ست کردن فرش کودک با دکوراسیون اتاق کودک

teddy-carpet-car-design.jpg

در مورد تاثیر بسزای فرش در دکوراسیون میدانیم که هنر فرش ایران زمین از هنرهای اصیل و ازشمند شناخته شده در سراسر دنیا است که در طول تاریخ به اثبات رسیده است . استفاده از کف پوش هایی از جمله فرش و قالی از زمان های قدیم رایج بوده و با گسترش زندگی شهر نشینی و مدرنیته ، سبک و سیاق زندگی و معماری خانه ها بسیار تفاوت کرده اما همچنان از فرش به عنوان کف پوش استفاده میشود اما امروزه فرش و قالی تاثیری بسیار بیشتر از قبل در دکوراسیون دارد . کوچک شدن اتاق ها و نوع کاربرد آن ها ، اضافه شدن وسایلی مانند مبلمان ، تخت خواب و غیره از دیگر تغییراتی است که با گذر زمان در دکوراسیون شاهد آن بوده ایم . فرش هم از مهم ترین ابزار در دکوراسیون است که در اولین دید در چشم بیننده ظاهر می شود . در کنار ضرورت این محصول بر دکور و زیبایی منازل ، اهمیت آن در اتاق کودک  به علت اینکه کودک پس از زمانی که توانایی حرکت را پیدا می کند و بطور مداوم با فرش تماس دارد و سطح زیادی از بدن او در تماس با فرش قرار می گیرد ، متفاوت تر از کف پوش های سایر نقاط منزل است . هماهنگ کردن فرش عروسکی که عموما در اتاق کودک کاربرد دارد با سایر وسایل کاری دشوار است چراکه پوست کودکان بسیار لطیف و حساس بوده و الیاف نامناسب می تواند موجب آسیب بر بدن آن ها شود از اینرو نمی توان هر فرش با هر کیفیتی را استفاده نمود . احتمال اینکه کودک در حین بازی اسباب بازی های خود را در دهانش فرو ببرد بسیار زیاد است پس نباید کف پوش در جذب آلودگی یا پرزدهی قدرت زیادی داشته باشد . این تنها گوشه ای از اهمیت فرش اتاق کودک است که نشان میدهد موقع خرید باید حساسیت زیادی نسبت به این موضوع به خرج داد . از طرفی توجه به طرح و نقش و رنگ آمیزی نباید نادیده گرفته شود و مجموعه ای از این عوامل میتواند ما را در انتخاب مناسب و صحیح فرش اتاق کودک راهنمایی کند . در ادامه سعی کرده ایم روش های ست کردن فرش عروسکی با دکوراسیون اتاق کودک را مورد مطالعه قرار دهیم .


ویژگی های فرش اتاق کودک


پوست نازک ، بدن حساس کودکان و عدم تکامل سیستم دفاعی موجب شده کودک مستعد دریافت انواع باکتری و عفونتی ها باشد . نوع الیاف باید ویزگی های خاص خود را داشته باشد و به هیچ وجه نباید حساسیت زا باشد . فرزندان در سنین پایین مقاومتی در برابر عوامل خارجی و ویروس ها ندارند و به آسانی بیمار می شوند ، پس لازم است برای انتخاب کف پوش الیاف بکار رفته عدم آلرژی زا و ضد باکتری باشد . فرش زیر پای کودک باید نرم و عایق نسبت به گرما و سرما باشد تا پوست لطیف وی در برابر زبری و زمختی خراشیده و زخم نشود . فرش های عروسکی عموما ویژگی لطافت و نرمی را با نخ خاب بلند خود فراهم کرده اند . در کنار موارد مطرح شده کف اتاق کودک و آشپزخانه بیشتر از هر مکان دیگری در معرض ریختن مواد مختلف خصوصا رنگ های بازی و غذا است . این مورد نشان دهنده اهمیت مقاومت بودن الیاف فرش عروسکی در برابر آب و مواد شوینده و تغییر رنگ و تغییر حالت است . بنابراین بهتر است هنگام خرید بهترین کیفیت را در شست و شو انتخاب نمایید تا با داشتن عمر طولانی زود مستهلک نشود . از کیفیت رنگ های بکار رفته نیز اطمینان حاصل نمایید تا در برخورد با آب رنگ ها با یکدیگر ترکیب نشوند .


ست کردن مدل و رنگ بندی فرش عروسکی


چند سال اول زندگی کودکان دوره آموزشی و یادگیری آن ها ست و از تمام وسایل اطرف خود و از طریق دیدن می آموزند ، وجود طرح های و رنگهای اطرافشان در نوع یادگیری آن ها تاثیر بسزایی دارد . وسایل بازی زیاد و شلوغ بودن اتاق انتخاب فرش و ست شدن تمام وسایل با یکدیگر را سخت و دشوار می کند . برخی کودکان آرام و ساکت و برخی پر جنب و جوش و فعال هستند ، روحیات فرزندان از جمله مواردی ست که والدین باید مورد توجه قرار دهند تا با آشنایی با روحیات آنها حس خوشایندی القا کنند . انتخاب طرح های شاد و کودکانه خصوصا شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندان یا حیوانات میتواند انتخاب مناسبی باشد و کودک درون اتاقش احساس شاد و راحتی داشته باشد .
می توان گفت تمام فرشهای عروسکی اتاق کودکان از طرح های فانتزی است و این نوع محصول توانسته در اتاق کودک جلوه ویژه ای ایجاد کند . بافت های فشرده میتواند از نفوذ آلودگی و گرد وغبار به عمق گره ها جلوگیری کند ، خاب بسیار بلند برای کودک ایجاد ناراحتی خواهد کرد و خاب بسیار کوتاه نرمی و لطافت مورد نیاز را فراهم نمیکند . در انتخاب فرش اتاق کودک دقت کنید که ریشه ها محل تجمع آلودگی هستند .

موقع انتخاب رنگ فرش بدون شک به هارمونی آن با سایر وسایل دقت کنیم . رنگ پرده ها ، سرویس خواب ، کمد لباس ، دیوار ها و غیره از جمله مواردی هستند که درست شدن رنگ فرش بایدمورد توجه قرار بگیرد . رنگ تیره یا اصطلاحا چرک تاب با نقوش کودکانه به علت نشان ندادن آلودگی میتواند انتخاب خوبی باشد اما نباید رنگ های چرک تاب مانند سبز یا قرمز را با رنگهای جدی مانند قهوه ای یا مشکی اشتباه گرفت . رنگ باید بگونه ای باشد که در عین نشان ندادن آلودگی شادابی و گرمای فضا و اتاق را حفظ کند .

اتاق کودکان دختر با پسر به علت تفاوت های روحی متفاوت خواهد بود . این تفاوت علاوه بر رنگ و طرح در نوع چیدمان هم خودنمایی میکند . رنگ های سردتر مانند فیلی ، سرمه ای ، خاکستری ، یشمی ، سبز و غیره برای اتاق پسران و رنگ های گرم مانند صورتی ، قرمز ، نارنجی و غیره برای اتاق دختران مناسب تر هستند . در مورد طرح هم می توان گفت طرح عروسک ها و گل مورد پسند دختران و طرح ماشین و حیوانات مورد پسند پسران است . همانطور که دیدیم اهمیت بسزایی که کف پوش در سلامت جسمی و روحی فرش دارد هیچ کدام از وسایل اتاق ندارند و این به جد اهمیت انتخاب را می رساند.

لزوم خرید از فروشگاههای معتبر ضروری است چراکه کیفیت و جنس الیاف چیزی نیست که با چشم و در ظاهر فرش قابل تشخیص باشد و ممکن است افراد سودجو به دروغ کیفیت پایین و نامناسب را به جای فرش با کیفیت بالا به فروش برسانند . ما به شما شرکت تولیدی فرشخونه را پیشنهاد میدهیم که تخصص بالایی در تولید فرش عروسکی دارند . با مراجعه به وب سایت فرشخونه که حهت رفاه حال مشتریان راه اندازی شده است ، میتوانید از انواع طرح ها دیدن نموده و با توجه به موارد ارائه شده و هماهنگ با سایر وسایل اتاق نسبت به انتخاب و خرید آنلاین کالای مورد نظر اقدام نمایید .

 

خرید فرش کودک

خرید از مکانهایی که با مشاوره قبل از خرید می توانند در انتخاب به ما کمک کنند توصیه می شود . ظاهر و طرح و رنگ فرش در روحیه کودک ما تاثیر گذار است از این لحاظ مراجعه به فروشگاههایی که تنوع طرح و رنگ دارند دست خریدار را در انتخاب باز گذاشته و می تواند با دید بهترین انتخاب مناسب تری داشته باشد . فرش اتاق کودک به علت طرح و نقش خاص قابلیت کاربرد در مکانهای دیگر را ندارد همین امر میتواند علتی باشد در اینکه خانواده ها با احتیاط و دقت در هزینه انتخاب کنند و اقدام به خرید از فروشگاههای دارای تخفیف یا خرید مستقیم از کارخانه بصورت حضوری یا آنلاین به علت کم تر شدن هزینه تمام شده ، نمایند .

فرش خونه ، تولیدکننده انواع فرش اتاق کودک در طرح ها و رنگ های متنوع می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش کودک' ،'فرش عروسکی' , 'فرش اتاق کودک' , 'انتخاب فرش اتاق کودک' , 'رنگ فرش عروسکی' , 'فرشهای عروسکی' , 'خرید فرش کودک'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
شناخت فرش درجه یک
قیمت فرش 1200 شانه
طرح های جدید فرش ماشینی کاشان
دلایل افزایش استفاده از فرش مدرن در دکوراسیون منازل چیست؟
نکات کلیدی تابلو فرش
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان