد متعددی در قیمت یک تخته قالی موثر است و تولید کنندگان با تکنیک هایی که ربطی به کیفیت محصول ندارد هزینه تمام شده فرش های 700 شانه را تا حد امکان کم تر از فرش های 1200 شانه بر قرار می سازند .
برای مثال داشتن طرح و نگاه خلوت ، استفاده از دستگاه های بافت قدیمی اما با تکنولوژی و فناوری جدید ، استفاده از طرح های تکراری و عدم تنوع رنگ بالا ، تولید انبوه محصولات 700 شانه و ... دلایلی ست بر ارزان تر بودن فرش های 700 شانه در عین داشتن کیفیت بالا .
فروشگاه فرشخونه ، برندی است محبوب در بین مشتریان که در تولید فرش های 700 شانه و1200 شانه مانند سایر فرش های ماشینی عملکرد خوب و مطلوبی ارائه داده است . به فروشگاه اینترنتی برند فرشخونه سری زده و از محصولات ناب آن دیدن نمایید . خرید مارک فرشخونه محوصلی برای شما به ارمغان می آورد که تا سالیان سال مهمان خانه شما خواهد بود .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی فرش ارزان
با خرید اینترنتی فرش را ارزان بخرید
فرش ترک
تشخیص فرش اصل درجه یک ماشینی
فرش اصل کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان