راهنمای خرید فرش ماشینی خوب

good-carpet-shopping-guide.jpg

کارشناسان فروشگاه فرشخونه ، جهت خرید فرش خوب و باکیفیت ، نکاتی بسیار آموزنده به خریداران ارائه می دهند .
بی شک تاکنون به دنبال خرید فرش ماشینی بوده اید چرا که فرش ها یکی از مهم ترین ملزومات هر خانه ای به حساب می آیند و قیمت بالای فرش های دستبافت مانع از آن می شوند که بتوانیم تمام خانه را از فرش های دستبافت پر کنیم . جانشین مطلوب فرش های دستبافت که همان فرش های ماشینی خوب و مطلوب از نظر کیفیت و قیمت هستند ، در بازار دنیایی را به خود اختصاص داده اند . دنیایی از فرش های ماشینی پر از طرح و رنگ و نگاره . جذابیت و تنوع این دنیا به حدی است که هیچ کس نمی تواند ادعا کند در بازار های فیزیکی توانسته است تمامی طرح ها و رنگ ها را رویت نموده و به انتخاب محصول از بین تمام دسته ها اقدام نموده است . فرش های ماشینی در حدود 40 سال پیش آن هنگام که برای اولین بار در شهر کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی به مرحله تولید رسیدند ، تنوع زیادی نداشته و تنها در شانه 350 و در رنگ زمینه های لاکی ، قرمز و روناسی تولید می شدند . استقبال بی نظیر خریداران گسترش این محصولات را به همراه داشت . رفته رفته بازار های فرش چنان رشد کردند که در حال حاضر انواع روش های خرید ، انواع دسته بندی ها بر اساس شانه و تراکم ، انواع رنگ ها و طرح ها و ... در بازار موجود هستند .
خرید فرش های ماشینی از بازار هایی که در بالا وصف شد بدون داشتن علم و آگاهی و بدون داشتن راهنما امکان پذیر نمی باشد اما خوشبختانه سختی و دشواری خرید فرش ماشینی با کسب اطلاعاتی در مورد محصولات ماشینی و دانستن ویژگی هایی از قبیل فرش خوب چیست ؟ روش خرید ارزان کدام است ؟ فرش را از چه بازاری خریداری نماییم ؟ ویژگی های برند خوب چیست ؟ و ... رفع شده و می توان کسب اطلاعاتی از این دست رابه عنوان راهنمای خرید فرش ماشینی خوب به حساب آورد .
ناگفته نماند اگر تا چند سال پیش و قبل از بزرگ شدن بازار ها تا این حد و اندازه می شد به فروشندگان اعتماد نمود و بنا بر حرف و صحت گفته های فروشنده نسبت به خرید محصولی اقدام نمود ، در دنیای امروز نمی توان چنین تکنیکی را بکار بست . خرید فرش های ماشینی صرفا با اتکا به هر فروشنده و از هر فروشگاهی انتخاب درستی نیست . دست به دست شدن فرش ماشینی و وجود واسطه گران و فروشندگانی که بدون داشتن هیچ مهارت خاصی صرفا به دنبال کسب سود هستند مانع از آن شده تا بازارها به خودی خود کارا عمل کرده و تخصص در بین فروشندگان اصل شمرده شد . از همین رو قبل از خرید ، در مورد ویژگی های فرش ماشینی خوب اطلاعاتی کسب نمایید و به نکاتی از جمله نکات ارائه شده در مقاله حاضر به عنوان راهنمای خرید فرش ماشینی دقت نمایید .
مقاله حاضر تحت عنوان راهنمای خرید فرش ماشینی با هدف بالا بردن آگاهی خریداران و دادن اطلاعات لازم جهت خرید نوشته شده است . امید است از مطالب ارائه شده در این نوشتار در جهت خرید بهتر و راهنمای خرید فرش ماشینی استفاده نمایید .
فرش ماشینی چیست ؟
در سال 1350 و پس از آنکه گرانی فرش های دستبافت عامل نفی کننده ای برای خرید فرش توسط خانواده های کم درآمد و با درآمد متوسط شده بود ، یا به عبارتی فرش دستبافت مخصوص خانه اعیان و اشراف تلقی می شد حضور فرشی که بتواند کارکرد و زیبایی فرش های دستبافت را داشته اما ارزان تر و مقرون به صرفه تر باشد احساس شد . فرش های ماشینی در طرح های اولیه و کیفیت های ابتدایی تولید و مورد استقبال همگان قرار گرفت . تولید فرش توسط دستگاه ، به میزان زیاد و با صرف زمان اندک موجب شد تا فرش های ماشینی قیمتی بسیار ارزان تر از فرش های دستبافت داشته باشند . ناگفته نماند این اختلاف قیمت و تولید توسط ماشین آلات به هیچ وجه از ارزش و بهای فرش های دستبافت نکاسته است .
فرش های ماشینی در شانه 350 و اندکی بعد در انواع فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه تولید شدند . بازار این محصول همواره در حالت  پویا قرار داشته و راهنمای خرید فرش ماشینی به لحاظ تنوع و تکاپو بسیار مهم و ضروری به شمار می رود .
در حال حاضر کارخانه های زیادی در سراسر جهان به تولید فرش های ماشینی مشغول هستند و برند های متعددی در بازار به رقابت با یکدیگر پرداخته اند . رقابتی تنگاتگ و حساس که موجب شده اندکی کوتاهی برند را از بازار ها حذف نماید . این رقابت عاملی است جهت تولید محصولات با کیفیت تر و درجه یک خصوصا در شهر کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی جهان .
راهنمای خرید فرش ماشینی بر اساس تولید
برای خرید یک تخته فرش ماشینی خوب تمام مراحل تولید ، خرید و نگهداری حائز اهمیت ویژه ای هستند . فرش های ماشینی در هنگام تولید مراحل مختلفی را پشت سر می گذراند که در هر مرحله عملیاتی تخصصی باید به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد . از مرحله طراحی شروع کنیم ،
در مطالعه راهنمای خرید فرش ماشینی خواهیم دید که فرش های ماشینی درجه یک در طرح و نقشه زیبایی خاصی دارند . نمی توان طرح و رنگ مشخصی را به عنوان بهترین برگزید اما می توان ویژگی هایی مانند هارمونی رنگ ها ، تنوع ، هماهنگی بین نگاره های ، قرینگی ، اصالت و مواردی از این دست را به عنوان ویژگی های فرش ماشینی خوب نام برد . 
مرحله دیگر خط تولید است ، دستگاه هایی که تکنولوژی و فناوری روز دنیای را دنبال می کنند می توانند فرش های خوب تولید کرده و دستگاه های مستهلک و فرسوده ریسک تولید و ضرر و زیان را بالا می برند . یکی از دلایل رونق خرید فرش ماشینی از برند های نامی استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات روز ساخت اروپا و بکار گیری بهترین تکنیک های بافت می باشد . در خرید فرش ماشینی خوب دقت نمایید که مواردی از قبیل نخ در رفتگی ، سوراخ ، باز شدن گره ، تکرار بافت بر اثر تکرار سیلندر و ... وجود ندارد .
پس از خروج فرش از خط تولید نوبت مرحله ای به نام پردازش می رسد . مرحله حساس و مهم جهت تعیین کیفیت و درجه محصول . چندین کارشناس با تخصص های مختلف فرش را بررسی کرده و از درجه یک تا پنج بنا بر مشخصات و ویژگی های فنی و ظاهری به فرش امتیاز می دهند . هر چه درجه فرش پایین تر باشد مطلوبیت و کیفیت آن بیشتر خواهد بود . همچنین در این مرحله فرش برچسب گذاری شده و دارای شناسنامه و اعتبار خواهد شد .
یکی از نکات مهم در راهنمای خرید فرش ماشینی توجه به برچسبی ست که بر پشت فرش حک شده . در این برچسب مشخصات مورد نیاز خریدار مانند تعداد گره طولی و عرضی ، الیاف بکار رفته ، دستگاه بافنده و از همه مهم تر برند ثبت شده است . توجه نمایید که اگر شناسنامه یا همان برچسب دارای خط خوردگی ، مخدوش شدگی و مواردی از این قبیل باشد اصالت فرش و درستی شناسنامه زیر سوال رفته و شناسنامه نمی تواند تضمیمی بر ویژگی های ثبت شده باشد .
پس از درجه بندی فرش نوبت به عرضه محصول توسط تولید کننده و خرید توسط خریدار می رسد . بهتر است از روش های مدرنی که در ادامه به آن ها اشاره می شود جهت تهیه فرش ماشینی استفاده نماید .
راهنمای خرید فرش ماشینی بر اساس روش عرضه
اگر روش های خرید و فروش فرش را به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم نمایید ، ما به شما خرید به روش مستقیم را پیشنهاد می دهیم چراکه از نظر قیمت مقرون به صرفه تر ، از نظر دشواری های خرید راحت و اسان ، از نظر زمان بسیار مطلوب و از نظر اصالت و اطمینان به فروشنده بهترین روش خواهد بود .
خرید مستقیم فرش ماشینی اگر از روش اینترنتی انجام شود به معنای آن است که شما بدون هیچ واسطه ای از تولید کننده خریداری نموده اید . در این صورت پشتیبان آنلاین 24 ساعته آماده پاسخ به سوالات شما و راهنمایی در جهت خرید بهتر فرش ماشینی می باشد . موردی که در فروشگاه های فیزیکی به چشم نمی خورد . همچنین نکته مثبت خرید به روش اینترنتی و مستقیم دریافت محصول درب منزل با ارسال رایگان می باشد . تولید کننده ، فرش ماشینی را با انواع ضمانت نامه های معتبر و استاندارد به فروش می رساند که این نشان از اعتماد فروشنده به محصول است و با ضمانت و گارانتی این اطمینان را به خریداران منتقل می نماید .
خرید آنلاین فرش ماشینی اندکی با خرید های سنتی متفاوت است به فروشگاه اینترنتی بروید و در قسمت مربوطه راهنمای خرید فرش ماشینی به روش اینترنتی را مطالعه نمایید اگر اندکی با دنیای وب آشنایی داشته باشید خرید از این روش برای شما آسان و مقرون به صرفه خواهد بود . برندی ناب و معتبر انتخاب نمایید تا لذت خرید فرش ماشینی برایتان ماندگار و شیرین باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
عوامل موثر بر قیمت تابلو فرش
فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان از کارخانه فرش
فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان
مشخصات کامل فرش ماشینی 1000 شانه
نحوه انتخاب فرش مدرن
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان