فرش مناسب برای جهیزیه

carpet-jahiziyeh-kashan.jpg

خرید فرش برای جهیزیه ، از مهم ترین اقلام خرید هایی است که برای منزل نوع عروسان انجام میگیرد . تنوع و تعدد فرش های ماشینی به قدری ست که اگر از انتخاب فرش به عنوان دشوارترین انتخاب در قسمت خرید جهیزیه نام ببریم بی راهه نگفته ایم . اهمیت فرش خریدار را مجبور می کند تا برای انتخاب خود زمان و انرژی زیادی را صرف کند . از بین فرش هایی که در فضاهای مختلف خانه پهن می شود ، انتخاب فرش پذیرایی و مهمانخانه بیشتر از سایرین در دید است و انتخاب آن دقت زیادی لازم دارد . به روز بودن و هماهنگی رنگ و طرح فرش با رنگ و طرح مبل ، پرده و کف پوش در زیبا سازی خانه نو عروسان حرف اول را میزند . در کنار این مورد قیمت فرش هم مهم است ، تلاش برای خرید محصول از فروشگاهی که در عین کیفیت قابل قبول قیمت مناسب تری دارد از گزینه های مد نظر خواهد بود . بسته به سلیقه و بودجه خریدار فرش ماشینی ، دستبافت ، فرش تبریز، فرش ترک ، فرش فانتزی یا مدرن ، فرش گل برجسته و ... میتواند در اختیار نوعروس جهت انتخاب قرار گیرد .
ما در این گفتار فرش جهیزیه برای منزل نوعروسان را مورد توجه و بررسی قرار داده ایم اما فرش ها در هر خانه ای توان ایجاد جذابیت عجیبی را دارند . موضوع انتخاب فرش برای تمام خانم های خوش سلیقه ای که بر روی مد منزل و دکوراسیون حساسیت به خرج میدهند مورد توجه است . در انتخاب و خرید فرش جهیزیه باید با اطلاعات کافی اقدام نمود چراکه در غیر این صورت ممکن است انتخاب صحیح نداشته باشم و با هزینه کردن زیاد پس از مدتی مجبور به تعویض فرش شویم . خرید فرش برای جهیزیه نوعروسان ایرانی از الزامات محسوب میشود و رنگ و لعاب خانه را تغییر میدهد . برای خرید صحیح لازم است به نکات زیر توجه شود .

قیمت خرید فرش ماشینی جهیزیه
قیمت فرش به عنوان محصولی ماندگار با طول عمر بالا به ویژگی های کیفی ، بافت و طرح و نگاره فرش بستگی دارد . هرچه فرش مرغوب تر و با کیفیت تر باشد ، قیمت بالاتری خواهد داشت اما ارائه این موضوع به این معنا نیست که فرش های با قیمت بالا بهتر از سایرین هستند و بر عکس . برای مثال فرش ماشینی 700 شانه قیمتی به مراتب کمتر از فرش ماشینی 1500 شانه یا 1200 شانه دارد ، اما اگر در بافت فرش ماشینی 700 شانه از الیاف آکریلیک هیت ست بهره گرفته شده باشد و فرش ماشینی 1500 شانه یا 1200 شانه با الیاف نامرغوب بافته شده باشند می توان گفت با وجود گرانتر بودن فرش 1500 شانه ، ماندگاری کمتری نسبت به فرش 700 شانه خواهد داشت . پس مجموعه ای از ویژگی ها تعیین کننده کیفیت و دوام فرش خواهند بود که کیفیت الیاف از مهمترین آن ها ست . با اینکه کیفیت الیاف بیشترین تاثیر را بر دوام و ماندگاری محصول دارد اما شانه و تراکم قیمت نوسانات قیمتی بیشتری به همراه خواهد داشت .
فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا زیبایی و ظرافت فوق العاده ای دارند از همین رو گزینه مناسبی برای فضاهایی از منزل هستند که مورد توجه مهمان ها است ، خرید فرش های 1200 شانه برای فضای پذیرایی توصیه می شود اما برای اتاق خواب انتخاب شایسته ای نمی باشد . می توان با خرید فرش هایی با شانه و تراکم پایین برای اتاق خواب ها ، خرید فرش فانتزی یا گلیم برای  آشپزخانه و مکان های پررفت و آمد و خرید فرش 1200 شانه با تراکم بالا برای پذیرایی بهترین گزینه ها را در عین بهترین قیمت برای هر فضا انتخاب کرد .


اندازه گیری دقیق فضا
مورد دوم در انتخاب فرش جهیزیه دانستن دقیق اندازه هر فضا است ، خرید فرشی کوچک برای فضایی بزرگ یا فرشی بزرگ برای اتاقی کوچک از المان های زیبایی شناسی بسیار فاصله دارد . فرش باید بتواند فضای کلی اتاق را پوشش دهد اما از بین لبه فرش و دیوار ها در حد چند سانتی متر فضای خالی وجود داشته باشد تا علاوه بر زیبایی فضا بزرگ و لوکس جلوه کند .

مدل فرش جهیزیه عروس
عموما منازل نوعروسان آپارتمان هایی ست با سبک معماری اروپایی ، پرده هایی سفید یا کرم و مبلمانی به رنگ روشن . گلدان هایی لوکس در کنار پذیرایی که بر زیبایی می افزاید ، این فضا با تصور یک تخته فرش با رنگ روشن و طرحی متضاد با مبلمان بسیار رویایی خواهد بود . تنها دلواپسی بابت انتخاب رنگ روشن ، کثیفی و مشخص بودن لک بر روی فرش است که ممکن است برای خریدار آزار دهنده باشد . انتخاب رنگ های خنثی یا فرش هایی که با الیاف چرک تاب بافته شده اند این مشکل را رفع می کند . حتی می توان فرشی با رنگ زمینه روشن اما شلوغ و پر نگاره را برای پر کردن فضا در نظر گرفت .

فرش های نخ دار مناسب نیستند
ممکن است به علت داشتن خانه ای به سبک مدرن به فکر تهیه فرش های مدرن با نخ های ضخیم و الیافی بلند بیافتید اما باید بدانید که فرشهای شگی یا پرز بلند با اینکه قیمت مناسبی دارد ، اما برای منزل نوعروس مناسب نیست . اگر علاقه ای به سبک های سنتی ندارید می توانید فضای مهمان نشین خانه را به فرش هایی که با طرح کلاسیک بافته شده اند مزین نمایید .

نکته مهم
رعایت دو نکته اصلی در خرید فرش ماشینی جهیزیه الزامی است .
نکته اول این است که هرگز لزومی ندارد که منزل شما و تمام  اتاق ها کاملا با فرش پوشانده شود . داشتن فضای خالی به شرط داشتن کف پوشی زیبا نه تنها از زیبایی دکور کم نمیکند بلکه فضا را شیک تر جلوه می دهد . پس هرگز برای هیچ قسمتی از خانه نباید فرشی بزرگتر یا کاملا اندازه برای فضا انتخاب کرد .
نکته دوم در مورد انتخاب رنگ است ، عموما برای منزل نوعروسان یا خانه های جدید از رنگ روشن کمک می گیرند اما اگر به نظرتان فضای خانه با رنگ فرشی متضاد با رنگ پرده و مبلمان و رنگ های تیر زیبا تر به نظر می رسد میتوانید از رنگ های سرمه ای ، سبز تیره و ... استفاده نمایید . پس لزومی ندارد که حتما از رنگ های روشن استفاده شود .
شرکت تولیدی فرش خونه ارائه کننده بهترین فرش های ماشینی کاشان با بالاترین کیفیت می باشد . ارائه تخفیف به نوعروسان از ویژگی خرید از شرکت فرش خونه می باشد . همچنان خرید آنلاین از طریق وب سایت مربوطه می تواند در کاهش هزینه ها و عدم اتلاف زمان و انرژی به خریدران کمک نماید . داشتن نماد اعتماد ، ضمانت نامه همراه محصولات ، برچسب پشت فرش از نشانه های اعتماد به شرکت فرش خونه می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش برای جهیزیه' , 'فرش جهیزیه' , 'مدل فرش جهیزیه عروس'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
لیست قیمت انواع فرش ماشینی
خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان
دنیای متفاوت فرش ماشینی کاشان
فرش گل برجسته
تشخیص فرش اصل درجه یک ماشینی
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان