درباره فرش ماشینی گل برجسته

review-flower-baskets.jpg

در چند سال اخیر ، صنعت فرش ماشینی پیشرفتی چشمگیر داشته است و هر روز تنوعی از طرح و نقش را به بازار عرضه کرده که فرش گل برجسته آخرین دستاورد زیبای این صنعت می باشد . این نوع قالی از نخ های هایبالک هیت ست شده بافته می شود که وابسته به شرکت تولید کننده با مورد استفاده قرار دادن 2 تا 3 نخ از این نوع الیاف در بافت میتوان باعث بوجود آمدن برجستگی در طرح فرش شد . در ادامه می خواهیم به بررسی و نحوه خرید فرش ماشینی گل برجسته اشاره کنیم تا شما بتوانید با ان آشنا شیود و در صورتی که نیاز داشتید اقدام به خرید آن کنید .

 

1- ضخامت و کیفیت فرش گل برجسته

در فرشهای گل برجسته قسمتی که با نخ هایبالک تهیه شده فرو رفته و سایر قسمت ها برجسته خواهد بود . ضخامت آن از فرشهای معمول کمتر است و با توجه به تراکم و شانه بین 7 تا 9 میلی متر ضخامت خواهد داشت البته در قسمت های فرو رفته فرش ضخامت بین 4 تا 6 میلی متر تغییر می یابد . این نکته لازم به ذکر است که بر خلاف تصور عوام هر چه تراکم و شانه در قالی بالاتر برود آن نازک تر و لطیف تر می شود .

برای ورود به شاخه محصولات فرش 1000 شانه گلبرجسته اینجا کلیک کنید


با توجه به این موضوع که قطر و ضخامت قالی در دیگر کشورها اهمیتی ندارد صادرات فرش گل برجسته در خارج از کشور رونقی فراوان دارد . طرح فرش گل برجسته اغلب سبک سنتی دارد و طرح های شلوغ یا فانتزی کمتر در این دسته تولید می شود . صنایع فرش کاشان این نوع از قالی را در دو نوع 1000 شانه و 1200 شانه با تراکم 3000 و 3600 تولید می کند .

برای ورود به شاخه محصولات فرش 1200 شانه گلبرجسته اینجا کلیک کنید

 

2- تهیه و تولید فرش گل برجسته

در ابتدا باید بدانید ، هیچ دستگاه فرش ماشینی در دنیا نیست که قالی را به صورت برجسته تولید کند هم چنین تمامی فرشهای تولیدی توسط دستگاه های مربوطه ، صاف و یک دست است . ما در این قسمت به این مسئله می پردازیم که چطور فرش گل برجسته به تعداد زیاد در ابعاد و رنگ و شانه متفاوت در بازار فروش دیده می شود .


در هنگام تهیه فرش و در پروسه که شروع می شود تا بافت و تکمیل فرش تمام این امکانات رخ می دهد . لازم به ذکر است که در زمان تولید فرش گل برجسته اصولا از دو نخ آکرلیک متفاوت استفاده می شود که هر یک با در نظر گرفتن خاصیت و کارایی خود وظیفه ای را به عهده دارند . در اصل هنگام بافت فرش گل برجسته همراه نخ آکرلیک استاندارد و معمولی نوعی دیگر از نخ آکرلیک هایبالک نیز استفاده می گردد . این نخ از نظر واکنش به دما حساسیتی بالا دارد و معمولا به عنوان رنگ زمینه قالی گل برجسته مورد استفاده قرار می گیرد .


همانگونه که گفته شد ، هنگام تولید و قبل از عملیات تکمیل قالی روی آن صاف و یک دست است . زمانی که قالی در خط تکمیل قرار می گیرد ، از روی حوضچه های آهار ( نوعی چسب مخصوص است که به پشت فرش می زنند ) داده می شود پشت قالی کامل خیس شده و بعد از عبور از قسمت خشک کن که به صورت حرارت غیر مستقیم است فرش را از روی غلطک های داغ عبور داده که نخ هایبالک بکار رفته در فرش به دلیل حرارت منقبض شده و جمع می شوند ، این در حالی است که نخ های استاندارد به همان حالت اصلی خود باقی می مانند . فرشی که در پایان خط تکمیل ملاحظه می کنید در واقع همان فرش گل برجسته است که در نمایشگاه دیده می شود .


لازم به ذکر است که دوام و ماندگاری قالی استاندارد نسبت به ماندگاری فرشهای گل برجسته بیشتر است اما برای افرادی که زیبایی ظاهری قالی برایشان اهمیت دارد مناسب است و مطابق با سلیقه آنهاست .

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش ماشینی' , 'فرش گل برجسته' , 'فرش کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انتخاب فرش ماشینی کودک
امکان خرید مستقیم فرش از کارخانه فرش کاشان
فرش 1000 شانه 8 رنگ
توضیحات کامل فروش اینترنتی فرش
درباره فرش ماشینی گل برجسته
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان