دنیای متفاوت فرش ماشینی کاشان

different-carpet-kashan.jpg

شهرستان کاشان ، یکی از متمدن ترین شهرهای ایران است که پایتخت فرش نامیده شده است . موقعیت جغرافیایی این شهرستان ، در جنوب کویر نمک و دریاچه قم قرار دارد . علت اینکه این شهر را پایتخت فرش جهان می نامند ، برای آن هایی که به این شهر سفر کردند و از نزدیک شاهد طرح ها و نقشه های فرش کاشان بودند ، مشخص است . با مرور تاریخ نامه قرن 17 و 18 مشخص می شود که کاشان مرکز بافت قالی برای دربار بوده است و قالی های ابریشمی و زرباف را برای شاه عباس می بافته است . طرح قدیمی ترین فرش کاشان مربوط به شکارگاه می باشد . تجربه بسیار بالای شهرستان کاشان در زمینه بافت فرش و افتخار آفرینی قالی های دستبافت کاشان در جهان ، باعث شد که روز به روز بر پیشرفت صنعت فرش این شهرستان افزوده شود . امروزه کارخانجات بسیاری در این شهرستان وجود دارد که به تولید فرش ماشینی می پردازد. بسیاری از توریست ها ، برای خرید فرش ماشینی کاشان به این شهر سفر می کنند . برای آن ها کاملا بدیهی و روشن است که بیشتر محصولات این شهرستان دارای کیفیت بالایی می باشد ولی آن ها می خواهند از نزدیک تار و پود قالی کاشان را لمس کنند . این شهرستان یکی از مهمترین مرکز صادرات ایران می باشد حال میخواهیم بررسی کنیم که دلیل پیشرفت فرش ماشینی کاشان چیست ؟

دلایل پیشرفت فرش ماشینی کاشان


1.    همان طور که گفتیم این شهرستان دارای تولیدکنندگان بسیاری می باشد و روز به روز بر تعداد تولیدکنندگان این شهر ، افزوده می شود و با این وجود ، حس رقابت در میان تولیدکنندگان زیاد می شود و همه به دنبال این هستند تا بهترین فرش ماشینی را عرضه کنند . آن ها برای اینکه سیل مشتریان را به خود جلب کنند ، از پیشرفته ترین دستگاه بافت ، استفاده می کنند که تاثیر بسیاری بر کیفیت محصول دارد .
2.    ظهور به روزترین و جدیدترین و ناب ترین طرح های قالی ، در کاشان بوده است . در گذشته طرح قالی به ترنج مرکزی و رنگ قالی به گلی ختم می شد . ولی رفته رفته ، طراحان کاشانی ، طرح ها ی جدید و ریز بافت پدید آوردند . کمک گرفتن طراحان ، از طرح های قالی دستبافت که اولین بافت آن در کاشان بود ، بسیار زیاد بود .
3.    یکی دیگر از دلایل افزایش خرید فرش کاشان ، این است که با پیشرفت علم تکنولوژی ، تولید کنندگان نیز جلو رفتند و فروش اینترنتی فرش کاشان را در کنار فروش حضوری در حیطه کاری خود قرار دادند . تقریبا تمامی تولیدکنندگان نامی و مشهور شهرستان کاشان دارای فروشگاه آنلاین می باشد تا طرح ها و نقشه های متنوع و متعدد را در فروشگاه خود به صورت مجموعه به نمایش بگذارند .
4.    استفاده از بهترین الیاف برای نخ تاروپود ، یکی دیگر از دلایل پیشرفت فرش کاشان می باشد . کاشان تولیدکننده بهترین الیاف طبیعی و مصنوعی می باشد .
5.    سالانه ، میزان عرضه فرش کاشان بسیار است به طوری که 80% از تولیدات فرش ایران در سال ، به کاشان بر می گردد . شهرستان کاشان در سال 65 میلیون متر مربع ، قالی ، عرضه می کند .
6.    عرضه کننده  بهترین فرش دستبافتگونه می باشد . در چندسال پیش ، فرش ها به صورت 320 شانه بافته می شد . ولی تولیدکنندگان به مشتریانی که خواستار فرش دستبافت بودند ولی قدرت خرید آن را نداشتند ، اهمیت و بها دادند و به تولید فرش هایی با شانه و تراکم بالا پرداختند . آن ها تعداد گره ها در هر متر مربع افزایش دادند و به این ترتیب هم ریز نقشی و ظرافت فرش بالا رفت و هم کیفیت و استحکام فرش ازدیاد پیدا کرد .
فروشگاه آنلاین فرش خونه کاشان ، عرضه کننده بهترین فرش ماشینی کاشان با طرح ها و رنگ ها متنوع و متعدد می باشد . ارسال سریع فرش ، داشتن برچسب حاوی اطلاعات بر پشت فرش ، داشتن ضمانت نامه همراه محصول ، ارسال رایگان از مهمترین اهداف این شرکت می باشد . مشتریانی کهه هر گونه سوال فنی دارند ، می توانند به صفحه اصلی سایت مراجعه کنند و با شماره تلفن شرکت ، تماس بگیرند و سوالات خود را بپرسند . هدف از ما افزایش آگاهی و دانش شماست . 

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش ماشینی کاشان' , 'بهترین فرش ماشینی کاشان' , 'فروش اینترنتی فرش کاشان' , 'بهترین فرش دستبافتگونه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش گل برجسته و ویژگی های آن
دنیای متفاوت فرش ماشینی کاشان
تابلو فرش ماشینی و طرحهای پرفروش
فروش اینترنتی فرش
درباره قیمت فرش ماشینی
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
فرش کاشان