نکات کلیدی تابلو فرش

picturial-carpet-and-points.jpg

تابلو فرش ماشینی و نکات کلیدی آن هنگام خرید مقاله ای است که می خواهیم به آن بپردازیم که شما می توانید ان را مطالعه و مشاهده کنید . امروزه برای تزیین دیوار و منازل خود و حتی مکان های اداری از تابلو فرش ها بسیار استفاده می کنند که باعث زیبایی و خاص بودن ان مکان می شود . تابلو فرشها هم به صورت دستباف و هم به صورت ماشینی بافته می شوند که در تابلو فرش دستباف از ریزبافی خاص و تعداد رنگ بسیاری زیادی استفاده می شود ه طرح را سه بعدی کرد و خارق العاده می کند. اما در تابلو فرش های ماشینی از تعداد رنگ کمتری استفاده می شود و با دستگاه های مخصوص قالی بافی این طرح را می بافند. در ادامه به توضیح تابلو فرشهای ماشینی می پردازیم .

 

1- انواع تابلو فرش

برای خرید تابلو فرش ماشینی یک سری نکاتی مد نظر است که هر فرد با هر درامدی می تواند فرش مورد نظر خود را بخرد و این نکات شامل: تعداد رنگ، جنس نخ مورد استفاده شده و نخ پود و چله ی هر فرش، تعداد شانه و تراکم، ابعاد مورد نظر مکان خریداری شده، داشتن ضمانت نامه بعد از خریدن و دستگاه های بافندگی در بافت تابلو فرش .
تابلو فرش ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از ان ها در مگان های مختلفی قرار دارند و زیبایی وشکوه خاصی را به دکوراسیون و محل مورد نظر شما می دهد.
1-1- نقشه های عشایری و روستایی
1-2- نقشه های تندیس
1-3- نقشه های مناظر
1-4- نقشه های گل و گیاه
1-5- نقشه های ایه های قرانی
1-6- نقش ههای چهره
1-7- نقشه های اروپایی
1-9- نقشه های مینیاتوری
1-10- و غیره

نقشه های مینیاتوری طرح های بسیار زیبایی هستند که زیبایی و جلوه ی خاصی را به دکوراسیون منزل ما می دهند و اثر دست هنرمندان بزرگی همچون استاد فرشچیان می باشند که طرح هایی هستند ارزشمند و گرانبها و دارای قیمت تقریبا بالاتری نسبت به باقی مدل های تابلو فرش های دیگر .


نقشه های مناظر دارای زیبایی و منحصر بفردی خاصی در بافت خود هستند که مناسب با هرمکان و هر نوع سلیقه ای هستند و بیشتر عامه پسندند و قیمت مناسب تری نیز دارند و در ابعاد و اندازه های متفاوتی نیز بافته می شوند . نقشه هایی مانند نقشه های اروپایی که زیبایی و جلال و خاص بودن در طراحی خود را دارند مناسب برای منازلی است که دکوراسیون شیک و مدرنی دارند و تقزیبا مناسب دارند . نقشه ای ایه های قرانی و طرح های مذهبی نیز مانند نقشه های مناظر دارای زیبایی و منحصر بفرد بودن هستند و در تمامی مان نیز استفاده می شوند و حتی از این نقشه نیز به عنوان هدیه نیز استفاده می کنند .


2- تابلو فرش و جنس نخ آن

یکی از نکاتی که در خرید تابلو فرش بسیار حائز اهمیت است جنس نخ مورد استفاده ی ان در بافت فرش است. تابلو فرش ها را هم از نخ پشم هم از نخ پلی استر و هم کرک و پنبه استفاده می شود که بهترین نوع نخ در بافت تابلو فرش نخ پلی استر است که دارای نرمی و لطافت خاص است و دارای مقاومت و اسحتکام فراوانی نیز می باشد. در بافت تابلو فرشها نیز امکان استفاده از نخ های ابریشمی نیز وجود دارد که زیبای ان را دو چندان می کند و موجب براقی و جذابیت بیشتر قالی نیز می شود .

 

3- جنس نخ چله و پود تابلو فرش ماشینی

در خرید بهترین نوع تابلو فرش یکی از ناتی که اهمیت داردو بر قیمت و گرانبها بودن تابلو فرش نیز موثر است جنس نخ چله موجود در ان است . در بافت تابلو فرش ها از نخ چله پنبه ای و هم ابریشمی اسنفاده می کنند که قیمت نخ پله ابریشمی بالاتر و دارای ریزبافی فوق العاده ای می باشد . جنس نخ پود به کار رفته در تابلو فرش ها از جنس پنبه است .


4- تعداد شانه و تراکم موجود در تابلو فرش

یکی از نکات خاص و مورد توجه بسیاری از افراد که زیبایی منحصر به فردی را به وجود می اورند تعداد شانه و تراکم قالی است که خاص بودن فرش را به وجود می اورد . هر چه تعداد شانه و تراکم تابلو فرش بالاتر رود زیبایی ان بسیار بالا و دارای ریزبافی می باشند . شانه در تعریف فرش یعنی تعداد گره های موجود در هر متر در عرض فرش و تراکم هر فرش تعداد گره در هر متر در طول فرش را می گویند که در تابلو فرش ها تعداد شانه از 700 ، 1000 و 1200 شانه می باشد که 1200 شانه ی ان دارای زیبایی و ریز بافی منحصر بفرد و همچنین قیمت بااتری نیز می باشد .


5- دستگاه بافندگی و طریقه ی بافت تابلو فرش

تابلو فرشها با استفاده از به روز ترین دستگاه های روز دنیا می بافند که دارای کیفیت فوق العاده ای نیز می باشند این دستگاه ها  تولیدی کشور های بلژیک و آلمانند . تابلو فرش را به دو گونه می بافند که در قیمت گذاری نیز موثرند تابلو فرش هایی چاپی نسبت به تابلو فرشهای نرم افزاری دارای قیمت کمتری اند .

در بافت چاپی فرشی سفید بافته شده را طرح موجود را بر روی ان انداخته و طرح موجود شباهت بسیاری با اصل آن دارد و بیشتر در تابلو فرش های چهره کاربرد دارند و نوع دیگر این تابلو فرش ها به صورت نرم افزاری است که با استفاده از دستگاه های مورد نیاز طرح را به نقشه های عددی و یا مکعبی در می اورند و با استفاده از دستگاه بافته می شود.


6- تعداد رنگ موجود در تابلو فرش های ماشینی

در تابلو فرش های دستباف از تعداد 30 به بالا تعداد رنگ موجود است و دارای زیبایی ویژه ای در طرح خود هستند اما در تابلو فرش های ماشینی تعداد رنگ کمتری وجود دارد و این تعداد رنگ از 8 الی 12 رنگ متغییر است و با استفاده از رنگ ها طرح ها از هم جدا و کشیده می شوند.


7- ابعاد تابلو فرش ها
یکی از نکات ضروری و مهم در خرید تابلو فرش ابعاد مورد نظر است. تابلویی که خریداری می کنید باید با سایز دیواری که می خواهد بر روی ان نصب شود هماهنگ باشد تا تابلو بتواند زیبایی خود را نمایش گذارد . پس در انتخاب اندازه تابلو دقت لازم را مبذول فرمایید.

کلمات کلیدی مرتبط :
'تابلو فرش ماشینی' , 'تابلو فرش دستباف' , 'خرید تابلو فرش ماشینی' , 'بافت تابلو فرش' , 'بهترین نوع تابلو فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروشگاه فرش ماشینی 700 شانه
فرش کاشان را به قیمت کارخانه بخرید
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه
بررسی قیمت فرش ماشینی کاشان
تطابق رنگ فرش ماشینی با دکوراسیون
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان