قیمت فرش 1200 شانه

buy-carpet-1200-kashan.jpg

در این گفتار قصد داریم با توجه به کیفیت و مرغوبیت فرش و سایر عوامل ، در مورد ویژگی فرش 1200 شانه ماشینی که تولید آن ، با سیل عظیمی از مشتریان روبرو شد ، و قیمت فرش های ماشینی 1200 شانه را مورد بررسی قرار دهیم .
فرش ماشینی 1200 شانه در سال 1394 برای اولین بار وارد بازار عرضه و فروش شد . در آن زمان فرش 1200 شانه ماشینی آنقدر فاخر و ریز بافت به نظر می رسیدند که توان تشخیص آن با فرش های دستبافت کار آسانی نبود و خرید این محصول تنها برای مکان های لوکس و اعیانی انجام می گرفت . اما پس از مدتی گستراندن فرش های ماشینی 1200 شانه در قسمت مهمان نشین تمام منازل دیده شد و استقبال از آن بسیار رواج یافت ، به گونه ای که امروزه استفاده از محصول مورد بحث انتخاب مناسبی از جانب کسانی ست که به زیبایی و دکوراسیون جذاب در منازل خود اهمیت می دهند . همچنین افرادی که توان پرداخت بهای فرش دستبافت را نداشته اما به بافت هایی به زیبایی فرش های دستبافت علاقه مند هستند می توانند با خرید فرش ماشینی 1200 شانه نیاز دکور خود را رفع نمایند .
فرش ماشینی 1200 شانه در بین بافت های ماشینی به علت ظرافت و زیبایی بی نظیرش بافتی منحصر بفرد محسوب می شود .
ویژگی مهم فرش های 1200 شانه داشتن تراکم بالا ، الیاف نرم و نازک و لطافت بسیار زیاد است .

معرفی فرش ماشینی 1200 شانه
واژه شانه و تراکم در کنار یکدیگر معنا و مفهوم دارند . به طور دقیق شانه تعداد گره موجود در یک متر عرضی و تراکم به تعداد گره در یک متر طول فرش گفته می شود . فرش 1200 شانه تراکم 3600 به فرش ماشینی ای گفته می شود که در هر متر طول خود تعداد 3600 و در هر متر عرض خود تعداد 1200 گره دارد .بافت فرش ماشینی 1200 شانه چگونه است؟
بهترین نقشه در این محصولات که شانه و تراکم بالایی دارند ، نقشه ها و طرح هایی هستند که نیاز به ظرافت و ریز بافی دارند . طرح های گل برجسته ، طرح های شلو غ و دارای نگاره های ریز ، تابلو فرش ها و ... از جمله فرش ها و طرح هایی هستند که باید توسط ماشین های 1200 شانه تولید شوند .
جالب است بدانیم برای بافت فرش های گل برجسته نیازی به داشتن دستگاه و ماشینی خاص نیست . بلکه تنها کافی است در بافت فرش از چند نخ هایبالک که درجه ذوب متفاوتی از سایر الیاف دارد کمک گرفته شود . نخ هایبالک علاوه بر تفاوت در دمای ذوب ، در سایز هم با سایر الیاف متفاوت است .

فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته چیست ؟
فرش های گل برجسته توسط همان دستگاهی تولید می شود که فرش های عاری از پستی و بلندی تولید و بافته می شوند . تفاوت این دو محصول در مرحله آهار است بدین صورت که پس از بافت و با قرار گرفتن در مرحله آهار یا پرداخت ، فرش از میان غلتک های داغی گذر خواهد نمود و از آنجایی که دمای ذوب الیاف با همدیگر متفاوت است نخ هایبالک که درد مای پایین تری به گرما واکنش نشان می دهد با ذوب یا جمع شدن به پایین رفته و پستی هایی در فرش ایجاد می کند بدون آنکه در ارتفاع سایر نخ ها تغییری ایجاد شود . پس قسمت های پست در فرش های گل برجسته ( که عموام گل ها هستند ) قسمت هایی هستند که در بافت آن ها از نخ هایبالک استفاده شده است .
در بافت فرش ماشینی 1200 شانه علاوه بر نخ هایبالک از نخ های ترک ، مرینوس ترک ، بایر و ونل استفاده می شود نخ هایی سه لایه که سایز آن ها بین 36 و 37 است و ارتفاعی به نسبت کوتاه تر از ارتفاع نخ خاب فرش های 500 ، 700 یا 1000 شانه دارند . ارتفاع نخ خاب فرش 1200 شانه حدود 5 تا 6 میلی متر است .
دانستیم که وجه تمایز فرش های 1200 شانه با سایر فرش ها در زیبایی ، ظرافت و ریز بافی آن است از همین رو تابلو فرش ها که باید به بهترین شکل ممکن و زیباترین حالت تولید شوند بافتی 1200 شانه و نقشه ای فاخر خواهند داشت . 
دیگر ویژگی فرش ها ی متراکم و پر شانه داشتن ضخامتی اندک به علت کاربرد نخ هایی نازک است ، پس می توان در یک جمله چنین عنوان کرد که تعداد شانه و تراکم یک تخته فرش در ارتباطی معکوس با ضخامت آن قرار دارد .

عوامل اثر گذار بر قیمت فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600
عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی عواملی هستند که هم در ظاهر فرش و هم در کیفیت و مرغوبیت محصول دخالت دارند . این عوامل شامل : ابعاد و سایز فرش ، جنس الیاف تار ، پود و خاب ، تعداد و تنوع الیاف رنگی ، میزان شانه و تراکم ، معروفیت برند و تکنولوژی دستگاه تولیدی می شود .
1-  با مثالی ساده تفاوت قیمت در ابعاد مختلف را توضیح می دهیم . فرض کنید دو فرش 1200 شانه با تراکم 3600 داریم اولی فرشی است 9 و دومی فرشی است 12 متر ، قطعا فرش 9 متر از فرش 12 متر ارزان تر خواهد بود چراکه از زمان تولید تا حمل و نقل و گستراندن در منزل نیازمند صرف هزینه کمتری است .
2-  عمده ترین تمایز جنس و کیفیت به نخ خاب مربوط می گردد ، چراکه نخ تار و پود عمدتا از جنس پلی استر ، پنبه یا ترکیبی از آن دو هستند . اما نخ خاب بسیار متفاوت تر است و شامل الیاف آکریلیک ، پلی استر ، فیلامنت ، ویسکوز ، bcf و انواع هیت ست شده این الیاف می شود . نخ ترک از دیگر الیافی است که به عنوان نخ خاب بکار می رود و کمی از سایرین متفاوت است چراکه دو مرتبه از فرآیند هیت ست عبور کرده و ویژگی هایی به مراتب برتر از سایر الیاف ها دارد . در مورد نخ تار و پود باید بدانیم هرچه درصد پنبه بکار گرفته شده بیشتر باشد قیمت محصول بیشتر و مرغوبیت و کیفیت بالا تر خواهد رفت .
3-  تعداد شانه و تراکم هم بر زیبایی و ظاهر و هم بر کیفیت فرش اثر گذار است . فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 از متراکم ترین فرش های حال حاضر محسوب شده است و دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب در عین داشتن کیفیت عالی و گره هایی حکم و منسجم است . شانه و تراکم  هم مانند اندازه فرش با قیمت رابطه مستقیم دارند . برای مثال فرش 1200 شانه با تراکم 3600 قیمت ، ویژگی های ظاهری و کیفیتی بالا تر از فرش 1000 شانه با تراکم 3000 با همان جنس نخ بکار گرفته شده دارد .
4-  دستگاه های بافت فرش ماشینی نواع و اقسام متفاوتی دارند ، هرچه تکنولوژی دستگاه پیشرفته تر باشد فرش هایی با کیفیت تر و زیباتر ارائه خواهد داد که قیمتی بالا تر از فرش های رده های پایین تر دارند . بافت فرش های صادراتی و درجه یک توسط دستگاه هایی انجام می گیرد که بالاترین کیفیت و تکنولوژی را داشته باشند . در ادامه به معرفی برخی از دستگاه های تولید فرش ماشینی می پردازیم :
دستگاه crx و تکسیما ، adr سه نمونه از ماشین آلاتی هستند که توان بافت فرش های ماشینی 500 شانه را دارند . در دنیای امروزه این دستگاه ها در میان دستگاه های با تکنولوژی پایین جای می گیرند اما برای بافت فرش های 1200 شانه که دارای تراکم 3600 هستند از دستگاهی با نام hci استفاده می شود این دستگاه در رده مدرن ترین ماشین آلات صنعتی قرار دارد که می تواند در تولید با کیفیت ترین فرش ها دخیل باشد .
5-  داشتن برندی معتبر آخرین عاملی ست که در این مقاله به آن اشاره میشود . برند در صورتی مشهور و معروف می گردد که مشتریان آن را تست کرده و کیفیت و ماندگاری محصولاتش برای همگان مشخص باشد . پس خرید فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 از برندی معتبر و مشهور به علت خوب و درجه یک بودن گران قیمت تر از خرید از برند هایی ست که شهرت فراوانی ندارند . 

قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته
تا اینجا در مورد عوامل مختلفی که می توانند قیمت فرش های ماشینی را تغییر دهند سخن به میان آوردیم . اما با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر و وجود نوسانات و عدم معین بودن وضعیت نمی توان عدد مشخصی را به عنوان قیمت برای هر محصول ارائه داد اما با توجه به عوامل مطرح شده می توان محصولات را از نظر قیمت و بها با یکدیگر مقایسه نمود .

 

خرید فرش 1200 شانه کاشان

فروشگاه آنلاین فرشخونه ، انواع فرش 1200 شانه کاشان را در طرح های متنوع ارائه می دهد . این شرکت عرضه کننده فرش 1200 شانه 8 رنگ و فرش 1200 شانه گل برجسته می باشد . به علت بالا بودن قیمت محصولات 1200 شانه ، این فروشگاه اینترنتی ، سیاست فروش آنلاین فرش کاشان را سرلوحه کار خود قرار داده است .

ارسال سریع فرش ، تحویل فرش درب منزل بنابر درخواست مشتری ، ضمانت پس از فروش ، بازگشت محصول در صورت وجود هر گونه عیب یا نقصی در محصول ، از خدمات ارائه شده این فروشگاه می باشد .

از نشانه های پرداخت امن و مطمئن در خرید آنلاین ، وجود نماد اعتماد لکترونیکی می باشد . این فروشگاه ، برای ایجاد حس امن و اطمینان در مشتریانی که اقدام به خرید آنلاین می کنند ، نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ضمانت پرداخت زرین پال را در فروشگاه اینرتنتی خود ، تعبیه کرده است .

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'قیمت فرش 1200 شانه' , 'فرش 1200 شانه ماشینی' , 'قیمت فرش 1200 شانه تراکم3600' , 'فرش 1200 شانه ماشینی' , 'فرش های ماشینی 1200 شانه' , 'خرید فرش 1200 شانه کاشان
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع طرحها و نقشه های فرش ماشینی کاشان
نکات کلیدی تابلو فرش
انواع فرش ماشینی 700 شانه
خرید مستقیم فرش
فرش کاشان را به قیمت کارخانه بخرید
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان