تفاوت تابلوفرش ماشینی با دیجیتال

face-picture-carpet.jpg


ما در این مقاله تفاوت بین تابلو فرش ماشینی با تابلو فرش چاپ دیجیتال را بیان می کنیم و سعی کرده ایم مطالبی جدید و ضروری را بنویسیم . این محصول جنبه تزیینی داشته و در اکثر خانه ها دیده می شود که در مطالبی که بیان خواهد شد انواع تابلوفرش را نام برده و در مورد هر کدام به صورت مجزا توضیحاتی ارائه می کنیم .


تاریخچه تابلو فرش


یکی از دسته های مرتبط با فرش ماشینی ، تابلوفرش می باشد که خود در دو نوع ماشینی و دستبافت بافته و تولید می شود . در ابتدا گذری بر تاریخچه تابلوفرش دستبافت داریم که در حدود 80 سال قدمت دارد ، بیان این نکته لازم است که بدانید تابلوفرش نیز برای اولین بار در ایران بافته شده و به بازار عرضه گشته است . تابلوفرش محصولی زیباست که جنبه تزیینی داشته و پس از پایان بافت و عبور از قسمت پرداخت در قابی از جنس چوب محصور می شود . این محصول برای اولین بار در شهری با قدمت 3000 ساله در استان آذربایجان شرقی بافته شد که خود سرآغازی اقتصادی برای کشورمان به حساب می آید . برای نخستین بار تابلوفرش در شهر سردرود بافته شد . نکته حائز اهمیت در این قسمت خریداران این کالا در خارج از کشور هستند که که از جمله انها می توان کشورهای آمریکا ، فرانسه ، آلمان و غیره را نام برد . به طور معمول تابلو فرش در سه تعداد شانه بافته می شود که عبارتند از 1200 شانه که دارای ظرافت بسیار بالایی می باشد ، 1000 شانه که علاوه بر ظرافت دارای قیمت مناسبی نیز می باشد و 700 شانه که به وسیله دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی بافته و تولید می شود . در بین شهرهایی که در صنعت تابلوفرش و صادرات آن فعالیت دارند شهر کاشان شهرت خوبی دارد و به این دلیل که این شهر قطب تولید فرش ماشینی و تابلوفرش محسوب می شود و این محصولات را در تعداد زیاد به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند . شما می توانید تابلوفرش هایی را با طرح های زیبا و رنگبندی های خاص در ابعاد متفاوت را در فروشگاه انلاین فرش خونه مشاهده و بعد از بررسی دقیق اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید .


طرح های تابلوفرش ماشینی


در بافت تابلوفرش ها می توان از طرح های مختلفی استفاده نمود که آن خود به دسته های مختلفی تقسیم می شود که از جمله این دسته بندی ها زمینه مذهبی ، نقاشی ، فرهنگی و هنری و غیره می باشد . تابلوفرش ها اغلب می توانند دارای طرح ها و نقشه هایی مانند مناظر طبیعی ، تصاویر شخصی ، گل و گلدان ، پرندگان ، حیوانات مختلف ، چهره ، میوه ، نقاشی های ایرانی ، آیات قرآنی ، تندیس ، آثار باستانی ، نقاشی های شرقی و چینی ، طرح های فانتزی ، کوچه باغ ها ، زندگی روستایی ، زندگی عشایری و غیره باشند که وابسته به سلیقه و نیاز هر فردی تمامی این طرح ها در فروشگاه انلاین تابلوفرش ما قرار داده شده است که پس از مشاهده و پسندیدن ان ، در سبد خرید قرار داده و محصول را خریداری نمایید . قابل به ذکر است که تمامی محصولات موجود در سایت از درجه کیفیت یک ممتاز برخوردار است . شما هم چنین می توانید برای بافت عکسهای شخصی خود ابتدا ان را سفارش داده و محصول را پس از مدت زمان تعیین شده با بالاترین میزان کیفیت درب منزل خود تحویل بگیرید . در ادامه می خواهیم به موضوعی جالب در این زمینه بپردازیم ؛ در هنگام خرید تابلو فرش ماشینی به شما گفته می شود که هنر تابلوفرش دو نوع بافت دارد ، بافت ماشینی و چاپ دیجیتال که شاید شما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه سردگم شوید . حال ما اطلاعاتی جامع را در این مورد برایتان بیان می نماییم .


کدام تابلوفرش را بخریم ؟


با توجه به پیشرفت هایی که در صنعت نساجی و تولید فرش ماشینی داشته ایم امکان چاپ تصاویر و نقشه های منتخب بر روی تابلوفرش های ماشینی بافته شده به صورت دیجیتال برای بشر فراهم شده است . این روشی جدید و سریع با قیمتی مناسب است به خصوص تابلوفرش چهره و سفارشی که می خواهید ان را سریعا تحویل بگیرید . در ادامه در مورد بافت هر کدام می پردازیم .


مقایسه تابلوفرش ماشینی و تابلوفرش چاپ دیجیتال


به صورت کلی در بافت تابلوفرش ماشینی از تعدادی نخ که از قبل رنگ آمیزی شده است تهیه شده که تعداد آنها معین و همین طور محدود می باشد به این صورت که بین 8 تا 10 رنگ می باشند . با توجه به مطلب ذکر شده در طراحی بستر این محصول از 8 تا 10 رنگ استفاده شده است و با در کنار هم قرار گرفتن این رنگها طرح و نقشه را روی آن پیادهمی کنند و در نهایت کالای اماده شده را تحویل می دهند . در ابتدا تصویری را انتخاب می نماییم و آنرا جهت بافت سفارش می دهیم . شرکت مربوطه عکس را به صورت نقشه طراحی می نماید و آن را روی دستگاه برای عمل بافت تنظیم می نمایند و در نهایت محصول کامل شده را به شما تحویل می دهند . خلاف این بافت ، چاپ دیجیتال می باشد که در ابتدا طرح تابلوفرش را بدون رنگ در ابعاد تعیین شده می بافند و پس از ان تصویر انتخاب شده را روی تابلوفرش سفید نقش می زنند . روش دوم سریع تر آماده شده ولی از نظر دوام و ماندگاری رنگ و کیفیت روش اول برتری دارد .

برای خرید تابلو فرش کاشان ، کلیک کنید .

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید تابلو فرش کاشان' , 'تابلوفرش ماشینی' , 'خرید تابلو فرش ماشینی' , 'تابلوفرش' تابلوفرش چاپ دیجیتال ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 1000 شانه کاشان
تفاوت فرش ماشینی 700 شانه بافرش ماشینی 1200 شانه
ویژگی فرش 700 شانه واقعی
بهترین قیمت فرش ماشینی با بالاتری کیفیت
فروش اینترنتی فرش ماشینی کاشان از کارخانه فرش
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان