فرش مناسب برای جهیزیه

carpet-jahiziyeh-kashan.jpg

خرید فرش برای جهیزیه ، از مهم ترین اقلام خرید هایی است که برای منزل نوع عروسان انجام میگیرد . تنوع و تعدد فرش های ماشینی به قدری ست که اگر از انتخاب فرش به عنوان دشوارترین انتخاب در قسمت خرید جهیزیه نام ببریم بی راهه نگفته ایم . اهمیت فرش خریدار را مجبور می کند تا برای انتخاب خود زمان و انرژی زیادی را صرف کند . از بین فرش هایی که در فضاهای مختلف خانه پهن می شود ، انتخاب فرش پذیرایی و مهمانخانه بیشتر از سایرین در دید است و انتخاب آن دقت زیادی لازم دارد . به روز بودن و هماهنگی رنگ و طرح فرش با رنگ و طرح مبل ، پرده و کف پوش در زیبا سازی خانه نو عروسان حرف اول را میزند . در کنار این مورد قیمت فرش هم مهم است ، تلاش برای خرید محصول از فروشگاهی که در عین کیفیت قابل قبول قیمت مناسب تری دارد از گزینه های مد نظر خواهد بود . بسته به سلیقه و بودجه خریدار فرش ماشینی ، دستبافت ، فرش تبریز، فرش ترک ، فرش فانتزی یا مدرن ، فرش گل برجسته و ... میتواند در اختیار نوعروس جهت انتخاب قرار گیرد .
ما در این گفتار فرش جهیزیه برای منزل نوعروسان را مورد توجه و بررسی قرار داده ایم اما فرش ها در هر خانه ای توان ایجاد جذابیت عجیبی را دارند . موضوع انتخاب فرش برای تمام خانم های خوش سلیقه ای که بر روی مد منزل و دکوراسیون حساسیت به خرج میدهند مورد توجه است . در انتخاب و خرید فرش جهیزیه باید با اطلاعات کافی اقدام نمود چراکه در غیر این صورت ممکن است انتخاب صحیح نداشته باشم و با هزینه کردن زیاد پس از مدتی مجبور به تعویض فرش شویم . خرید فرش برای جهیزیه نوعروسان ایرانی از الزامات محسوب میشود و رنگ و لعاب خانه را تغییر میدهد . برای خرید صحیح لازم است به نکات زیر توجه شود .

قیمت خرید فرش ماشینی جهیزیه
قیمت فرش به عنوان محصولی ماندگار با طول عمر بالا به ویژگی های کیفی ، بافت و طرح و نگاره فرش بستگی دارد . هرچه فرش مرغوب تر و با کیفیت تر باشد ، قیمت بالاتری خواهد داشت اما ارائه این موضوع به این معنا نیست که فرش های با قیمت بالا بهتر از سایرین هستند و بر عکس . برای مثال فرش ماشینی 700 شانه قیمتی به مراتب کمتر از فرش ماشینی 1500 شانه یا 1200 شانه دارد ، اما اگر در بافت فرش ماشینی 700 شانه از الیاف آکریلیک هیت ست بهره گرفته شده باشد و فرش ماشینی 1500 شانه یا 1200 شانه با الیاف نامرغوب بافته شده باشند می توان گفت با وجود گرانتر بودن فرش 1500 شانه ، ماندگاری کمتری نسبت به فرش 700 شانه خواهد داشت . پس مجموعه ای از ویژگی ها تعیین کننده کیفیت و دوام فرش خواهند بود که کیفیت الیاف از مهمترین آن ها ست . با اینکه کیفیت الیاف بیشترین تاثیر را بر دوام و ماندگاری محصول دارد اما شانه و تراکم قیمت نوسانات قیمتی بیشتری به همراه خواهد داشت .
فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا زیبایی و ظرافت فوق العاده ای دارند از همین رو گزینه مناسبی برای فضاهایی از منزل هستند که مورد توجه مهمان ها است ، خرید فرش های 1200 شانه برای فضای پذیرایی توصیه می شود اما برای اتاق خواب انتخاب شایسته ای نمی باشد . می توان با خرید فرش هایی با شانه و تراکم پایین برای اتاق خواب ها ، خرید فرش فانتزی یا گلیم برای  آشپزخانه و مکان های پررفت و آمد و خرید فرش 1200 شانه با تراکم بالا برای پذیرایی بهترین گزینه ها را در عین بهترین قیمت برای هر فضا انتخاب کرد .


اندازه گیری دقیق فضا
مورد دوم در انتخاب فرش جهیزیه دانستن دقیق اندازه هر فضا است ، خرید فرشی کوچک برای فضایی بزرگ یا فرشی بزرگ برای اتاقی کوچک از المان های زیبایی شناسی بسیار فاصله دارد . فرش باید بتواند فضای کلی اتاق را پوشش دهد اما از بین لبه فرش و دیوار ها در حد چند سانتی متر فضای خالی وجود داشته باشد تا علاوه بر زیبایی فضا بزرگ و لوکس جلوه کند .

مدل فرش جهیزیه عروس
عموما منازل نوعروسان آپارتمان هایی ست با سبک معماری اروپایی ، پرده هایی سفید یا کرم و مبلمانی به رنگ روشن . گلدان هایی لوکس در کنار پذیرایی که بر زیبایی می افزاید ، این فضا با تصور یک تخته فرش با رنگ روشن و طرحی متضاد با مبلمان بسیار رویایی خواهد بود . تنها دلواپسی بابت انتخاب رنگ روشن ، کثیفی و مشخص بودن لک بر روی فرش است که ممکن است برای خریدار آزار دهنده باشد . انتخاب رنگ های خنثی یا فرش هایی که با الیاف چرک تاب بافته شده اند این مشکل را رفع می کند . حتی می توان فرشی با رنگ زمینه روشن اما شلوغ و پر نگاره را برای پر کردن فضا در نظر گرفت .

فرش های نخ دار مناسب نیستند
ممکن است به علت داشتن خانه ای به سبک مدرن به فکر تهیه فرش های مدرن با نخ های ضخیم و الیافی بلند بیافتید اما باید بدانید که فرشهای شگی یا پرز بلند با اینکه قیمت مناسبی دارد ، اما برای منزل نوعروس مناسب نیست . اگر علاقه ای به سبک های سنتی ندارید می توانید فضای مهمان نشین خانه را به فرش هایی که با طرح کلاسیک بافته شده اند مزین نمایید .

نکته مهم
رعایت دو نکته اصلی در خرید فرش ماشینی جهیزیه الزامی است .
نکته اول این است که هرگز لزومی ندارد که منزل شما و تمام  اتاق ها کاملا با فرش پوشانده شود . داشتن فضای خالی به شرط داشتن کف پوشی زیبا نه تنها از زیبایی دکور کم نمیکند بلکه فضا را شیک تر جلوه می دهد . پس هرگز برای هیچ قسمتی از خانه نباید فرشی بزرگتر یا کاملا اندازه برای فضا انتخاب کرد .
نکته دوم در مورد انتخاب رنگ است ، عموما برای منزل نوعروسان یا خانه های جدید از رنگ روشن کمک می گیرند اما اگر به نظرتان فضای خانه با رنگ فرشی متضاد با رنگ پرده و مبلمان و رنگ های تیر زیبا تر به نظر می رسد میتوانید از رنگ های سرمه ای ، سبز تیره و ... استفاده نمایید . پس لزومی ندارد که حتما از رنگ های روشن استفاده شود .
شرکت تولیدی فرش خونه ارائه کننده بهترین فرش های ماشینی کاشان با بالاترین کیفیت می باشد . ارائه تخفیف به نوعروسان از ویژگی خرید از شرکت فرش خونه می باشد . همچنان خرید آنلاین از طریق وب سایت مربوطه می تواند در کاهش هزینه ها و عدم اتلاف زمان و انرژی به خریدران کمک نماید . داشتن نماد اعتماد ، ضمانت نامه همراه محصولات ، برچسب پشت فرش از نشانه های اعتماد به شرکت فرش خونه می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش برای جهیزیه' , 'فرش جهیزیه' , 'مدل فرش جهیزیه عروس'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
نکات کلیدی تابلو فرش
معرفی انواع تابلو فرش
عوامل موثر بر قیمت تابلو فرش
مزایای فروش اینترنتی فرش
تابلو فرش ماشینی و طرحهای پرفروش
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان