قیمت فرش ماشینی در فروش اینترنتی فرش

sale-online-carpet.jpg

فرشخونه یکی از برترین فروشگاه هایی است که به فروش اینترنتی فرش می پردازد . در فروش اینترنتی ، قیمت فرش ماشینی به دلیل بی واسطه بودن ، کاهش می یابد .
در بین مشتریانی که در بازارهای فرش در رفت و آمد هستند می توان طیف گسترده ای را مشاهده نمود . از خریدارانی که خواهان خرید فرش ماشینی لوکس و زیبا به هر قیمتی هستند تا مشتریانی که به دنبال فرش ماشینی با کیفیت اما در قیمت مطلوب و مناسب هستند . گستردگی بازار محصولات ماشینی به حدی است که به راحتی پاسخگوی همه مشتریان بوده و کسی را دست خالی نمی گذارد . اگر قصد خرید محصولی  زیبا را داشته باشید بازار به شما خرید فرش از محصولات پر شانه و پرتراکم با گل های برجسته را پیشنهاد داده و اگر قصد خرید فرشی را دارید که تا سال ها در شلوغ ترین قسمت خانه خوش بدرخشد بازار برای شما خرید فرش هایی را در نظر دارد که با وجود داشتن شانه و تراکم پایین بنا بر داشتن قطر و ضخامت مناسب توانایی بالایی در پاخوردگی و فشار و ... دارند .
شرایط اقتصادی حال حاضر به نحوی رقم خورده است که قیمت فرش ماشینی برای مشتریان اهمیت داشته و هنگام خرید با یک حساب سرانگشتی و بررسی قیمت و توان مالی مشتریان نسبت به خرید یا عدم خرید انتخاب خواهند نمود . فرش های ماشینی هم به علت داشتن قیمت بالا و تاثیر گذاری عمیق در بودجه مالی خانوار از محصولاتی هستند که هنگام خرید از نظر قیمت مورد بررسی قرار می گیرند . فرش های ماشینی در قیمت های مختلفی تولید شده و هر فرش بنابر کیفیت ، ابعاد ، مواد اولیه ، ماشین بافت و ... قیمت گذاری می شود . از طرفی روش خرید هم بر تعیین قیمت موثر می باشد . شاید در زمان هایی که اولین فرش های ماشینی تولید و بافته می شوند تنوع روش خرید معنا نداشته و تنها یک روش که همان روش سنتی نام داشت جهت تهیه فرش مورد استفاده قرار می گرفت اما رفته رفته روش های دیگری هم به بازار عرضه شد و در چند سال اخیر به لطف و برکت شبکه های مجازی و صنعت IT شاهد شدت گرفتن تنوع روش های خرید و فروش هستیم .
از آنجایی که شناخت مشتریان از روش های خرید و فروش نوین آنطور که شایسته و بایسته است ، از قدرت خوبی برخوردار نشده سعی کرده ایم که در مقالات مختلف به معرفی روش های مختلف بپردازیم . مقاله پیش رو تحت عنوان قیمت فرش ماشینی در فروش اینترنتی فرش و در رابطه با فروشگاه های اینترنتی نوشته شده است . در روش اینترنتی مهم ترین نکته ، قیمت ارزان و مطلوب است . مقاله پیش رو بر روی این ویژگی مهم متمرکز شده و در کنار سایر ویژگی ها بررسی خواهد نمود که چرا فرش های با کیفیت در روش اینترنتی ارزان قیمت تر از روش های سنتی هستند .
قیمت گذاری فرش های ماشینی
هر کالا و محصول از تلفیق مواد اولیه و نیروی انسانی تولید شده است . از آنجایی که در علم اقتصاد از نظریه های اثبات شده جهت تعیین قیمت استفاده می شود بی راهه نخواهد بود اگر قیمت فرش های ماشینی را بر اساس مقدار ماده اولیه بکار گرفته شده ، میزان نیروی کار مصرفی ، زمان و فضای تولید و مواردی از این قبیل تعیین نماییم . فرش های ماشینی در کارخانه و توسط تیم ارزیابی بررسی شده و پس از تعیین هزینه های تولید و در نظر گرفتن درصدی سود برای تولید کننده قیمت گذاری خواهند شد . تا این مرحله هزینه و قیمت کاملا صحیح و اقتصادی می باشد . مسئله اصلی ، بعد آغاز می شود . فرش های ماشینی تولید شده در کارخانه به دو دسته تقسیم شده ، قسمتی به بازار های فیزیکی رفته و برای فروش به روش سنتی آماده می شوند و قسمتی هم وارد بازارهای اینترنتی شده و یا در انبار کارخانه می مانند تا به روش های مستقیم به فروش برسند .
فرش هایی که به روش سنتی وارد بازار های فیزیکی می شوند باز هم مورد بررسی قیمت قرار گرفته و در قیمت هایی متفاوت با آنچه قیمت کارخانه نام می گیرد به فروش می رسند . تصور نمایید محصولاتی را که به قیمتی مشخص به واسطه گران یا دلالان سپرده شده تا میان فروشندگان در شهرهای مختلف توزیع نمایند در این حالت دلال یا واسطه گر هزینه هایی را که جهت حمل و انتقال متقبل شده به علاوه میزانی سود به قیمت فرش افزوده و به دست فروشنده می رساند در این مرحله فروشنده نیز با هزینه هایی در مغازه موجه می باشد که با افزایش قیمت فرش آن ها را جبران می کند حال آنکه چرخه عرضه در بازار های سنتی به این شکل نیست و رسیدن فرش از تولید کننده به مغازه دار توسط چند واسطه انجام می شود که در هر مرحله قدری افزایش قیمت در محصولات رخ خواهد داد . اما در روش های مستقیم قضیه متفاوت تر و به صرفه تر می باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد .
نحوه خرید فرش از فروشگاه های اینترنتی
مبادلات به روش اینترنتی نیازمند فروشگاه اینترنتی می باشد . در این روش فروشگاه اینترنتی بصورت مجازی راه اندازی شده و خرید و فروش در مکانی صورت خواهد گرفت که وجود خارجی ندارد . مجازی بودن فروشگاه برای نسل قبل غیر قابل اعتماد و برای نسل جدید جذاب و به صرفه است . تفاوت دید در دو نسل مختلف ناشی از عدم آشنایی کامل با فروشگاه و فروش اینترنتی است .
لازم است برای خرید فرش ماشینی به روش اینترنتی در قیمت ارزان ، وارد فروشگاه شوید و با در نظر گرفتن تمامی تفاوت ها بین فروشگاه های آنلاین و فروشگاه های فیزیکی نسبت به خرید اقدام نمایید . در وهله اول به یاد داشته باشید که فروشگاه اینترنتی امکانات زیادی دارد . در این فروشگاه می توانید علاوه بر خرید اینترنتی فرش به قیمت مطلوب ، از آرشیو تصاویر ، مقالات علمی، مقایسه همزمان چند برند ، اطلاع از نظر کاربران و مشتریان برند و ... هم استفاده نمایید . در فروشگاه های اینترنتی خریداران می توانند بطور همزمان وارد چند فروشگاه از برند های مختلف شده و به مقایسه قیمت ها و ویژگی ها بپردازند . بی شک انتخاب فرش از برندی عقلایی تر است که علاوه بر ویژگی های مطلوب و مد نظر ما قیمت ارزان تری هم داشته باشد . تولید کنندگان و کارشناسان فروش که مسئولیت اداره فروشگاه اینترنتی را بر عهده دارند این موضوع را مد نظر قرار داده و همواره قیمت محصولات را در پایین تر حد ممکن قرار می دهند تا در چانه زنی و رقابت بین سایر فروشگاه ها سرآمد باشند .
ارائه فرش ماشینی به قیمت ارزان در روش آنلاین به معنای کم کیفیت بودن محصول یا وجود عیب در طرح و رنگ و کیفیت نخواهد بود ، همانطور که در بالا اشاره شد تمامی مراحل تولید و قیمت گذاری بین فرش هایی که در بازار های مختلف ارائه می شوند یکسان است اما اختلاف هنگامی ایجاد می شود که بحث مسیر عرضه به میان می آید . فرش ها در روش مستقیم مسیر عرضه کوتاه تر و کم هزینه تری را نسبت به فرش هایی دارند که در مسیر عرضه طولانی و پر هزینه قرار گرفته اند .   
قیمت فرش ماشینی در فروش اینترنتی فرش
فروشگاه فرشخونه به دلیل فروش اینترنتی فرش های ماشینی و به دلیل عرضه مستقیم و بدون واسطه کالاها ، قیمت فرش های ماشینی را ارزانتر از بازار عرضه می کند :
قیمت فرش 700 شانه
قیمت فرش 1000 شانه
قیمت فرش 1200 شانه
روش های مستقیم شامل هر روشی است که در آن خریداران و تولید کنندگان مستقیما با یکدیگر رابطه برقرار کرده و بدون  هیچ واسطه ای اقدام به مبادله می نمایند . به عبارتی در روش خرید و فروش مستقیم تولید کننده نقش فروشنده را بازی خواهد کرد . عمده ترین و شناخته شده ترین روش های خرید و فروش مستقیم استفاده از روش اینترنتی و مراجعه حضوری به کارخانه است . در هر دو روش حضور در کارخانه و یا مبادله اینترنتی فرش های ماشینی به قیمتی عرضه می شوند که تولید کننده قیمت گذاری نموده است ، این قیمت را قیمت کارخانه ، قیمت تولید کننده و حتی قیمت عمده فروشی نام گذاری کرده اند .
اگر تا به حال اقدام به خرید فرش ماشینی کرده باشد ، قطعا با این مورد مواجه شده اید که به خرید اینترنتی ، ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین روش خرید می گویند . چراکه در آن قیمت محصولات همان چیزی است که تولید کننده ارائه داده است و از طرف دیگر هزینه های تشریفات و رفت و آمد در فروشگاه های اینترنتی به صفر می رسد . هزینه های تشریفات همان هزینه هایی ست که خریداران جهت رفتن به فروشگاه های فیزیکی ، چرخیدن در بازار ها و ... صرف می کنند . این هزینه ها تنها به هزینه های مالی ختم نشده و از نظر انرژی بری و زمان بری قدرت بالایی دارند . می توان فرش های ماشینی را به روش اینترنتی خرید و در زمان و انرژی و هزینه صرفه جویی نمود .
در خرید حضوری از کارخانه هزینه تشریفات لحاظ می شود حتی گاها هزینه تشریفات به حدی است که خریداران را از خرید منصرف می نماید . برای مثال خرید از کارخانه بصورت حضوری برای افرادی که در شهرهای دور از شهر کاشان زندگی می کنند به صرفه نخواهد بود تا جهت خرید یک تخته فرش ارزان قیمت هزینه های گزافی بابت رفت و آمد به شهر کاشان را متقبل شوند . در کل همانطور که ادعا شده است خرید فرش ماشینی به روش اینترنتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و عقلایی خواهد بود .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ویژگی فروشگاه آنلاین فرش معتبر چیست ؟
خرید مستقیم فرش
خرید اینترنتی فرش ارزان
دلایل خرید اینترنتی فرش ماشینی
فروش انواع تابلو فرش های ماشینی کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان