ارازنترین فرش ماشینی کدام است ؟

cheap-machine-carpet-500-reeds.jpg

آیا به دنبال فرش های ارزان قیمت هستید ؟ فرشخونه به شما فرش های 500 شانه ارزان قیمت را پیشنهاد می دهد .
چه عواملی سبب می شود تا فرش های ماشینی از نظر قیمت متفاوت شوند ؟ چرا فرش های 500 شانه ارزانتر از فرش های 1200 شانه هستند ؟


موارد متعددی در تعیین قیمت فرش ماشینی اثر گذار است . خصوصا آنکه محصول اثری هنری باشد و ارزش والایی از این نظر داشته باشد . تولید کنندگان فرش هم مانند تولید کنندگان سایر محصولات هنگام تعیین قیمت موارد متعددی را مورد توجه قرار می دهند . از مواد اولیه و نخ ها گرفته تا نحوه عرضه محصولات و ... . به یاد داشته باشید که در تعیین قیمت فرش های ماشینی مواد اولیه یکی از چندین عامل در تعیین قیمت می باشد .
در دنیای بزرگ فرش تنوع محصولات به حدی است که انواع سلیقه ها را پوشش داده و هر مشتری با هر توان مالی قدرت خرید خواهد داشت . اگر سری به بازار فرش زده باشید خواهید دید که در رایج ترین دسته بندی یعنی دسته بندی بر اساس شانه و تراکم با بیشترین اختلاف قیمت روبرو هستیم . فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه قیمت های مختلفی دارند که این تفاوت قیمت ناشی از مواردی مانند مصرف الیاف ، طرح و نگاه و ... می باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد .
مقاله مربوطه : جزییات فرش های 500 شانه
موارد موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی
همواره در تعیین قیمت اولین مورد مواد اولیه می باشد . فرش های بافته شده در برند های برتر خصوصا برندهای معروف کاشان از بهترین مواد اولیه تولید شده اند . تمامی فرش های کاشان در هر شانه و تراکمی دارای الیاف خاب اکرولیک هیت ست شده هستند . به یاد داشته باشید که الیاف خاب مهم ترین عنصر در تولید یک تخته فرش ماشینی هست . اکرولیک هیت ست تمامی محصولات را از 500 شانه گرفته تا 1200 شانه پوشش می دهد اما با این تفاوت که الیاف خاب فرش های 500 شانه در ضخامت و قطر اندکی بیشتر از فرش های 1200 شانه هستند .
استفاده از نخ خاب ضخیم در دستگاه های بافت محصولات پر شانه و پر تراکم غیر ممکن است چراکه نخ ضخیم در درون این گیر کرده و بافت پیش نخواهد رفت . نخ خاب نازک بکار رفته در فرش های باشانه و تراکم بالا گران قیمت تر از نخ های بکار رفته در تولید فرش ماشینی با شانه و تراکم پایین هستند در حالی که جنس و کیفیت هر دو یکسان است . این مورد یعنی استفاده از نخ خاب با کیفیت ضخیم به عنوان اولین مورد در ارزان قیمت بودن فرش های ماشینی 500 شانه لحاظ می شود .
مورد دیگر در تعیین قیمت ، شانه و تراکم است . هرچه شانه و تراکم بالا تر رود ، قیمت محصول هم بیشتر خواهد شد . دلیل این اختلاف در اولین مرحله مواد اولیه مصرفی ست . فرش های پرشانه و پرتراکم بسیار فشرده و در هم تنیده هستند در حالی که فرش های 500 شانه و 700 شانه که در بافت از نخ های ضخیم تری هم کمک می گیرند به نسبت مواد اولیه کم تری خواهند خواست . برای مثال بافت یک تخته فرش ماشینی 6 متر 500 شانه مواد اولیه کم تری نسبت به یک تخته فرش ماشینی 6 متر 1200 شانه لازم دارد . از طرف دیگر زیبایی و ظرافت بافت در فرش ها با شانه و تراکم بالا بیشتر از فرش ها با شانه و تراکم پایین است . ظرافت و زیبایی به عنوان یک اثر هنری بی نظیر در فرش های ماشینی در کنار ارزش بالا گران قیمت تر خواهد بود .
طرح و نگاره : نقوش ایجاد شده بر فرش های ماشینی کاشان توسط تیم طراحی و نقشه کشی ایجاد شده است اما کارخانه جات و تولید کنندگان غیر کاشانی عموما از تیم طراحی در کارخانه خود بی بهره بوده و از کپی طرح برند های دیگر استفاده می کنند . هرچه یک نقشه پیچیده تر ، دارای نگاره های بیشتر و به روز تر باشد ، گران قیمت تر خواهد بود و به میزانی که تعداد گره طولی و عرضی در بافت بیشتر باشد ، فرش مکان بهتری برای ارائه طرح های پیچیده تر و شلوغ تر خواهد بود . در بازار فرش ، شاهد آن هستیم که محصولات 1000 شانه و 1200 شانه نسبت به بافته های 700 شانه و فرش ارزان 500 شانه دارای طرح هایی پیچیده تر و شلوغ تر هستند و این دلیلی است بر قیمت ارزان تر در فرش های ماشینی 500 شانه و 700 شانه . داشتن شانه و تراکم پایین در فرش های 500 شانه در کنار نیاز این فرش های به طرح های ساده قیمت را تا حد زیادی تنزل داده است .
کاربرد فرش های 500 شانه ارزان قیمت
فرش های 500  شانه برای مکان های پر تردد خانه و مکان های عمومی مانند سالن های کنفرانس ، مساجد ، زیارتگاه ها و ... مورد تقاضا هستند که بنابر مکان استفاده نیازمند طرح های ساده ، خلوت و گاها تک رنگ هستند . در این میان برخی از فرش های 500 شانه جهت ارزان تر تمام شدن قیمت ، در طرح های تکراری تولید می شوند .
فرش های 500 شانه از ضخامت بسیار مناسبی برخوردار هستند . استفاده از این محصولات ، در مکان های پررفت و آمد و قسمت نشیمن خانه پیشنهاد می شود . فرش های 500 شانه به علت توان و مقاومت بالا در برابر پاخوردگی ، فشار ، سایش و ... برای مکان هایی از خانه مانند هال ، اتاق خواب ، راهرو ها و ... گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای هستند . الیاف خاب مرتفع این بافته ها با داشتن خاصیت ارتجاعی فرش را تا سالیان سال مانند روز اول مرغوب و خوش وجه نشان می دهد .
فرش ارزان قیمت کاشان
فرش های ماشینی به هنگام تولید از روند و مراحل مختلفی گذر می کنند که در هر مرحله تیمی متخصص و کارآمد در تولید نقش دارد . کاشان بدان جهت نسبت به سایر بافته ها ارزان هستند که با تقسیم کار و تخصص بالا ، بازدهی بسیاری دارند . مورد مهم دیگر در ارزان تر بودن فرش های ماشینی کاشان عدم نیاز تولید کننده به هزینه بابت جهت آموزش نیروی کار است . داشتن تیم تخصصی قوی در تولید ناشی از آن است که بالغ بر 50 درصد سرمایه و نیروی انسانی در شهر کاشان به صنعت نساحی مشغول هستند . خط تولید متخصص و کاربلد خطای انسانی را تاحد امکان پایین اورده و از تولید فرش های معیوب جلوگیری خواهد کرد . کاهش خطا و عدم عیب در محصولات با کسر ضرر و زیان و بالا بردن سود تولید کننده را از افزایش قیمت جهت جبران خسارات مبرا خواهد داشت .
فرش های ماشینی تا قبل از خروج از کارخانه ، توسط تولید کننده و بر اساس محاسبات دقیق اقتصادی از جمله موارد مطرح شده در بالا قیمت گذاری می شوند . در واقع فرش هنگام خروج از کارخانه قیمتی منطقی دارد و به قیمت تمام شده کارخانه یا قیمت عمده به فروش می رسد اما بسته به روش خرید و فروش خریداران می توانند یک تخته فرش ماشینی 500 شانه را به قیمت های مختلفی خریداری کنند . اگر فرش به روش مستقیم خریداری شود قیمت ارزان و اگر به روش های غیر مستقیم و سنتی مبادله شود به قیمت گران عرضه خواهد شد .
گران قیمت ترین محصولات ، فرش هایی هستند که به روش سنتی و در بازار های فیزیکی پس از دست به دست شدن بین تولید کننده ، دلالان و فروشندگان در اختیار مشتری قرار می گیرد . می توان روش سنتی را به عنوان روشی ناکارآمد در دنیای کنونی با راه های ارتباطی پیشرفته تلقی کرد که در آن محصولات به لحاظ داشتن مسیر طولانی عرضه و وجود دلالان و واسطه ها قیمتی بسیار بالا تر از قیمت کارخانه به خود گرفته اند . خرید اینترنتی فرش روشی است مستقیم که در کنار عرضه شدن به قیمت تولید کننده ، به لحاظ عدم نیاز به جابجایی بین فروشگاه های فیزیکی ، ارسال رایگان محصول ، تضمین و گارانتی توسط تولید کننده و موارد مشابه فرش را به ارزان ترین قیمت ممکن به دست خریداران می رساند . در حال حاضر ارزان ترین فرش ماشینی موجود در بازار ، فرش های 500 شانه با کیفیتی هستند که از فروشگاه های اینترنتی برند های معتبر خریداری می شوند .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دنیای متفاوت فرش 700 شانه ماشینی کاشان
فرش گل برجسته
فروشگاه فرش 1200 شانه
فروش ویژه فرش ماشینی کاشان
دنیای متفاوت فرش ماشینی کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
فرش کاشان