خرید فرش دستبافتگونه کاشان

handmade-design-carpet-kashan.jpg

قالی دستبافت ، محصول بی نظیری است که توسط هنرمندان ایرانی بافته می شود و سمبل فرهنگ  و هنر اصیل ایرانی می باشد  و از آنجا که ایرانیان همیشه به زیبایی و ظرافت فرش اهمیت می دهند ، به این فکر افتادند تا مشخصات ظاهری فرش دستبافت را در فرش ماشینی اعمال کنند  و به این صورت بود که فرش دستبافتگونه به بازار ، عرضه شد .

ویژگی فرش دستبافتگونه چیست ؟

همانطور که گفیتم ایرانیان به دنبال محصولی بودند که به ظرافت و زیبایی فرش دستبافت باشد ولی از نظر قیمت پایین تر باشد و با سرعت بیشتر تولید شود . تولیدکنندگان ، شانه و تراکم قالی ، را بالا بردند . همانطور که می دانید شانه و تراکم به تعداد گره های موجود در محصول بستگی دارد . هرچه تعداد گره ها یا ریشه ها بالاتر رود ، شانه و تراکم فرش بیشتر می شود و فرش ریز بافت تر و ظریف تر و دستبافتگونه تر می شود و از آنجا که تولید فرش ماشینی بسیار سریع تر از فرش دستبافت می باشد و از نظر قیمت با قالی دستبافت نبود ، با استقبال بی نظیری روبرو شد . فرش 1200 شانه ماشینی که دارای تراکم 3600 می باشد از محصولات دستبافتگونه می باشد . یکی دیگر از دلیل پیشرفت این محصول شگفت انگیز ، نقشه ها و طرح های شلوغ آن است . ایرانیان از دیرباز ، در بافت فرش قالی ، از طرح های شلوغ استفاده می کردند و نقشه های خیلی ریز و ظریف فقط باید با شانه و تراکم بالا تولید شود . چون محصولاتی که دارای شانه و تراکم پایین هستند ، با الیاف کلفت تر و ضخیم تر بافته شده است که در این گونه محوصلات نقشه های شلوغ با گل های ریز را پیاده کرد .

تفاوت فرش دستبافت با فرش دستبافتگونه چیست ؟

در فرش دستبافت از الیاف کاملا طبیعی مثل پشم و ابریشم استفاده می شود و گره های آن تک تک ، با دست هنرمندان عزیزمان بافته می شود .  برای تولید یک فرش دستبافت شاید ماه ها ، زمان ببرد ولی در تولید فرش ماشینی ، در طول روز چندین تخته ، عرضه می شود و قیمت مناسب این گونه محصولات ، سیل عظیمی از مشتریان را به سوی خود جذب کرد .

انواع فرش دستبافتگونه کاشان

در گذشته بالاترین شانه ، 350 بود . ولی امروزه این نوع محصولات ، مورد پسند ایرانیان نیست  و بیشتر به کشورهای جهان سوم از جمله عراق صادر می شود . پایین ترین شانه و تراکم ورد استفاده خریداران ، فرش 500 شانه می باشد که دستبافتگونه نیست .  عنوان فرش دستبافتگونه ، به محصولات 700 شانه به بالا اطلاق می شود . فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه از گروه دستبافتگونه می باشد . شرکت فرش خونه ، فرش گل برجسته 1200 شانه را نیز تولید و عرضه می کند . هانطور که در بالا گفتیم در بافت محصولات دستبافتگونه ، از الیاف خیلی ریز استفاده می شود . چون تعداد گره ها خیلی بالاست و اگر از الیاف ضخیم استفاده شود ، طرح نقشه نافرم می شود . ضخامت این گونه محصولات کم تر است و برای مکان های خیلی لوکس و فاخر استفاده می شود . روز به روز بر تنوع این گونه محصولات ، افزوده می شود . تنوع فرش ماشینی 1200 شانه کاشان بسیار بالاست و طراحان نقش و طرح قالی ، هرروز به دنبال جدید ترین نقشه هستند تا بتوانند نظر مشتریان را به خود جلب کنند . طرح افشان سلطنتی ، طرح افشان گل فرنگ ، طرح باغ معلق ، طرح تبریز ، طرح ترانه ، طرح حوض نقره ، طرح رسپینا از طرح های جدید دستبافتگونه می باشد که جز پرفروش ترین محصولات شرکت فرش خونه می باشد . این طرح ها در سایز ها و رنگ های متنوع ، عرضه می شود . ما برای راحتی کار مشتریان عزیز ، تمامی محصولات کاشان را سایت فرش خونه به نمایش گذاشتیم تا خریدارن ، پس از دیدن تمامی مشخصات فرش و حتی دیدن رنگ آن و تطابق اش با محیط منزلشان ، اقدام به خرید کنند . در پشت تمامی محصولات ، برچسب اطلاعات فرش ، است که به عنوان شناسنامه فرش محسوب می شود . تمامی محصولات فرستاده شده با ضمانت نامه چند ساله است و اگر عیب یا نقصی در محصول مشاهده شد ، یا اینکه فرش فرستاده شده مطابق با سفارش مشتری نبود ، مشتری حق برگشت کالا را دارد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش دستبافتگونه کاشان' , 'فرش دستبافتگونه' , 'فرش 1200 شانه' , 'ویژگی فرش دستبافتگونه' , 'تفاوت فرش دستبافت با فرش دستبافتگونه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 700 شانه را از کجا بخریم ؟
فرش گل برجسته
مزایای فروش اینترنتی فرش ماشینی
مشخصات فرش ماشینی 1200 شانه
کاملترین اطلاعات درباره تابلو فرش
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان