ارازنترین فرش ماشینی کدام است ؟

cheap-machine-carpet-500-reeds.jpg

آیا به دنبال فرش های ارزان قیمت هستید ؟ فرشخونه به شما فرش های 500 شانه ارزان قیمت را پیشنهاد می دهد .
چه عواملی سبب می شود تا فرش های ماشینی از نظر قیمت متفاوت شوند ؟ چرا فرش های 500 شانه ارزانتر از فرش های 1200 شانه هستند ؟


موارد متعددی در تعیین قیمت فرش ماشینی اثر گذار است . خصوصا آنکه محصول اثری هنری باشد و ارزش والایی از این نظر داشته باشد . تولید کنندگان فرش هم مانند تولید کنندگان سایر محصولات هنگام تعیین قیمت موارد متعددی را مورد توجه قرار می دهند . از مواد اولیه و نخ ها گرفته تا نحوه عرضه محصولات و ... . به یاد داشته باشید که در تعیین قیمت فرش های ماشینی مواد اولیه یکی از چندین عامل در تعیین قیمت می باشد .
در دنیای بزرگ فرش تنوع محصولات به حدی است که انواع سلیقه ها را پوشش داده و هر مشتری با هر توان مالی قدرت خرید خواهد داشت . اگر سری به بازار فرش زده باشید خواهید دید که در رایج ترین دسته بندی یعنی دسته بندی بر اساس شانه و تراکم با بیشترین اختلاف قیمت روبرو هستیم . فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه قیمت های مختلفی دارند که این تفاوت قیمت ناشی از مواردی مانند مصرف الیاف ، طرح و نگاه و ... می باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد .
مقاله مربوطه : جزییات فرش های 500 شانه
موارد موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی
همواره در تعیین قیمت اولین مورد مواد اولیه می باشد . فرش های بافته شده در برند های برتر خصوصا برندهای معروف کاشان از بهترین مواد اولیه تولید شده اند . تمامی فرش های کاشان در هر شانه و تراکمی دارای الیاف خاب اکرولیک هیت ست شده هستند . به یاد داشته باشید که الیاف خاب مهم ترین عنصر در تولید یک تخته فرش ماشینی هست . اکرولیک هیت ست تمامی محصولات را از 500 شانه گرفته تا 1200 شانه پوشش می دهد اما با این تفاوت که الیاف خاب فرش های 500 شانه در ضخامت و قطر اندکی بیشتر از فرش های 1200 شانه هستند .
استفاده از نخ خاب ضخیم در دستگاه های بافت محصولات پر شانه و پر تراکم غیر ممکن است چراکه نخ ضخیم در درون این گیر کرده و بافت پیش نخواهد رفت . نخ خاب نازک بکار رفته در فرش های باشانه و تراکم بالا گران قیمت تر از نخ های بکار رفته در تولید فرش ماشینی با شانه و تراکم پایین هستند در حالی که جنس و کیفیت هر دو یکسان است . این مورد یعنی استفاده از نخ خاب با کیفیت ضخیم به عنوان اولین مورد در ارزان قیمت بودن فرش های ماشینی 500 شانه لحاظ می شود .
مورد دیگر در تعیین قیمت ، شانه و تراکم است . هرچه شانه و تراکم بالا تر رود ، قیمت محصول هم بیشتر خواهد شد . دلیل این اختلاف در اولین مرحله مواد اولیه مصرفی ست . فرش های پرشانه و پرتراکم بسیار فشرده و در هم تنیده هستند در حالی که فرش های 500 شانه و 700 شانه که در بافت از نخ های ضخیم تری هم کمک می گیرند به نسبت مواد اولیه کم تری خواهند خواست . برای مثال بافت یک تخته فرش ماشینی 6 متر 500 شانه مواد اولیه کم تری نسبت به یک تخته فرش ماشینی 6 متر 1200 شانه لازم دارد . از طرف دیگر زیبایی و ظرافت بافت در فرش ها با شانه و تراکم بالا بیشتر از فرش ها با شانه و تراکم پایین است . ظرافت و زیبایی به عنوان یک اثر هنری بی نظیر در فرش های ماشینی در کنار ارزش بالا گران قیمت تر خواهد بود .
طرح و نگاره : نقوش ایجاد شده بر فرش های ماشینی کاشان توسط تیم طراحی و نقشه کشی ایجاد شده است اما کارخانه جات و تولید کنندگان غیر کاشانی عموما از تیم طراحی در کارخانه خود بی بهره بوده و از کپی طرح برند های دیگر استفاده می کنند . هرچه یک نقشه پیچیده تر ، دارای نگاره های بیشتر و به روز تر باشد ، گران قیمت تر خواهد بود و به میزانی که تعداد گره طولی و عرضی در بافت بیشتر باشد ، فرش مکان بهتری برای ارائه طرح های پیچیده تر و شلوغ تر خواهد بود . در بازار فرش ، شاهد آن هستیم که محصولات 1000 شانه و 1200 شانه نسبت به بافته های 700 شانه و فرش ارزان 500 شانه دارای طرح هایی پیچیده تر و شلوغ تر هستند و این دلیلی است بر قیمت ارزان تر در فرش های ماشینی 500 شانه و 700 شانه . داشتن شانه و تراکم پایین در فرش های 500 شانه در کنار نیاز این فرش های به طرح های ساده قیمت را تا حد زیادی تنزل داده است .
کاربرد فرش های 500 شانه ارزان قیمت
فرش های 500  شانه برای مکان های پر تردد خانه و مکان های عمومی مانند سالن های کنفرانس ، مساجد ، زیارتگاه ها و ... مورد تقاضا هستند که بنابر مکان استفاده نیازمند طرح های ساده ، خلوت و گاها تک رنگ هستند . در این میان برخی از فرش های 500 شانه جهت ارزان تر تمام شدن قیمت ، در طرح های تکراری تولید می شوند .
فرش های 500 شانه از ضخامت بسیار مناسبی برخوردار هستند . استفاده از این محصولات ، در مکان های پررفت و آمد و قسمت نشیمن خانه پیشنهاد می شود . فرش های 500 شانه به علت توان و مقاومت بالا در برابر پاخوردگی ، فشار ، سایش و ... برای مکان هایی از خانه مانند هال ، اتاق خواب ، راهرو ها و ... گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای هستند . الیاف خاب مرتفع این بافته ها با داشتن خاصیت ارتجاعی فرش را تا سالیان سال مانند روز اول مرغوب و خوش وجه نشان می دهد .
فرش ارزان قیمت کاشان
فرش های ماشینی به هنگام تولید از روند و مراحل مختلفی گذر می کنند که در هر مرحله تیمی متخصص و کارآمد در تولید نقش دارد . کاشان بدان جهت نسبت به سایر بافته ها ارزان هستند که با تقسیم کار و تخصص بالا ، بازدهی بسیاری دارند . مورد مهم دیگر در ارزان تر بودن فرش های ماشینی کاشان عدم نیاز تولید کننده به هزینه بابت جهت آموزش نیروی کار است . داشتن تیم تخصصی قوی در تولید ناشی از آن است که بالغ بر 50 درصد سرمایه و نیروی انسانی در شهر کاشان به صنعت نساحی مشغول هستند . خط تولید متخصص و کاربلد خطای انسانی را تاحد امکان پایین اورده و از تولید فرش های معیوب جلوگیری خواهد کرد . کاهش خطا و عدم عیب در محصولات با کسر ضرر و زیان و بالا بردن سود تولید کننده را از افزایش قیمت جهت جبران خسارات مبرا خواهد داشت .
فرش های ماشینی تا قبل از خروج از کارخانه ، توسط تولید کننده و بر اساس محاسبات دقیق اقتصادی از جمله موارد مطرح شده در بالا قیمت گذاری می شوند . در واقع فرش هنگام خروج از کارخانه قیمتی منطقی دارد و به قیمت تمام شده کارخانه یا قیمت عمده به فروش می رسد اما بسته به روش خرید و فروش خریداران می توانند یک تخته فرش ماشینی 500 شانه را به قیمت های مختلفی خریداری کنند . اگر فرش به روش مستقیم خریداری شود قیمت ارزان و اگر به روش های غیر مستقیم و سنتی مبادله شود به قیمت گران عرضه خواهد شد .
گران قیمت ترین محصولات ، فرش هایی هستند که به روش سنتی و در بازار های فیزیکی پس از دست به دست شدن بین تولید کننده ، دلالان و فروشندگان در اختیار مشتری قرار می گیرد . می توان روش سنتی را به عنوان روشی ناکارآمد در دنیای کنونی با راه های ارتباطی پیشرفته تلقی کرد که در آن محصولات به لحاظ داشتن مسیر طولانی عرضه و وجود دلالان و واسطه ها قیمتی بسیار بالا تر از قیمت کارخانه به خود گرفته اند . خرید اینترنتی فرش روشی است مستقیم که در کنار عرضه شدن به قیمت تولید کننده ، به لحاظ عدم نیاز به جابجایی بین فروشگاه های فیزیکی ، ارسال رایگان محصول ، تضمین و گارانتی توسط تولید کننده و موارد مشابه فرش را به ارزان ترین قیمت ممکن به دست خریداران می رساند . در حال حاضر ارزان ترین فرش ماشینی موجود در بازار ، فرش های 500 شانه با کیفیتی هستند که از فروشگاه های اینترنتی برند های معتبر خریداری می شوند .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش دستبافتگونه کاشان
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه
تولید فرش 700 شانه با کیفیت بالا
چرا خرید اینترنتی فرش مقرون به صرفه است ؟
بررسی قیمت فرش ماشینی
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان