نحوه انتخاب فرش مدرن

choosing-modern-carpet.jpg

این روزها همه چیز در حال به روز شدن است از شکل و اندازه ساختمان ها تا انسان ها و روابط هایشان و حتی انتخاب هایشان . این تغییرات باعث شده تا اکثر کالاهای بومی و قدیمی که یادآور تاریخ و فرهنگ کهن ماست هم تغییر کند . فرش یک عضو جدانشدنی از خانواده های ایرانی است که بنا به سلیقه و درخواست های مردم در حال پیشرفت و تغییر است . علاوه بر قالی های ماشینی که هنوز با همان طرح های سنتی و اصیل مثل بته جقه ، گل ها و برگ ها و نقش های اسلیمی بافته می شوند و همچنان در بین مردم محبوبیت دارند . سبک نوینی از فرشهای ماشینی که آن را با نام فرش ماشینی مدرن می شناسند نیز وارد بازار شده است که در ادامه میخواهیم به توضیح و توصیف آنها بپردازیم تا شما بتوانید آنها را مطالعه کنید .

 

1- فرش مدرن

بعد از اینکه فرش ماشینی را به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم کردیم به تعریف آن می پردازیم . فرشهای مدرن یا همان فانتزی زیاد پیچیده نیستند بلکه بسیار ساده و با طرح هایی به شکل هندسی تولید می شوند ، طرح ها و نقشه های غربی هم در بافت و تولید فرش مدرن موثر بوده اند که در مقابل قالی های ماشینی سنتی قرار گرفته و رقابت تنگاتنگی میان آنهاست .

محصولات : برای دیدن محصول های فرش مدرن کلیک کنید.

 

2- ویژگی های فرش مدرن

این قسم از قالی ها ویژگی های شاخصی دارند که در اینجا به آن اشاره می کنیم :

1-2- در اشکال متفاوتی تولید می شوند که اکثرا فرم های هندسی است مثل دایره ، مربع ، مستطیل ، چندضلعی ، لوزی و ... .
2-2- الگوی اولیه در طراحی فرش ماشینی مدرن این است که با تغییر رنگ اشکال و نقوش را از هم جدا می کنند .
2-3- طرح های فانتزی برخلاف نوع سنتی آن که بسیار ریز و ظریف بافته می شوند و طرح های آن ها با توجه به منطقه متفاوت است ، بسیار ساده و غالبا به صورت شکل های هندسی که معمولا درشت و دور از هم طراحی می شوند که این طراحی ها اسم و رسم خاصی ندارند و با توجه به نیاز روز تغییر می کنند .
2-4- تنوع رنگ در فرش فانتزی بسیار کم است و معمولا رنگ های شادی مثل قرمز در آن ها به کار می رود .

 

3- انواع فرش های مدرن

این فرشها انواع مختلفی دارند و با نام های متفاوتی در بازار شناخته می شوند . مهم ترین نکته در این باره این است که نوع فرشی که انتخاب می کنید باید با دکور و مکانی که مد نظر دارید سنخیت داشته باشد .

 

4- فرش شگی

به فرش شگی فرشها پرز بلند هم می گویند که ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارند و پرزهای بلندی که دارد ویژگی بارز آن است ، همین امر سبب شده که بسیار نرم باشد و در عین حال بسیار حساس که با رفت و آمد زیاد زود از بین می رود پس بهتر است در مکان های کم رفت و آمد پهن شود . باید بدانید که بلندی پرزها باعث می شود تا گرد و غبار و یا خوراکی ها در میان آن ها بماند و تمیز کردن آن کمی مشکل است پس مناسب اتاق کودک نیست .

 

5- فرش شنل

فرش شنل نقطه مقابل فرش شگی هستند که پرزهای خیلی کوتاهی دارند و نقش های آن ها به شکل برجسته هستند در نتیجه راحت قابل شست وشو می باشند و به اندازه کافی نرم اند .

 

5- فرش فریز

در فرش فریز ، پرزها کاملا حذف می شوند که آن را شبیه به گلیم می کند و با الیاف متنوعی هم بافته می شوند . این ویژگی باعث شده تا طول عمر بالایی داشته باشند و راحت تر تمیز شوند . مکان های شلوغ و پر رفت و آمد محیط های مناسبی برای آن هاست .

کلمات کلیدی مرتبط :
'انتخاب فرش ماشینی مدرن' , 'ویژگی فرش فانتزی' , 'انتخاب فرش شگی' , 'درباره فرش شنل' , 'اطلاعات فرش فریز'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
با خرید اینترنتی فرش را ارزان بخرید
فرش 1000 شانه
چه فرشی را کجا پهن کنیم
فرش 1000 شانه کاشان
بررسی قیمت فرش ماشینی
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان