دنیای متفاوت فرش ماشینی کاشان

different-carpet-kashan.jpg

شهرستان کاشان ، یکی از متمدن ترین شهرهای ایران است که پایتخت فرش نامیده شده است . موقعیت جغرافیایی این شهرستان ، در جنوب کویر نمک و دریاچه قم قرار دارد . علت اینکه این شهر را پایتخت فرش جهان می نامند ، برای آن هایی که به این شهر سفر کردند و از نزدیک شاهد طرح ها و نقشه های فرش کاشان بودند ، مشخص است . با مرور تاریخ نامه قرن 17 و 18 مشخص می شود که کاشان مرکز بافت قالی برای دربار بوده است و قالی های ابریشمی و زرباف را برای شاه عباس می بافته است . طرح قدیمی ترین فرش کاشان مربوط به شکارگاه می باشد . تجربه بسیار بالای شهرستان کاشان در زمینه بافت فرش و افتخار آفرینی قالی های دستبافت کاشان در جهان ، باعث شد که روز به روز بر پیشرفت صنعت فرش این شهرستان افزوده شود . امروزه کارخانجات بسیاری در این شهرستان وجود دارد که به تولید فرش ماشینی می پردازد. بسیاری از توریست ها ، برای خرید فرش ماشینی کاشان به این شهر سفر می کنند . برای آن ها کاملا بدیهی و روشن است که بیشتر محصولات این شهرستان دارای کیفیت بالایی می باشد ولی آن ها می خواهند از نزدیک تار و پود قالی کاشان را لمس کنند . این شهرستان یکی از مهمترین مرکز صادرات ایران می باشد حال میخواهیم بررسی کنیم که دلیل پیشرفت فرش ماشینی کاشان چیست ؟

دلایل پیشرفت فرش ماشینی کاشان


1.    همان طور که گفتیم این شهرستان دارای تولیدکنندگان بسیاری می باشد و روز به روز بر تعداد تولیدکنندگان این شهر ، افزوده می شود و با این وجود ، حس رقابت در میان تولیدکنندگان زیاد می شود و همه به دنبال این هستند تا بهترین فرش ماشینی را عرضه کنند . آن ها برای اینکه سیل مشتریان را به خود جلب کنند ، از پیشرفته ترین دستگاه بافت ، استفاده می کنند که تاثیر بسیاری بر کیفیت محصول دارد .
2.    ظهور به روزترین و جدیدترین و ناب ترین طرح های قالی ، در کاشان بوده است . در گذشته طرح قالی به ترنج مرکزی و رنگ قالی به گلی ختم می شد . ولی رفته رفته ، طراحان کاشانی ، طرح ها ی جدید و ریز بافت پدید آوردند . کمک گرفتن طراحان ، از طرح های قالی دستبافت که اولین بافت آن در کاشان بود ، بسیار زیاد بود .
3.    یکی دیگر از دلایل افزایش خرید فرش کاشان ، این است که با پیشرفت علم تکنولوژی ، تولید کنندگان نیز جلو رفتند و فروش اینترنتی فرش کاشان را در کنار فروش حضوری در حیطه کاری خود قرار دادند . تقریبا تمامی تولیدکنندگان نامی و مشهور شهرستان کاشان دارای فروشگاه آنلاین می باشد تا طرح ها و نقشه های متنوع و متعدد را در فروشگاه خود به صورت مجموعه به نمایش بگذارند .
4.    استفاده از بهترین الیاف برای نخ تاروپود ، یکی دیگر از دلایل پیشرفت فرش کاشان می باشد . کاشان تولیدکننده بهترین الیاف طبیعی و مصنوعی می باشد .
5.    سالانه ، میزان عرضه فرش کاشان بسیار است به طوری که 80% از تولیدات فرش ایران در سال ، به کاشان بر می گردد . شهرستان کاشان در سال 65 میلیون متر مربع ، قالی ، عرضه می کند .
6.    عرضه کننده  بهترین فرش دستبافتگونه می باشد . در چندسال پیش ، فرش ها به صورت 320 شانه بافته می شد . ولی تولیدکنندگان به مشتریانی که خواستار فرش دستبافت بودند ولی قدرت خرید آن را نداشتند ، اهمیت و بها دادند و به تولید فرش هایی با شانه و تراکم بالا پرداختند . آن ها تعداد گره ها در هر متر مربع افزایش دادند و به این ترتیب هم ریز نقشی و ظرافت فرش بالا رفت و هم کیفیت و استحکام فرش ازدیاد پیدا کرد .
فروشگاه آنلاین فرش خونه کاشان ، عرضه کننده بهترین فرش ماشینی کاشان با طرح ها و رنگ ها متنوع و متعدد می باشد . ارسال سریع فرش ، داشتن برچسب حاوی اطلاعات بر پشت فرش ، داشتن ضمانت نامه همراه محصول ، ارسال رایگان از مهمترین اهداف این شرکت می باشد . مشتریانی کهه هر گونه سوال فنی دارند ، می توانند به صفحه اصلی سایت مراجعه کنند و با شماره تلفن شرکت ، تماس بگیرند و سوالات خود را بپرسند . هدف از ما افزایش آگاهی و دانش شماست . 

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش ماشینی کاشان' , 'بهترین فرش ماشینی کاشان' , 'فروش اینترنتی فرش کاشان' , 'بهترین فرش دستبافتگونه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
توضیحات کامل فروش اینترنتی فرش
طرح های جدید فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
فروشگاه فرش ماشینی 700 شانه
خرید مستقیم فرش درجه یک از کارخانه
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان