نحوه انتخاب فرش مدرن

choosing-modern-carpet.jpg

این روزها همه چیز در حال به روز شدن است از شکل و اندازه ساختمان ها تا انسان ها و روابط هایشان و حتی انتخاب هایشان . این تغییرات باعث شده تا اکثر کالاهای بومی و قدیمی که یادآور تاریخ و فرهنگ کهن ماست هم تغییر کند . فرش یک عضو جدانشدنی از خانواده های ایرانی است که بنا به سلیقه و درخواست های مردم در حال پیشرفت و تغییر است . علاوه بر قالی های ماشینی که هنوز با همان طرح های سنتی و اصیل مثل بته جقه ، گل ها و برگ ها و نقش های اسلیمی بافته می شوند و همچنان در بین مردم محبوبیت دارند . سبک نوینی از فرشهای ماشینی که آن را با نام فرش ماشینی مدرن می شناسند نیز وارد بازار شده است که در ادامه میخواهیم به توضیح و توصیف آنها بپردازیم تا شما بتوانید آنها را مطالعه کنید .

 

1- فرش مدرن

بعد از اینکه فرش ماشینی را به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم کردیم به تعریف آن می پردازیم . فرشهای مدرن یا همان فانتزی زیاد پیچیده نیستند بلکه بسیار ساده و با طرح هایی به شکل هندسی تولید می شوند ، طرح ها و نقشه های غربی هم در بافت و تولید فرش مدرن موثر بوده اند که در مقابل قالی های ماشینی سنتی قرار گرفته و رقابت تنگاتنگی میان آنهاست .

محصولات : برای دیدن محصول های فرش مدرن کلیک کنید.

 

2- ویژگی های فرش مدرن

این قسم از قالی ها ویژگی های شاخصی دارند که در اینجا به آن اشاره می کنیم :

1-2- در اشکال متفاوتی تولید می شوند که اکثرا فرم های هندسی است مثل دایره ، مربع ، مستطیل ، چندضلعی ، لوزی و ... .
2-2- الگوی اولیه در طراحی فرش ماشینی مدرن این است که با تغییر رنگ اشکال و نقوش را از هم جدا می کنند .
2-3- طرح های فانتزی برخلاف نوع سنتی آن که بسیار ریز و ظریف بافته می شوند و طرح های آن ها با توجه به منطقه متفاوت است ، بسیار ساده و غالبا به صورت شکل های هندسی که معمولا درشت و دور از هم طراحی می شوند که این طراحی ها اسم و رسم خاصی ندارند و با توجه به نیاز روز تغییر می کنند .
2-4- تنوع رنگ در فرش فانتزی بسیار کم است و معمولا رنگ های شادی مثل قرمز در آن ها به کار می رود .

 

3- انواع فرش های مدرن

این فرشها انواع مختلفی دارند و با نام های متفاوتی در بازار شناخته می شوند . مهم ترین نکته در این باره این است که نوع فرشی که انتخاب می کنید باید با دکور و مکانی که مد نظر دارید سنخیت داشته باشد .

 

4- فرش شگی

به فرش شگی فرشها پرز بلند هم می گویند که ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارند و پرزهای بلندی که دارد ویژگی بارز آن است ، همین امر سبب شده که بسیار نرم باشد و در عین حال بسیار حساس که با رفت و آمد زیاد زود از بین می رود پس بهتر است در مکان های کم رفت و آمد پهن شود . باید بدانید که بلندی پرزها باعث می شود تا گرد و غبار و یا خوراکی ها در میان آن ها بماند و تمیز کردن آن کمی مشکل است پس مناسب اتاق کودک نیست .

 

5- فرش شنل

فرش شنل نقطه مقابل فرش شگی هستند که پرزهای خیلی کوتاهی دارند و نقش های آن ها به شکل برجسته هستند در نتیجه راحت قابل شست وشو می باشند و به اندازه کافی نرم اند .

 

5- فرش فریز

در فرش فریز ، پرزها کاملا حذف می شوند که آن را شبیه به گلیم می کند و با الیاف متنوعی هم بافته می شوند . این ویژگی باعث شده تا طول عمر بالایی داشته باشند و راحت تر تمیز شوند . مکان های شلوغ و پر رفت و آمد محیط های مناسبی برای آن هاست .

کلمات کلیدی مرتبط :
'انتخاب فرش ماشینی مدرن' , 'ویژگی فرش فانتزی' , 'انتخاب فرش شگی' , 'درباره فرش شنل' , 'اطلاعات فرش فریز'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چه فرشی را کجا پهن کنیم
خرید مستقیم فرش
بهترین مرکز خرید فرش
قیمت فرش 1200 شانه
فرش 700 شانه
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان