نکات کلیدی فرش ماشینی 700 شانه

carpet-kashan-700-reeds.jpg

قطعاً در هنگام مطالعه یا صحبت در مورد فرش ، شنیده اید که از واژه های تراکم و شانه استفاده می شود. بسیاری تصور می کنند کیفیت فر به تراکم و شانه بستگی دارد اما چنین نیست و کیفیت را فقط به مواد اولیه بکار رفته تعیین می کند. تعداد شانه و تراکم می تواند در ظرافت قالی نقش داشته باشد. ممکن است تراکم بالا را با مواد پشت بافت و کیفیت افت کند یا تراکم پایین را با مواد باکیفیت بافت و فرش برای سالیان سال مورداستفاده واقع گردد. در ادامه با دو نوع تراکم طولی (تراکم) و تراکم عرضی (شانه) قالی آشنا می شویم .
در صورتیکه قصد دارید درباره فرش ماشینی 700 شانه و نکاتی درباب آن بخوانید توصیه می کنیم که ادامه این متن را بخوانید تا بتوانید به اطلاعاتی که نیاز دارید دست پیدا کنید .

 

1- شانه و تراکم فرش ماشینی

شانه یا تراکم عرضی قالی به عرض و نخ خاب آن مربوط است، برای مثال در هر متر فرش 700 شانه ، 700 ردیف نخ خاب و برای هر 10 سانت ، 70 ردیف بکار رفته است. خبرگان این حرفه برای تشخیص تراکم نیازی به شمارش ردیف ندارند و با نگاه کردن می توانند متوجه نخ خاب و تراکم فرش شوند. اما تراکم طول که همان تراکم نامیده می شود تعداد رج یا تعداد گره بکار رفته است. برای مثال در یک فرش با تراکم 1000، در هر یک متر دقیقاً تعداد 1000 گره وجود دارد (به عبارتی در هر 10 سانت 100 رج). فرشهایی که شانه آن ها بیشتر است ریزبافت تر و زیباتر به نظر می رسند و به دلیل بافت ریزشان به فرش دستبافت گونه شهرت دارند اما در تراکم بالا با فشردگی و سفت و سفت و سنگین تر بودن قالی مواجه می شویم. پس می توان گفت شانه به ریزی و نقشه قالی مربوط شده و تراکم زمختی و سنگینی قالی است .


نوعی از فرشهای 500 شانه در تراکم بالا و مشابه فرش 700 شانه بافته می شود که به آن ها طرح 700 شانه گویند، ممکن است افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند با دیدن ظرافت و تراکم بالای قالی متوجه اختلاف نشده و آن را به جای 700 شانه خریداری نمایند.

 

2- ویژگی فرش 700 شانه

فرش 700 شانه به علت قیمت، کیفیت و طرح های مناسب پرفروش ترین فرش ماشینی است که به در دسته واقعی و تبدیلی قرار می گیرد .

فرش 700 شانه واقعی دارای شانه 700 گره و تراکم 2100 تا 3000 گره و رایج ترین آن 2550 گره است که در 8 یا 10 رنگ عرضه می شود. دستگاه های تولید این قالی به دلیل ایجاد تراکم بالا بسیار قدرتمند هستند، به روزترین این دستگاه ها hcpx می باشد . فرش 700 شانه تبدیلی توسط دستگاه های 500 شانه بافته شده و با اعمال تغییراتی به فرشی با تراکم عرض 700 تبدیل می شود . این محصول در 7 رنگ و کیفیت و دوام کمتری نسبت به نوع واقعی خود تولید خواهد شد .

+ خرید محصولات : برای خرید انواع فرش 700 شانه وارد شوید

 

3- نکاتی در مورد فرش 700 شانه

اگر در زمینه تشخیص انواع قالی تخصصی ندارید بهتر است هنگام خرید فرش ماشینی به برچسب پشت آن رجوع کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید. اختلاف انواع فرش 700 شانه شامل واقعی، تبدیلی و طرح 700 شانه در جنس نخ بکار رفته، درصد خلوص جنس بافت و سطح تکنولوژی دستگاه بافنده است و کیفیت فرش ربطی به نوع و فرایند تبدیل نخواهد داشت اما معمولاً کیفیت فرش 700 شانه واقعی بیشتر از انواع دیگر است چراکه در تبدیل آن از جنس باکیفیت تر استفاده می شود.
یکی از مهم ترین ویژگی های فرش 700 شانه که آن را به بهترین انتخاب برای مکان های پر رفت وآمد تبدیل کرده، پاخوردگی بالا و عدم تأثیرپذیری آن است.

کلمات کلیدی مرتبط :
'ویژگی فرش ماشینی 700 شانه' , 'فرش 700 شانه واقعی چیست' , 'فرش 700 شانه تبدیلی چیست'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
درباره قیمت فرش ماشینی
شانه و تراکم در کیفیت و قیمت فرش ماشینی
مشخصات کامل فرش ماشینی 1000 شانه
10 ویژگی فرش ماشینی خوب
قیمت فرش ماشینی مدرن
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان