چرا باید فرش را اینترنتی بخریم ؟

online-carpet-sale.jpg

خرید فرش ماشینی برای هر خانه ای لازم و ضروری است . زندگی کردن در خانه ای بدون کف پوش امکان پذیر نخواهد بود و فرش های ماشینی با داشتن ویژگی های خاص و متعدد به بهترین کف پوش تبدیل شده اند از این رو برای ایرانیان تصور زندگی در خانه ای بدون فرش امکان پذیر نخواهد بود . هر چقدر هم که از وسایل لوکس و زینتی در فضای خانه استفاده شود ، تا کف خانه با فرش پوشیده نشود قابل سکونت نخواهد بود . از این رو خرید فرش های ماشینی یکی از مهم ترین خرید ها به حساب می آیند .
روی کار امدن فروشگاه های متعدد و صدها فروشنده بی تخصص در زمینه فروش فرش ماشینی ، موضوع دیگری است که احتمال عرضه فرش های تقلبی و بی کیفیت تحت عنوان فرش های درجه یک را بالا می برد .
اگر از مشتریان حاضر در بازاردر مورد اهمیت فرش های ماشینی سوال کنیم ، با پاسخ های گوناگونی در این زمینه مواجه می شویم از جمله آنکه خانه خود را نیازمند فرش با کیفیت ارزان قیمت می دانند و اگر از آن ها بپرسیم در خرید چه چیزی را مد نظر قرار می دهید ، پاسخ هایی خواهند داد که نهایتا به خرید فرش ارزان قیمت با کیفیت می انجامد . برای همه مشتریان واضح و مبرهن است که کارخانه هایی که در کنار فروش حضوری ، فروش اینترنتی فرش را جزء خدمات خود قرار داده اند ، جزء تولید کنندگان برتر می باشند که قصد دارند فرش را به قیمت درب کارخانه و به صورت مستقیم به دست مشتری برسانند .
در ادامه این نوشتار برای پی بردن با پاسخ این سوال که را باید فرش را بصورت اینترنتی خرید ؟ به ارائه ویژگی ها و مزیت های فرش های ماشینی می پردازیم . ویژگی های زیادی برای خرید و مبادلات اینترنتی وجود دارد که بسیاری از مشتریان از آن ها بی اطلاع هستند . علاوه بر داشتن ویژگی تکنولوژی در عصر ارتباطات حکم به خرید به روش اینترنتی نموده است .
خرید فرش ماشینی
از آنجایی که فرش های دستبافت قیمت بالایی داشته و جزء صنایع دستی به حساب می آیند ، با وجود محبوبیت و مرغوبیت آشکار شده مورد تقاضای همگان قرار نگرفته اند ، در عوض به محض تولید فرش های ماشینی و تأسیس کارخانه های بافت فرش ماشینی شاهد تقاضای بازار این محصولات و رونق گرفتن روز به روز فرش های ماشینی بودیم .
در سال 1350 اولین کارخانه تولید فرش ماشینی تأسیس و ابتدایی ترین فرش ها تولید شدند . تقاضای زیاد محصول تولید کننده را جهت تولیداتی بهتر و رشد کیفیت و زیبایی ترغیب نمود . با گذشت 4 دهه در حال حاضر تعداد کارخانه های موجد در شهر کاشان بیش از 700 می باشد و این یعنی انقلابی در صنعت نساجی . کاشان به عنوان پایتخت فرش جهان بیشترین تولید کنندگان فرش ماشینی را در خود دارد .
انواع روش های خرید فرش ماشینی
با آنکه تاریخ تولید فرش های ماشینی قدمت زیادی ندارد و به 4 دهه قبل بر می گردد اما بسیار متنوع و پر پیچ و خم می باشد . تولید تعداد زیادی فرش در انواع مختلف از نظر طرح و رنگ و شانه و تراکم و کیفیت و ... از یک طرف و تنوع روش های فروش از طرف دیگر موضوعی است که با داشتن 4 دهه قدمت توجه ما را به خود جلب کرده است . این موضوع به علت شلوغی و داغ بودن بازار های فرش در تمام سال ها می باشد چرا که این محصول همواره مورد نیاز بوده و تعدد زیاد تولید کنندگان رقابت و پویایی بازار را موجب شده است .
ابتدا کارخانه ها ، فرش های تولید شده را به فروشگاه ها سپرده تا از این طریق در اختیار مشتریان قرار بگیرد . اندکی بعد قسمتی در کارخانه به فروش مستقیم فرش به خریدارانی اختصاص داده شد که به کارخانه مراجعه کرده و ترجیح داده اند از بین محصولات موجود در انبار خریداری کنند . شاید تفاوت قیمت بین فرش های خریداری شده از کارخانه و فرش های موجود در فروشگاه ها علت اصلی مراجعه مشتریان به کارخانه ها بود . اما این روش خرید به عنوان اولین روش خرید مستقیم خصوصا برای افرادی که در شهر های نزدیک به شهر تولید کننده زندگی می کردند رونق یافت . هنوز هم تعداد زیادی از مشتریان به شهر های کاشان ، مشهد ، تبریز و ... سفر کرده و در سفر سیاحتی خود فرش های مورد نیاز منزل را با مراجعه به کارخانه تهیه می کنند .
تا چند سال پیش روش خرید حضوری از کارخانه در کنار روش غیر مستقیم و سنتی مراجعه به فروشگاه های فیزیکی موضوعیت داشت ، اما در سال های اخیر بکارگیری روش های اینترنتی و استفاده از فروشگاه های آنلاین به نوعی توانسته است مشتریان را به خود جذب کند . منسوخ بودن و ناکارآیی روش خرید سنتی به رونق گرفتن فروشگاه های آنلاین فرش کمک کرده است .
فروش اینترنتی فرش ماشینی
ایجاد ارتباط بین شبکه های اینترنتی و شبکه های بانکداری از سوی متخصصین صنعت IT خدمتی بنیانی به جهانیان بود . تا چند سال قبل استفاده از فروشگاه اینترنتی تنها در کشور های پیشرفته موضوعیت داشت اما با ورود صنعت IT به ایران و سایر کشور های درحال توسعه شاهد حضور عصر ارتباطات به این کشور ها به معنای واقعی کلمه هستیم .
اولین فروشگاه های اینترنتی مربوط به معتبرترین تولید کنندگان فرش و قالی هستند . مزیت دو جانبه فروشگاه های آنلاین برای خریداران و تولید کنندگان ، موجب به وجد آمدن تولید کنندگان برای تأسیس این فروشگاه ها شده است .
برای خرید فرش ماشینی به فروشگاه اینترنتی مرجعه کنید که زیر نظر تولید کنندگان اداره می شوند چراکه با خرید از فروشگاه اینترنتی :
1- با اطمینان کامل می توانید فرش ماشین اصل و با کیفیت را خریداری نمایید .
2- کم ترین قیمت محصول برای شما رقم خورده و فرش به قیمت درب کارخانه عرضه می شود .
3- به همراه داشتن گارانتی و ضمانت نامه معتبر دلیل دیگری است برای خرید فرش از فروشگاه اینترنتی .
4- انتخاب از بین تمامی طرح های برند انتخابی ، بهترین انتخاب از نظر زیبایی را به همراه خواهد داشت .
5- ارسال رایگان فرش برای خریدار خدمت دیگری ست از فروشگاه های اینترنتی که به عنوان مزیت از ان یاد می شود .
6- در خرید های آنلاین و اینترنتی نیازی به خروج از خانه و رفتن به فروشگاه فیزیکی نیست . می توانید در هرکجا که هستید به شبکه اینترنتی وصل شده و با وارد کردن لینک فروشگاه به تمامی خدمات تولید کننده دسترسی پیدا کنید . از این جهت تا حد زیادی در زمان صرفه جویی نموده اید . در حال حاضر با گسترش زندگی های شهری هزینه فرصت زمان برای مشتریان به حدی است که قطعا ترجیح خواهند داد با خرید اینترنتی زمان خود را ذخیره کنند .
7- خرید اینترنتی فرش ماشینی مقرون به صرفه است چراکه : قیمت محصول ارزان تر از سایر روش های خرید است ، هزینه رفتن به فروشگاه نداریم و بابت حمل و نقل فرش از فروشگاه تا خانه پرداختی بر عهده مشتریان نخواهد بود .
8- بعد مسافت از بین رفته و خریداران از شهری می توانند به بهترین برند های دنیا دسترسی داشته باشند .
9- متخصصین و تیم فروش آماده پاسخگویی به سوال خریداران در رابطه با محصولات هستند تا آن ها را در انتخاب هدایت کنند .
روش فروش اینترنتی فرش ماشینی به علت حذف تمامی واسطه ها از مسیر عرضه ارزان بودن را تضمین می کند . فرش هنگام خروج از کارخانه توسط تولید کننده قیمت گذاری می شود اما پس از خروج در هر مرحله توسط واسطه ها دچار تغییر قیمت شده و هر فروشنده و دلال مبلغی به عنوان هزینه سربار یا نمایشگاهی به فرش می افزاید . علت تفاوت قیمت فرش ها در فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی به علت وجود واسطه های متعدد در مسیر عرضه است .
برای خرید اینترنتی فرش کافی است برند معتبری را انتخاب کرده و آدرس فروشگاه اینترنتی برند را سرچ کنید . می تواند در هر ساعتی از شبانه روز وارد فروشگاه شده و از خدمات مختلف فروشگاه استفاده نمایید . خدمات فروشگاه اینترنتی صرفا به خرید و فروش فرش محدود نشده و بسیار گسترده است . ارائه تاریخچه تولید کننده ، آشنایی با خط تولید ، رویت ویژگی های محصولات ، بالا بردن اگاهی از طریق مقالات علمی ، استفاده از نظر سایر مشتریان فروشگاه و ... خدمات دیگری ست که در کنار فروش فرش در فروشگاه اینترنتی به چشم می خورد .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع تابلو فرش
فرش ماشینی 1200 شانه
خرید عمده تابلو فرش ماشینی کاشان
تفاوت تابلوفرش ماشینی با دیجیتال
تطابق رنگ فرش ماشینی با دکوراسیون
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان