مشخصات فرش ماشینی درجه یک

first-class-machine-carpet.jpg

آیا برای خرید فرش درجه یک ، قبل از خرید تحقیقات لازم را انجام می دهید ؟ برای داشتن محصولی ناب و درجه یک چه آیتم هایی در خرید رعایت نموده و از چه روش هایی استفاده می نمایید تا خریدی مرغوب داشته باشید ؟ چقدر برایتان اهمیت دارد که محصول انتخابی شما با کیفیت باشد ؟ برای خرید محصول درجه یک چه میزان هزینه می کنید ؟ آیا مایل هستید زمان بیشتری را صرف خرید نموده و محصولی درجه یک و ارزان خریداری نمایید ؟
این ها سوالاتی هستند که می توانند خط خریدی روش و واضح در اختیار مشتریان قرار دهند . فروشگاه فرشخونه ، به دلیل زیاد شدن تولید کنندگان در سطح کشور و تولید فرش های ماشینی با کیفیت های مختلف ، در صدد است تا اطلاعات مشتریان را از فرش های ماشینی درجه یک بالا برده و بدین ترتیب خریداران بتوانند خرید فرش ماشینی درجه یک را با بهترین برند انجام دهند .
هدف اولیه تمام خریداران خصوصا خریداران فرش های ماشینی به عنوان کالایی با دوام خرید فرش درجه یک می باشد . همراه شدن خرید فرش ماشینی درجه یک با مواردی از قبیل قیمت ارزان ، زیبایی فاخر و ... می تواند لذت خرید را چندین و چند برابر نموده و شیرینی داشتن فرش محبوب را تا سالیان سال ادامه دهد .
فرش های درجه یک دارای ویژگی هایی هستندکه بیشتر از ظاهر در کیفیت محصول ، نمود یافته است . فرش هایی به غایت زیبا که در صورت رعایت اصول صحیح نگهداری می توانند تا سال ها کف پوشی ناب برای خانه شما باشند . تنها نکته مهم این است که در هنگام خرید با چشم و گوش باز و ذهنی آگاه خرید را انجام دهید . بازار فرش ، پر است از محصولات مختلفی که از هر نظر با یکدیگر متفاوت بوده و موجب گستردگی بازار شده اند .
مقاله در دست با عنوان مشخصات فرش ماشینی درجه یک نوشته شده است .
فرش ماشینی درجه یک
فرش های ماشینی در طیفی از کیفیت و مرغوبیت قرار می گیرند . فرش های درجه یک به عنوان بهترین محصولات بازار و فرش های درجه پنج به عنوان کم کیفیت ترین و نامرغوب ترین محصولات بازار ختم می شود . انواع محصولات در این طیف حضور داشته و مواردی از جمله مواد اولیه ، دستگاه های بافت ، نیروی کار ، خط تولید و حتی رنگ ، در تعیین درجه بندی فرش اهمیت دارد .
مواد اولیه : مهم ترین عامل در تولید هر محصولی مواد اولیه می باشد . جنس محصول که برگرفته از مواد اولیه است در صورتی مرغوب خواهد بود که مواد اولیه مرغوب باشند و در صورتی نامرغوب خواهد بود که در تولید از مواد اولیه بی کیفیت استفاده شده باشد . تولیدات صنایع نساجی کاشان بنابر داشتن مواد اولیه ناب و با کیفیت تا این حد زبانزد خاص و عام بوده و در تمام دنیا حرف اول را می زنند . بهترین نخ خاب موجود در بازار ، نخ اکرولیک هیت ست شده است . در تولیدات کاشان نخ خاب موجود در بافت از اکرولیک خالص بوده و در تولیدات سایر شهر ها اندکی ناخالصی وجود دارد . ناخالصی ها از جنس پلی استر و پلی پروپلین هستند . کیفیت رنگ هم مهم است . فرش های ماشینی درجه یک در برابر نور آفتاب و شست و شو رنگ نباخته و با خیس شدن دچار رنگ دهی نخواهند شد .
فناوری بافت : به میزانی که از روش های نوین تولید و دستگاه های بافت با تکنولوژی برتر استفاده شود ، انتظار داشتن تولید فرش درجه یک ، بیشتر خواهد بود و این موضوعی است کاملا طبیعی و منطقی .
تنوع رنگی : هرچه در فرش تنوع رنگ و تعدد رنگ بیشتر باشد ، زیبایی فرش بیشتر خواهد بود . اما تعداد رنگ بکار رفته در بافت ، دلیلی بر کیفیت نیست در عوض هماهنگی رنگ و ست بودن رنگ و نگاره اهمیت خاصی دارد . فرش های ماشینی درجه یک همواره در ست بودن رنگ و نگاره خیره کننده و جذاب خواهند بود .
شانه و تراکم : در مورد شانه و تراکم هم مانند تنوع رنگی عمل می شود . نمی توان به تمام فرش های پرشانه و پرتراکم عنوان با کیفیت داده و اذعان داشت که فرش های کم شانه و کم تراکم دارای کیفیت پایین هستند . در بازار ، شاهد حضور طیف گسترده ای از رنگ بندی و درجه بندی فرش ها از هر شانه و تراکم هستیم . اما آنچه در تعیین این موضوع مهم جلوه می کند داشتن هماهنگی بین طرح و کاربرد و شانه و تراکم است . فرش های ماشینی 1200 شانه ، بهترین فرش برای پذیرایی و بدترین انتخاب برای آشپزخانه هستند چراکه ویژگی های این محصول به گونه ای است که برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد تولید نشده اند و برعکس . از طرفی داشتن طرح هم در شانه ها و تراکم ها مختلف جالب است . فرش های 1200 شانه ریز بافی و ظرافت خاصی دارد از همین رو برای نمایش طرح های شلوغ مانند طرح های سنتی زیبا بوده و بتر است طرح های خلوت با بافته های 700 شانه به نمایش در آیند . اگر طرحی شلوغ روی فرش 500 شانه یا 700 شانه بافته شود زیبا نخواهد ود و در رنک بندی و درجه بندی فرش تأثیر منفی خواهد داشت .
خرید فرش ماشینی درجه یک
نکات ارائه شده تنها گوشه ای از هزاران مواردی است که در انتخاب و خرید فرش درجه یک باید مورد توجه قرار گیرد . خرید فرش های ماشینی درجه یک از بازار های فیزیکی دشوار است و بهتر است برای خریدی ناب و مقرون به صرفه از روش های مستقیم خرید کمک گرفت .
انواع روش های مستقیم کم نیستند و خریداران با کمی توجه می توانند به روش های مستقیم اعتماد نمایند . روش های مستقیم شامل :
خرید حضوری از کارخانه : این روش برای ساکنین شهری که برند مورد نظر در ان است مناسب می باشد . در این روش خریداران مانند روش های سنتی عمل کرده و با لمس فرش و دیدن از نزدیک خرید خود را انجام خواهند داد . تفاوت روش حضور در کارخانه با روش سنتی در فروشگاه است . در روش اول خریداران کارخانه را به عنوان فروشگاه و تولید کننده را به عنوان فروشنده برگزیده و قیمت تولیدی را جایگزین قیمت بازار می کنند . در روش سنتی فروشگاه بازار های فیزیکی بوده و فروشنده افرادی هستندکه عموما در زمینه تخصص خود فعالیت نمی کنند . دور بودن خانه از کارخانه و وجود مرزهای جغرافیایی دلیل اصلی خریدارانی است که از این روش استفاده نمی کنند . ناگفته نماند مزیت مهم این روش خرید محصول اصل و درجه یک به قمیت ارزان است اما برخی از تولید کنندگان در این روش فرش را درب کارخانه به خریدار تحویل داده و ضمانتی بابت تحویل درب منزل ندارند .
خرید از فروشگاه های آنلاین : بهترین روش خرید فرش درجه یک مراجعه به فروشگاه های اینترنتی است . برای هر خریدار در هر مکانی که باشد مراجعه به فروشگاه آنلاین و خرید اینترنتی امکان پذیر است . خدمات متعددی در این روش ارائه شده و هدف اصلی جلب توجه مشتریان ، راحتی خرید و فروش و ایجاد فضایی است امن برای خرید فرش درجه یک به قیمت تولیدی . به فروشگاه آنلاین رفته و در شاخه محصولات ، فرش درجه یک مد نظر خود را انتخاب نمایید . مراحل خرید را یکی پس از دیگر طی نموده و پس از پرداخت بهای فرش درجه یک منتظر دریافت محصول درب منزل خود باشید .
خرید از نمایشگاه ها : مزیت این روش خریدی بسیار ارزان قیمت و آشنایی با جدید ترین محصولات روز دنیای فرش و قالی است . خرید از نمایشگاه برای ساکنین شهر های بزرگ فراهم است چراکه نمایشگاه تنها در ایامی از سال و در شهرهای بزرگی مانند تهران ، اصفهان ، شیراز و ... برگزار می شود عموما نمایشگاه های فرش و قالی بین المللی بوده و چیزی جز فرش ماشینی درجه یک در آنها عرضه نمی شود .
ما به عنوان کسانی که با بازار فرش و قالی آشنایی داریم به شما خرید اینترنتی فرش را پیشنهاد داده و تضمین می نماییم . اگر خرید از فروشگاه اینترنتی باشد که مستقیما تحت نظر کارشناسان فروش برند های نامی در حال فعالیت است ، محصولی درجه یک ، ناب ، زیبا و ارزان قیمت را به همراه خواهد داشت .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
شناخت فرش درجه یک
فرش کاشان را به قیمت کارخانه بخرید
قیمت فرش ترک
ارازنترین فرش ماشینی کدام است ؟
فرش ماشینی اصل کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان