چرا باید فرش را اینترنتی بخریم ؟

online-carpet-sale.jpg

خرید فرش ماشینی برای هر خانه ای لازم و ضروری است . زندگی کردن در خانه ای بدون کف پوش امکان پذیر نخواهد بود و فرش های ماشینی با داشتن ویژگی های خاص و متعدد به بهترین کف پوش تبدیل شده اند از این رو برای ایرانیان تصور زندگی در خانه ای بدون فرش امکان پذیر نخواهد بود . هر چقدر هم که از وسایل لوکس و زینتی در فضای خانه استفاده شود ، تا کف خانه با فرش پوشیده نشود قابل سکونت نخواهد بود . از این رو خرید فرش های ماشینی یکی از مهم ترین خرید ها به حساب می آیند .
روی کار امدن فروشگاه های متعدد و صدها فروشنده بی تخصص در زمینه فروش فرش ماشینی ، موضوع دیگری است که احتمال عرضه فرش های تقلبی و بی کیفیت تحت عنوان فرش های درجه یک را بالا می برد .
اگر از مشتریان حاضر در بازاردر مورد اهمیت فرش های ماشینی سوال کنیم ، با پاسخ های گوناگونی در این زمینه مواجه می شویم از جمله آنکه خانه خود را نیازمند فرش با کیفیت ارزان قیمت می دانند و اگر از آن ها بپرسیم در خرید چه چیزی را مد نظر قرار می دهید ، پاسخ هایی خواهند داد که نهایتا به خرید فرش ارزان قیمت با کیفیت می انجامد . برای همه مشتریان واضح و مبرهن است که کارخانه هایی که در کنار فروش حضوری ، فروش اینترنتی فرش را جزء خدمات خود قرار داده اند ، جزء تولید کنندگان برتر می باشند که قصد دارند فرش را به قیمت درب کارخانه و به صورت مستقیم به دست مشتری برسانند .
در ادامه این نوشتار برای پی بردن با پاسخ این سوال که را باید فرش را بصورت اینترنتی خرید ؟ به ارائه ویژگی ها و مزیت های فرش های ماشینی می پردازیم . ویژگی های زیادی برای خرید و مبادلات اینترنتی وجود دارد که بسیاری از مشتریان از آن ها بی اطلاع هستند . علاوه بر داشتن ویژگی تکنولوژی در عصر ارتباطات حکم به خرید به روش اینترنتی نموده است .
خرید فرش ماشینی
از آنجایی که فرش های دستبافت قیمت بالایی داشته و جزء صنایع دستی به حساب می آیند ، با وجود محبوبیت و مرغوبیت آشکار شده مورد تقاضای همگان قرار نگرفته اند ، در عوض به محض تولید فرش های ماشینی و تأسیس کارخانه های بافت فرش ماشینی شاهد تقاضای بازار این محصولات و رونق گرفتن روز به روز فرش های ماشینی بودیم .
در سال 1350 اولین کارخانه تولید فرش ماشینی تأسیس و ابتدایی ترین فرش ها تولید شدند . تقاضای زیاد محصول تولید کننده را جهت تولیداتی بهتر و رشد کیفیت و زیبایی ترغیب نمود . با گذشت 4 دهه در حال حاضر تعداد کارخانه های موجد در شهر کاشان بیش از 700 می باشد و این یعنی انقلابی در صنعت نساجی . کاشان به عنوان پایتخت فرش جهان بیشترین تولید کنندگان فرش ماشینی را در خود دارد .
انواع روش های خرید فرش ماشینی
با آنکه تاریخ تولید فرش های ماشینی قدمت زیادی ندارد و به 4 دهه قبل بر می گردد اما بسیار متنوع و پر پیچ و خم می باشد . تولید تعداد زیادی فرش در انواع مختلف از نظر طرح و رنگ و شانه و تراکم و کیفیت و ... از یک طرف و تنوع روش های فروش از طرف دیگر موضوعی است که با داشتن 4 دهه قدمت توجه ما را به خود جلب کرده است . این موضوع به علت شلوغی و داغ بودن بازار های فرش در تمام سال ها می باشد چرا که این محصول همواره مورد نیاز بوده و تعدد زیاد تولید کنندگان رقابت و پویایی بازار را موجب شده است .
ابتدا کارخانه ها ، فرش های تولید شده را به فروشگاه ها سپرده تا از این طریق در اختیار مشتریان قرار بگیرد . اندکی بعد قسمتی در کارخانه به فروش مستقیم فرش به خریدارانی اختصاص داده شد که به کارخانه مراجعه کرده و ترجیح داده اند از بین محصولات موجود در انبار خریداری کنند . شاید تفاوت قیمت بین فرش های خریداری شده از کارخانه و فرش های موجود در فروشگاه ها علت اصلی مراجعه مشتریان به کارخانه ها بود . اما این روش خرید به عنوان اولین روش خرید مستقیم خصوصا برای افرادی که در شهر های نزدیک به شهر تولید کننده زندگی می کردند رونق یافت . هنوز هم تعداد زیادی از مشتریان به شهر های کاشان ، مشهد ، تبریز و ... سفر کرده و در سفر سیاحتی خود فرش های مورد نیاز منزل را با مراجعه به کارخانه تهیه می کنند .
تا چند سال پیش روش خرید حضوری از کارخانه در کنار روش غیر مستقیم و سنتی مراجعه به فروشگاه های فیزیکی موضوعیت داشت ، اما در سال های اخیر بکارگیری روش های اینترنتی و استفاده از فروشگاه های آنلاین به نوعی توانسته است مشتریان را به خود جذب کند . منسوخ بودن و ناکارآیی روش خرید سنتی به رونق گرفتن فروشگاه های آنلاین فرش کمک کرده است .
فروش اینترنتی فرش ماشینی
ایجاد ارتباط بین شبکه های اینترنتی و شبکه های بانکداری از سوی متخصصین صنعت IT خدمتی بنیانی به جهانیان بود . تا چند سال قبل استفاده از فروشگاه اینترنتی تنها در کشور های پیشرفته موضوعیت داشت اما با ورود صنعت IT به ایران و سایر کشور های درحال توسعه شاهد حضور عصر ارتباطات به این کشور ها به معنای واقعی کلمه هستیم .
اولین فروشگاه های اینترنتی مربوط به معتبرترین تولید کنندگان فرش و قالی هستند . مزیت دو جانبه فروشگاه های آنلاین برای خریداران و تولید کنندگان ، موجب به وجد آمدن تولید کنندگان برای تأسیس این فروشگاه ها شده است .
برای خرید فرش ماشینی به فروشگاه اینترنتی مرجعه کنید که زیر نظر تولید کنندگان اداره می شوند چراکه با خرید از فروشگاه اینترنتی :
1- با اطمینان کامل می توانید فرش ماشین اصل و با کیفیت را خریداری نمایید .
2- کم ترین قیمت محصول برای شما رقم خورده و فرش به قیمت درب کارخانه عرضه می شود .
3- به همراه داشتن گارانتی و ضمانت نامه معتبر دلیل دیگری است برای خرید فرش از فروشگاه اینترنتی .
4- انتخاب از بین تمامی طرح های برند انتخابی ، بهترین انتخاب از نظر زیبایی را به همراه خواهد داشت .
5- ارسال رایگان فرش برای خریدار خدمت دیگری ست از فروشگاه های اینترنتی که به عنوان مزیت از ان یاد می شود .
6- در خرید های آنلاین و اینترنتی نیازی به خروج از خانه و رفتن به فروشگاه فیزیکی نیست . می توانید در هرکجا که هستید به شبکه اینترنتی وصل شده و با وارد کردن لینک فروشگاه به تمامی خدمات تولید کننده دسترسی پیدا کنید . از این جهت تا حد زیادی در زمان صرفه جویی نموده اید . در حال حاضر با گسترش زندگی های شهری هزینه فرصت زمان برای مشتریان به حدی است که قطعا ترجیح خواهند داد با خرید اینترنتی زمان خود را ذخیره کنند .
7- خرید اینترنتی فرش ماشینی مقرون به صرفه است چراکه : قیمت محصول ارزان تر از سایر روش های خرید است ، هزینه رفتن به فروشگاه نداریم و بابت حمل و نقل فرش از فروشگاه تا خانه پرداختی بر عهده مشتریان نخواهد بود .
8- بعد مسافت از بین رفته و خریداران از شهری می توانند به بهترین برند های دنیا دسترسی داشته باشند .
9- متخصصین و تیم فروش آماده پاسخگویی به سوال خریداران در رابطه با محصولات هستند تا آن ها را در انتخاب هدایت کنند .
روش فروش اینترنتی فرش ماشینی به علت حذف تمامی واسطه ها از مسیر عرضه ارزان بودن را تضمین می کند . فرش هنگام خروج از کارخانه توسط تولید کننده قیمت گذاری می شود اما پس از خروج در هر مرحله توسط واسطه ها دچار تغییر قیمت شده و هر فروشنده و دلال مبلغی به عنوان هزینه سربار یا نمایشگاهی به فرش می افزاید . علت تفاوت قیمت فرش ها در فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی به علت وجود واسطه های متعدد در مسیر عرضه است .
برای خرید اینترنتی فرش کافی است برند معتبری را انتخاب کرده و آدرس فروشگاه اینترنتی برند را سرچ کنید . می تواند در هر ساعتی از شبانه روز وارد فروشگاه شده و از خدمات مختلف فروشگاه استفاده نمایید . خدمات فروشگاه اینترنتی صرفا به خرید و فروش فرش محدود نشده و بسیار گسترده است . ارائه تاریخچه تولید کننده ، آشنایی با خط تولید ، رویت ویژگی های محصولات ، بالا بردن اگاهی از طریق مقالات علمی ، استفاده از نظر سایر مشتریان فروشگاه و ... خدمات دیگری ست که در کنار فروش فرش در فروشگاه اینترنتی به چشم می خورد .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تابلو فرش ماشینی و طرحهای پرفروش
نکات کلیدی تابلو فرش
فروش اینترنتی فرش
انتخاب فرش ماشینی کودک
قیمت فرش ترک
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
فرش کاشان