معرفی انواع تابلو فرش

picturial-carpet-kashan-different.jpg

انواع تابلو فرش و معرفی آنها مقاله ای است که می خواهیم برای شما بنویسیم و می توانید آن را بخوانید و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می گیرد بهره ببرید . یکی از هنرهای اصیل و ماندگاری که از قدیم الایام بر جای مانده است هنر قالی بافی است . این هنر جاودان که زیباییو جلای بسیار زیبایی را به ارمغان دارند به صورت دستباف و هم به صورت ماشینی اند . تابلو فرش ماشینی به زیبایی منزل و دکوراسیون شما شکیلی و زیبایی خاصی را عنایت می فرمایند .


تابلو فرشها انواع و اقسام گوناگون دارند که در طبقه بندی تابلو فرشها چه ماشینی و چه دستباف یک جور می باشند. تقسیم بندی تابلو فرش به صورت زیر می باشد .


1- نقشه های عشایری و روستایی
2- نقشه های تندیس
3- نقشه های مناظر
4- نقشه های گل و گیاه
5- نقشه های ایه های قرانی
6- نقش ههای چهره
7- نقشه های اروپایی
8- نقشه های مینیاتوری
9- و غیره هستند که هر کدام دارای زیبای و نمای خاص خود هستند و با هر سلیقه ای خریداری می شوند.


نقشه ای عشایری و روستایی: این طرح ها با توجه با خواستگاه اولیه ی زندگی بشر الهام گرفته شده اند و دارای زیبایی و طبیعت بکر این مناطق می باشند و مورد استفاده در منازل می باشند . در این طرح ها از افرادی روستایی و عشایری و هم چنین طبیعت ان منطقه نقشه ای طراحی شده است و زیبایی بسیار زیادی دارد.


نقشه های تندیس:
این نقشه ها با استفاده از تندیس های اروپایی الهام گرفته شده اند و در خانه ها بیشتر استفاده می شوند و چون طراح هایی هنری هستند هنرمندان بیشتر از این طرح ها استفاده کرده و زیبایی نزل را چندین برابر می زنند .


نقشه مناظر: این نقشه ها دارای طبیعت زیبا و منحصر به فردی اند که در فرد رویای خاصی را به می دهد. این نقشه ها مورد توجه بسیاری از مردم هستند و در تمامی مکاتن های خانه و ادارات می توانند استفاده شود .


نقشه های آیه های قرانی و مذهبی :
یکی از طرح هایی که طرفداران زیادی را در پی خود دارد نقشه های ایه های قرانی و مذهبی هستند و بیشتر مسلمانان از این طرح ها استقبال زیادی می کنند و دارای قیمت مناسب تری نسبت به طرح های اروپایی و مینایاتوری اند.


نقشه های اروپایی :
این تابلو فرش های اروپایی دارای زیبایی و مجلل بودن در طراحی خود هستند و بیشتر در منازلی استفاده می شوند که دارای سبک و سیاق مدرن اند . بیشتر این تابلو فرشها دارای ابعاد بزرگ هستند که زیبایی ان ها را چندین برابر می ند.


نقشه های مینیاتوری :
این نقشه ها دارای زیبایی فوق العاده ای ایند و هنر دست استادان بزرگی همچون استاد فرشچیان اند که زیبایی و چلوه ی خاصی را به ارمغان می اورند . این طرح ها به دلیل ترکیب هنر سنتی و مدرن در تمامی منازل سنتی و مدرن مورد استفاده اند . و چشم هر ببینده ای را نوازش می دهند.


نقشه های چهره :
چهره ها ماندگاری و جاویدان بودن را به همراه خود دارند و هدیه ی فوق العاده جهت سورپرایز کردن افراد مهم در زندگی تان می باشند . طرح های تابلو فرش همراه با جنی نخ به کار رفته شده و نخ چله و پود و تعداد رج شمار و تعداد رنگ و ابعاد ان معرفی می شوند


1- جنس نخ تابلو فرش ها

تابلو فرش ها از نخ های پشم، پلی استر، کرک و .. بافته می شوند که با کیفیت ترین آن ها در بافت تابلو فرش ها نخ های پلی استر ند که پرزدهی ندارند و با کیفیت و نرمی و لطافت خاصی نیز دارند . در طراحی تابلو فرش از نخ های ابریشمی نیز استفاده می کنند که باعث براق بودن فرش و جذابیت بی نهابت فرش می شوند.

2- جنس نخ پود و چله

نخ های چله در قیمت و ریز بافی تابلو فرش موثرند و زیبایی باشکوهی به فرش می دهند؛ جنس نخ چله می تواند از جنس ابریشم و از جنس پنبه نیز باشد که جنس ابریشمی ان دارای قیمت بالاتری می باشند و همچنین جنس نخ پود نیز در تابلو فرش ها از جنس پنبه است.

 

3- تعداد رجشمار تابلو فرش

نکته ی مهم در معرفی تابلو فرش ها تعداد شانه و تراکم تابلو یا همان رجشمار ان است. هر چه تعداد شانه و تراکم بالا تر باشد قیمت تابلو و زیبایی و شکوه ان نیز بالاتر می رود . تابلو فرش ها از 700، 1000 و 1200 شانه بافته شده اند که 1200 شانه ی ان ها دلربایی فوق العده ای را به همراه خود دارد .

 

4- تعداد رنگ

 یکی دیگر از مواردی که در معرفی و خرید تابلو فرش مورد استفاده قرار می گیرند تعداد رنگ موجود در تابلو فرش است هرچه تعداد رنگ در تابلو فرشها بالاتر باشد ارزش فرش نیز بیشتر می شود . در فرش های دستباف تعداد رنگ از 30 به بالاست و در فرش های ماشینی تعداد رنگ از8 الی 12 رن متغییر است که زیبایی و نمایی منحصر به فردی را ایجاد می کنند و طرح ها با ایتفاده از کنار هم قرار گرفتن رنگ ها از هم جدا شده اند.


5- ابعاد تابلو فرش

یکی از زیبایی هایی که تابلو فرش ها به ارمغان می اورند اندازه ی ان هاست هر چه ابعاد تابلو فرش بزرگ تر باشد نمای بیشتر و زیبایی را به ارمغان می اورند . البته نکته ی مهم در انتخاب ابعاد تابلو فرش نیز موجود می باشد و این که باید تابلو فرش خریداری شده مناسب با دیوار مورد استفاده ی ان باشد .


6- طریقه ی بافت تابلو فزش های ماشینی

تابلو فرش های ماشینی را با استفاده از بهترین نوع بافت می بافند یا به صورت دستگاهی و یا به صورت چاپی که هزینه ی چاپی نسبت به دستگاهی کمتر است . در بافت چاپی با استفاده از یک فرش سفید طرح را روی ان چاپ و شباهت بسیار زیادی به طرح خود دارد . اما با استفاده از دستگاه نقش مورد نظر را با استفاده از نرم افزار ها به صورت نقشه دراورده و برای بافت به دستگاه های بافندگی داده و طرح موجود را می بافند.


7- تمیز کردن تابلو فرش

در نگهداری تابلو فرش نیز باید کوشا بود تا فرش مورد نظر زیبایی اولیه ی خود را داشته باشد . تابلو فرش ها را باید تمیز کرد یا با استفاده از برس های مخصوص و یا با استفاده از دستمال های مرطوب.

کلمات کلیدی مرتبط :
'انواع تابلو فرش' , 'تابلو فرش ماشینی' , 'تابلو فرش های اروپایی' , 'طرح های تابلو فرش' , 'طراحی تابلو فرش' , 'خرید تابلو فرش' , 'نگهداری تابلو فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دنیای متفاوت فرش 700 شانه ماشینی کاشان
مشخصات فرش 700 شانه جدید
فروشگاه فرش ماشینی 700 شانه
فرش زیبای سال
فروشگاه فرش 1200 شانه
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان