رعایت نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی

before-buying-carpet.jpg

همان طور که می دانید ، روز به روز بر تنوع فرش ماشینی افزوده می شود . در گذشته برای انتخاب فرش ، افراد دچار سردر گمی نمی شدند طرح ها به ترنج مرکزی محدود بود و رنگ قالی ها ، گلی بود و مفهوم شانه و تراکم به معنای امروزی وجود نداشت . ولی امروزه ، افراد در انتخاب شانه و تراکم و طرح و نقشه و رنگ فرش دچار دودلی می شوند . ما در این مقاله سعی کردیم تا نکات آموزنده به شما آموزش دهیم تا در هنگام خرید ، بهترین انتخاب فرش را داشته باشید .با رعایت این اصول می توانید بهترین فرش ماشینی را به منزل خود بیاورید


توجه به برچسب فرش
با توجه داشته باشید قبل از خرید فرش ماشینی ، به برچسب پشت قالی که حاوی اطلاعات فرش است توجه کنید . این برچسب حکم شناسنامه قالی را دارد که حاوی میزان تراکم طولی و عرضی ( شانه ) ، ابعاد ، الیاف بافته شده ، تعداد رنگ های به کار رفته در بافت آن ، نوع دستگاه بافته شده . دلیل اهمیت این برچسب این است که با بررسی اطلاعات روی برچسب شما می توانید به کیفیت محصول پی ببرید . نوع الیاف فرش ، بر کیفیت آن تاثیر می گذارد . فرش آکریلیک از نظر کیفیت با فرش پلی استر یا نایلونی کیفیت متفاوتی دارد . فرش آکریلیک بسیار نرم و لطیف است که در برابر حرارت و گرما و پاخور شدن و آسیب هایی که اجسام منزل بر فرش وارد می کنند ، مقاوم است . دارای رنگهای شفاف و براقی می باشد . الیاف آکریلیک هیت ست شده که با بخار آب مقاوم می شوند ، برکیفیت فرش خیلی تاثیر بسزایی دارند . پس ما با خواندن برچسب پشت محصول به کیفیت آن می توانیم پی ببریم . دستگاه بافت هم بر کیفیت فرش خیلی تاثیر دارد . که اسم دستگاه بافت هم باید روی برچسب حک شده باشد . افرادی هم که خرید آنلاین دارند ، نگران نباشند . این افراد در هنگام تحویل محصول مورد نظر می توانند به برچسب ، دقت کنند .
توجه به ابعاد فرش ماشینی
همانطور که می دانید فرش ماشینی توسط دستگاه بافنده بافته می شود و دست انسان هیچ نقشی  در زدن گره ها ندارد . اندازه و ابعاد فرش ماشینی باید استاندارد باشد . اختلاف در ابعاد فرش یک عیب ، به شمار می رود . برای تشخیص این مورد ، با تا کردن قالی از و روی هم قرار دادن دو قسمت می توان تقارن طرح را نسبت به محورهایی که از مرکز می گذرند را تشخیص داد و یا اینکه با متر اندازه گیری کنید .
توجه به شانه و تراکم فرش
برای انتخاب شانه و تراکم فرش ، باید به این توجه کنید که فرش را برای کدام قسمت منزل می خواهید . برای قسمت پذیرایی فرش 1200 شانه با تراکم 3600 بسیار گزینه خوبی است چون در بافت این محصول ، از الیاف خیلی ریزو وظریف استفاده شده است و دارای نقشه ای ریز و طرح های شلوغ می باشد و برای مکان هایی که بیشتر از مبل استفاده می شود ، مناسب است ولی برخی افراد هستند که فرشی برای اتاق نشیمن می خواهند . به این افراد فرش 700 شانه ماشینی توصیه می شود به دلیل آنکه ، نخ بافت این نوع محصول از 1200 شانه کلفت تر وضخیم تراست و در عین حال زیبایی و ظرافت خود را دارد . توصیه شرکت فرش خونه به مشتریان این است که برای منزلشان ، از محصولات بیشتر از 1200 شانه استفاده نکنند . چون این محصولات بیشتر جنبه تزیینی دارند و تار و پود این فرش ها بسیار نازک است و در معرض آسیب بیشتری است . فرش 1200 شانه ماشینی کاشان ، برای مکان های لوکس و فاخر بسیار مناسب است که نام دیگر آن دستبافتگونه می باشد .
توجه به عیب های فرش
دورنگی در رنگ قالی ، تورفتگی بین ریشه ها ، جای سوختگی یا پارگی ، رگه داشتن ( در روی یا پشت محصول ، خط یا خطوط باریک نمایان باشد ) ، جای وصله در پشت فرش ، این ها عیب فرش به حساب می آید . پس در هنگام خرید فرش دقت کنید تا بتوانید بهترین محصول را به خانه خود ببرید .
توجه به ضمانت نامه فرش
داشتن ضمانت نامه برای محصول ، خیلی مهم است . مخصوصا برای افرادی که خرید اینترنتی انجام می دهند در حقیقت ضمانت نامه حکم اعتماد مشتری به فروشنده می باشد . در هنگام خرید فرش ، به ضمانت نامه آن دقت کنید .


خرید فرش ماشینی کاشان


برای همه روشن است که فرش ماشینی کاشان ، جز بهترین فرش ماشینی می باشد و بدون هیچ عیب یا نقصی می باشد . شرکت فرش خونه ، با فروش اینترنتی و فروش حضوری فرش ، همیشه به دنبال عرضه بهترین محصولات بوده است . خریدارانی که از شرکت فرش خونه خریداری می کنند ، اگر بعد از تحویل محصول ، هر عیب یا نقصی در فرش دیدند ، می توانند آن را به شرکت برگردانند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی' , 'بهترین انتخاب فرش' , 'بهترین فرش ماشینی' , 'خرید فرش ماشینی کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
طرح های جدید فرش ماشینی کاشان
فرش ترک
بررسی فرش ماشینی 1200 شانه
انتخاب فرش ماشینی کودک
تشخیص فرش اصل درجه یک ماشینی
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان