انتخاب فرش ماشینی کودک

baby-carpet-kashan.jpg

شاید با خود بگوییم به فرش اتاق کودک نباید خیلی اهمیت بدهیم که این طرز فکر درستی نیست . قالی هم بخشی از آن محیطی است که در رشد و سلامت کودکان بسیار تاثیر می گذارد ، پس در خرید آن باید بسیار دقت کرد زیرا بچه ها بسیار حساس هستند مخصوصا در سنین پایین تر که بیشتر وقتشان را روی فرش می گذرانند .

 

1- ویژگی های یک فرش مناسب برای کودک

با یک انتخاب صحیح می توانیم محیطی مناسب و امن را برای کودک دلبندمان فراهم کنیم . از آنجا که تنوع در فرشها بسیار زیاد است با داشتن اطلاعاتی درست خرید مناسبی هم خواهیم داشت . به چند پارامتر مهم باید توجه کنیم از جمله جنس و نخ فرش مورد نظر که سلامت بچه ها را به خطر نیندازد و همچنین طرح و رنگ مناسب که روحیه آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد ، که در ادامه به توضیح بیشتر خواهیم پرداخت .

 

1-1- جنس

کودکان بیشترین تماس را با فرشها دارند پس جنس الیاف به کار رفته در فرش کودک باید با فرشهای دیگر متفاوت باشد . ضد حساسیت بودن آن بسیار مهم است که اگر این الیاف نامرغوب باشند و مواد شیمیایی در آن ها استفاده شده باشد بسیار مضر و خطرناک است . قابلیت شستشوی آسان داشته باشد چرا که اتاق کودکان جزء مکان هایی است که زود به زود کثیف شده و نیاز به تمیز کردن بیشتر دارد پس باید جنسی را انتخاب کنیم که با شستشوی زیاد زود مستهلک نشود . فرش ماشینی اتاق کودک باید نرم و مقاوم باشد تا بچه ها با آرامش خاطر روی آن راه بروند ودست و پایشان زخم نشود .

 

1-2- پرزدار یا بدون پرز

مقاومت بدن کودکان در مقابل بزرگترها بسیار پایین تر است . موضوعی که اهمیت بالایی دارد ولی به آن توجه کمتری می شود این است که باید فرش ماشینی بدون پرز برای اتاق بچه ها استفاده کنیم چون پرزهای بلند باعث می شود تا گردوغبار و آلودگی در لابه لای آن محبوس شود که با توجه به ریه های حساس کودکان این موضوع مسبب ایجاد مشکلات تنفسی در آن ها می شود .

 

1-3- طرح و رنگ فرش

دکوراسیون و نحوه ی چیدمان با در نظر داشتن علایق و جنسیت کودک متفاوت است . این تفاوت در رنگبندی بیشتر مشاهده می شود که عموما رنگ های گرمی مثل صورتی ، بنفش ، نارنجی و غیره را برای اتاق دخترها انتخاب می کنند و رنگ های سرد همچون سرمه ای ، آبی ، زرشکی ، خاکستری و غیره را برای دکوراسیون اتاق پسرها در نظر می گیرند .

علاوه بر اینکه طرح و رنگ قالی باید با رنگ سرویس خواب و رنگ پرده ها و بقیه لوازم اتاق مناسب باشد بلکه کودک باید از طرح فرش اتاق خود احساس خوشحالی کند . نباید فراموش کنیم که رنگ ها و محیط کودک ، روحیه ی او را مستقیما تحت تاثیر دارد . بهتر است رنگ هایی انتخاب کنیم که باعث نشود محیط کسل کننده و بی نشاط به نظر برسد . طرح های زیادی را در بازار برای فرشهای کودکان می بینیم که اکثرا شخصیت های کارتونی و یا بازی هستند که مورد علاقه بچه هاست ولی بهتر است طرح هایی را انتخاب کنیم که باعث پرخاش گری کودکانمان نشود .

البته طرح های جدیدی هم ارائه شده که فرشهای بازی نام دارد و اغلب با مدل هایی شبیه سیارات فضایی ، شهر ، جاده ، حیوانات و حروف طراحی شده که زمینه خوبی برای رشد خلاقیت کودکان زیر 12 سال است .

کلمات کلیدی مرتبط :
'ویژگی فرش اتاق کودک' , 'طرح فرش کودک' , 'فرش ماشینی بدون پرز کودک'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 700 شانه را از کجا بخریم ؟
مشخصات کامل فرش ماشینی 1000 شانه
خرید اینترنتی فرش ارزان
طرح های زیبای تابلو فرش
فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان