فرش درجه یک را چگونه تشخیص بدهیم

buy-first-class-quality-carpet.jpg

انواع محصولات فرش در بازار به فروش می رسند که هر کدام از آن ها دارای درجه ای از کیفیت است . در ایران تقریبا در همه ی خانه ها این محصول وجود دارد و بعد از چند سال افراد برای تعویض آن به بازار یا فروشگاه های اینترنتی مراجعه میکند اما برای خرید قالی باید چه ویژگی هایی داشته باشد برای مشتریان قیمت ، با کیفیت بودن و نوع الیاف بسیار مهم است. کیفیت یا همان درجه ی کیفیت فرش بسیار برای مشتری اهمیت دارد ، در این مقاله میخواهیم در مورد این سوال که فرش درجه یک را چگونه تشخیص بدهیم مطالبی را به شما ارائه بدهیم و ویژگی هایی که با آن میتوانید قالی با کیفیت را خریداری کنید را شرح بدهیم .

 

1- ویژگی های یک فرش با کیفیت

برای خرید فرش درجه یک و با کیفیت باید ابتدا شما ویژگی های یک قالی با کیفیت را بدانید تا بتوانید محصول بی کیفیت را از با کیفیت تشخیص دهید ، در ادامه برخی ویژگی های این محصول را برای شما ارائه میکنیم تا به راحتی این محصول را تشخیص بدهید .

 

2- الیاف با کیفیت

یکی از مهمترین ویژگی های یک فرش با کیفیت الیافی است که به وسیله ی آن تولید شده است . امروزه میتوان بهترین نخ قالی را نخ اکریلیک هیت ست شده گفت چرا که این نخ با استفاده از دستگاه های پیشرفته تولید میشوند و فرایند بسیار پیچیده ای را طی میکنند تا کیفیت بسیار بالایی در میان رقبای خود داشته باشند. ویژگی های این الیاف عبارت است از درخشندگی نخ پس از گذشته زمان ، نرمی الیاف ، رنگ پذیری بسیار بالا ، مقاومت در برابر فشار و کشیدگی ، طول عمر بالای نخ و یکی از مهمترین ویژگی های این الیاف مقاومت در برابر حرارت بالا است همینطور افرادی که به پرز فرش حساس هستند و به آن آلرژی دارند میتوانند با خرید قالی که از الیاف اکریلیک استفاده می شوند از حساسیت دور باشند چراکه این نخ ها هیچ گونه پرز دهی ندارند .

 

2-1- قمیت فرش با کیفیت

به خاطر کیفیت ساخت بالا و الیاف به کار رفته درون این قالی قیمت این محصول بالاتر از دیگر فرش ها با درجه ی کیفیت پایین تر است .

 

2-2- تراکم فرش با کیفیت

تراکم قالی هر چه بالاتر باشد در کیفیت آن نیز تاثیر دارد تراکم در انواع طرح ها ی فرش متفاوت است . مثلا در فرش 700 شانه بالاترین تراکم 2550 است اما در 1200 شانه بالاترین تراکم 3600 است که این مسئله باعث تفاوت بسیار زیاد در میان این دو محصولات شده است .

 

2-3- عدم وجود جای خالی در قالی

در پشت فرش با کیفیت نباید هیچ گونه جای خالی وجود داشته باشد . جای خالی در میان گره ها زمانی اتفاق می افتد که نخ در هنگام بافت پاره شده باشد و بافنده متوجه این موضوع نشده باشد .

 

2-4- عدم وجود دو رنگی و چند رنگی

در فرش درجه یک هیچگونه دو رنگی یا چند رنگی در بافت دیده نمیشود . این مشکل هنگامی که در یک رنگ از شید های متفائت استفاده شود به وجود می آید . مثلا هنگامی که در بافت کرم رنگ دیگری وجود داشته باشد قالی دچار دو رنگی میشود .

 

3- ابعاد فرش

ابعاد قالی به هیچ وجه نباید از اندازه ی دقیق خود خارج بشود فرش با کیفیت دارای ابعاد دقیق هستند این ابعاد عبارت است از 6 متری ، 9 متری و 12 متری که تمام طرح های قالی در این ابعاد هستند .

اما ساده ترین راه شناخت قالی درجه یک برچسب مشخصات در پشت فرش است شما به راحتی میتوانید با مطالعه ی مشخصات قالی در پشت آن جواب سوال خود را بگیرید اما مواظب افراد سودجو چرا ممکن استکه برچسب تقلبی در پشت فرش قرار داده باشند تا محصول بی کیفیت را بفروشند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش درجه یک' , 'خرید فرش' , 'ویژگی های یک فرش با کیفیت' , 'قمیت فرش با کیفیت'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
مزایای فروش اینترنتی فرش ماشینی
دلایل افزایش استفاده از فرش مدرن در دکوراسیون منازل چیست؟
مزایای فروش اینترنتی فرش
تفاوت فرش ماشینی 700 شانه بافرش ماشینی 1200 شانه
قیمت فرش 1200 شانه
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان