معرفی انواع تابلو فرش

picturial-carpet-kashan-different.jpg

انواع تابلو فرش و معرفی آنها مقاله ای است که می خواهیم برای شما بنویسیم و می توانید آن را بخوانید و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می گیرد بهره ببرید . یکی از هنرهای اصیل و ماندگاری که از قدیم الایام بر جای مانده است هنر قالی بافی است . این هنر جاودان که زیباییو جلای بسیار زیبایی را به ارمغان دارند به صورت دستباف و هم به صورت ماشینی اند . تابلو فرش ماشینی به زیبایی منزل و دکوراسیون شما شکیلی و زیبایی خاصی را عنایت می فرمایند .


تابلو فرشها انواع و اقسام گوناگون دارند که در طبقه بندی تابلو فرشها چه ماشینی و چه دستباف یک جور می باشند. تقسیم بندی تابلو فرش به صورت زیر می باشد .


1- نقشه های عشایری و روستایی
2- نقشه های تندیس
3- نقشه های مناظر
4- نقشه های گل و گیاه
5- نقشه های ایه های قرانی
6- نقش ههای چهره
7- نقشه های اروپایی
8- نقشه های مینیاتوری
9- و غیره هستند که هر کدام دارای زیبای و نمای خاص خود هستند و با هر سلیقه ای خریداری می شوند.


نقشه ای عشایری و روستایی: این طرح ها با توجه با خواستگاه اولیه ی زندگی بشر الهام گرفته شده اند و دارای زیبایی و طبیعت بکر این مناطق می باشند و مورد استفاده در منازل می باشند . در این طرح ها از افرادی روستایی و عشایری و هم چنین طبیعت ان منطقه نقشه ای طراحی شده است و زیبایی بسیار زیادی دارد.


نقشه های تندیس:
این نقشه ها با استفاده از تندیس های اروپایی الهام گرفته شده اند و در خانه ها بیشتر استفاده می شوند و چون طراح هایی هنری هستند هنرمندان بیشتر از این طرح ها استفاده کرده و زیبایی نزل را چندین برابر می زنند .


نقشه مناظر: این نقشه ها دارای طبیعت زیبا و منحصر به فردی اند که در فرد رویای خاصی را به می دهد. این نقشه ها مورد توجه بسیاری از مردم هستند و در تمامی مکاتن های خانه و ادارات می توانند استفاده شود .


نقشه های آیه های قرانی و مذهبی :
یکی از طرح هایی که طرفداران زیادی را در پی خود دارد نقشه های ایه های قرانی و مذهبی هستند و بیشتر مسلمانان از این طرح ها استقبال زیادی می کنند و دارای قیمت مناسب تری نسبت به طرح های اروپایی و مینایاتوری اند.


نقشه های اروپایی :
این تابلو فرش های اروپایی دارای زیبایی و مجلل بودن در طراحی خود هستند و بیشتر در منازلی استفاده می شوند که دارای سبک و سیاق مدرن اند . بیشتر این تابلو فرشها دارای ابعاد بزرگ هستند که زیبایی ان ها را چندین برابر می ند.


نقشه های مینیاتوری :
این نقشه ها دارای زیبایی فوق العاده ای ایند و هنر دست استادان بزرگی همچون استاد فرشچیان اند که زیبایی و چلوه ی خاصی را به ارمغان می اورند . این طرح ها به دلیل ترکیب هنر سنتی و مدرن در تمامی منازل سنتی و مدرن مورد استفاده اند . و چشم هر ببینده ای را نوازش می دهند.


نقشه های چهره :
چهره ها ماندگاری و جاویدان بودن را به همراه خود دارند و هدیه ی فوق العاده جهت سورپرایز کردن افراد مهم در زندگی تان می باشند . طرح های تابلو فرش همراه با جنی نخ به کار رفته شده و نخ چله و پود و تعداد رج شمار و تعداد رنگ و ابعاد ان معرفی می شوند


1- جنس نخ تابلو فرش ها

تابلو فرش ها از نخ های پشم، پلی استر، کرک و .. بافته می شوند که با کیفیت ترین آن ها در بافت تابلو فرش ها نخ های پلی استر ند که پرزدهی ندارند و با کیفیت و نرمی و لطافت خاصی نیز دارند . در طراحی تابلو فرش از نخ های ابریشمی نیز استفاده می کنند که باعث براق بودن فرش و جذابیت بی نهابت فرش می شوند.

2- جنس نخ پود و چله

نخ های چله در قیمت و ریز بافی تابلو فرش موثرند و زیبایی باشکوهی به فرش می دهند؛ جنس نخ چله می تواند از جنس ابریشم و از جنس پنبه نیز باشد که جنس ابریشمی ان دارای قیمت بالاتری می باشند و همچنین جنس نخ پود نیز در تابلو فرش ها از جنس پنبه است.

 

3- تعداد رجشمار تابلو فرش

نکته ی مهم در معرفی تابلو فرش ها تعداد شانه و تراکم تابلو یا همان رجشمار ان است. هر چه تعداد شانه و تراکم بالا تر باشد قیمت تابلو و زیبایی و شکوه ان نیز بالاتر می رود . تابلو فرش ها از 700، 1000 و 1200 شانه بافته شده اند که 1200 شانه ی ان ها دلربایی فوق العده ای را به همراه خود دارد .

 

4- تعداد رنگ

 یکی دیگر از مواردی که در معرفی و خرید تابلو فرش مورد استفاده قرار می گیرند تعداد رنگ موجود در تابلو فرش است هرچه تعداد رنگ در تابلو فرشها بالاتر باشد ارزش فرش نیز بیشتر می شود . در فرش های دستباف تعداد رنگ از 30 به بالاست و در فرش های ماشینی تعداد رنگ از8 الی 12 رن متغییر است که زیبایی و نمایی منحصر به فردی را ایجاد می کنند و طرح ها با ایتفاده از کنار هم قرار گرفتن رنگ ها از هم جدا شده اند.


5- ابعاد تابلو فرش

یکی از زیبایی هایی که تابلو فرش ها به ارمغان می اورند اندازه ی ان هاست هر چه ابعاد تابلو فرش بزرگ تر باشد نمای بیشتر و زیبایی را به ارمغان می اورند . البته نکته ی مهم در انتخاب ابعاد تابلو فرش نیز موجود می باشد و این که باید تابلو فرش خریداری شده مناسب با دیوار مورد استفاده ی ان باشد .


6- طریقه ی بافت تابلو فزش های ماشینی

تابلو فرش های ماشینی را با استفاده از بهترین نوع بافت می بافند یا به صورت دستگاهی و یا به صورت چاپی که هزینه ی چاپی نسبت به دستگاهی کمتر است . در بافت چاپی با استفاده از یک فرش سفید طرح را روی ان چاپ و شباهت بسیار زیادی به طرح خود دارد . اما با استفاده از دستگاه نقش مورد نظر را با استفاده از نرم افزار ها به صورت نقشه دراورده و برای بافت به دستگاه های بافندگی داده و طرح موجود را می بافند.


7- تمیز کردن تابلو فرش

در نگهداری تابلو فرش نیز باید کوشا بود تا فرش مورد نظر زیبایی اولیه ی خود را داشته باشد . تابلو فرش ها را باید تمیز کرد یا با استفاده از برس های مخصوص و یا با استفاده از دستمال های مرطوب.

کلمات کلیدی مرتبط :
'انواع تابلو فرش' , 'تابلو فرش ماشینی' , 'تابلو فرش های اروپایی' , 'طرح های تابلو فرش' , 'طراحی تابلو فرش' , 'خرید تابلو فرش' , 'نگهداری تابلو فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت تابلوفرش ماشینی با دیجیتال
خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان
فرش 1000 شانه جدید
خرید انواع فرش ماشینی کاشان
ویژگی فرش خوب ماشینی و دستباف
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان