فرش 700 شانه

carpet-700-reeds-density-2250.jpg

گاها هنگامی که فروشنده از شانه و تراکم فرش به عنوان ویژگی مهم فرش صحبت می کند این سؤال برای خریدار پیش می آید که منظور از شانه و تراکم چیست و تعداد شانه و تراکم چه تأثیری بر فرش ماشینی دارد . موضوع آن قدر مهم است که لازم است خریدار قبل از اقدام به خرید فرش ماشینی تسلط کامل بر این واژگان داشته باشد . شانه و تراکم به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر عرض و طول فرش با اتصال نخ های خاب به نخ های تار و پود فرش را شکل می دهند . ما در این مقاله به معرفی فرش 700 شانه می پردازیم .

فرش 700 شانه یعنی چی ؟

 فرش 700 شانه یعنی فرشی که در هر متر عرض آن 700 گره بکار گرفته شده است ، کار آسانی نیست شمردن 700 گره در یک متر عرض فرش از همین رو تعداد گره های موجود در هر 10 سانت یا 1 سانتی متر را شمرده و به یک متر تعمیم می دهند .
هنگامی که از فرش 700 شانه سخن می گوییم می دانیم تعداد گره های عرضی 700 عدد در هر متر خواهد بود اما تعداد گره های طولی مشخص نیست . فرش 700 شانه می تواند در تراکم های مختلف بافته شود که رایج ترین آن ها معمولاً در تراکم 2100 تا 3500 بافته می شوند اما بهترین آن فرش 700 شانه تراکم 2550 می باشد .
فرش ماشینی 700 شانه از بافت های 500 شانه ظریف تر ، مستحکم تر ، دارای مقاومت و دوام بیشتری هستند اما به علت کوتاه تر بودن ارتفاع نخ خاب از نرمی کمتری برخوردار خواهند بود . در حالت کلی هر چه به تعداد شانه و تراکم یا به عبارتی به تعداد گره ها افزوده شود ضخامت بافته کمتر و زیبایی و ظرافت آن بیشتر خواهد شد .
کلی ترین دسته بندی محصولات  700 شانه ، 700 شانه واقعی و 700 شانه تبدیلی است . فرش 700 شانه تبدیلی که ممکن است نام آن را شنیده باشید محصولی متفاوت از فرش 700 شانه واقعی است که در ظاهر این تفاوت به چشم نمی آید و حتی ممکن است افراد سود جو فرش تبدیلی را به جای فرش واقعی به خریداران بفروشند . فرش 700 شانه تبدیلی توسط دستگاه های بافت 500 شانه تولید می شود و در مرحله آهار یا پرداخت به فرش 700 شانه تبدیل و روانه بازار می شود . این محصول اکثراً با تراکم 1500 مبادله شده و رنگ ها و طرح هایی متفاوت از فرش واقعی دارد . از لحاظ کیفیت و قیمت در سطحی پایین تر از فرش 700 شانه واقعی قرار گرفته اما جایگاهی بالاتر از فرش 500 شانه دارد . طرح های محدودتر ، بافته شدن در 7 رنگ اصلی به جای 8 تا 12 رنگ و در نهایت وجود تعداد گره کمتر از مواردی است که افراد عادی می توانند در تشخیص این دو محصول از یکدیگر بکار بگیرند . البته همواره دقت و توجه به شناسنامه یا برچسب پشت فرش بهترین راهنما برای خریداران است .
فرش های 700 شانه در 8 ، 10 یا 12 رنگ اصلی بافته می شوند و تنوع رنگ خوبی دارند . ماشین آلات hcpx که از کشورهای اروپایی وارد شده اند در تولید این فرش با قدرت و تکنولوژی بالایی عمل کرده و به دلیل قدرت بالا می توانند تراکم بالایی هم ایجاد نمایند .
یکی از عوامل فروش بالای محصول مورد بحث ، تنوع طرح و ازدیاد انواع نگاره ها ست . فرش های 700 شانه انواع طرح های مدرن ، سنتی و کلاسیک را به خوبی پوشش می دهند . هر چند بافت نقشه های پر نگاره و شلوغ در شانه و تراکم های بالا بسیار زیباتر و جذاب تر است اما تنوع محصولات 700 شانه به حدی است که مشتری را جذب خود می کند .
تمام فرش هایی که با ماشین و دستگاه بافته می شوند دارای اندازه و ابعاد سازمانی و استاندارد هستند . ابعاد 12 متر ، 9 متر و 6 متر استاندارد نام دارند اما فرش های 700 شانه در سایر ابعاد هم تولید می شوند و با خرید از زیر مجموعه ابعاد غیر سازمانی می توان در بازار به دنبال خرید کناره‌ها ، قالیچه‌ها ، رو پشتی ، پادری و ... بود . اینکه فرش را در چه اندازه ای خریداری نماییم امری ست وابسته به محیط اما بهتر است محصول را طوری انتخاب نماییم که بین لبه فرش و دیوار به میزان چند سانتی متر فاصله وجود داشته باشد .

مقایسه فرش 700 شانه با 1000 شانه
در بالا به برتر بودن دوام ، کیفیت ، ظاهر و قیمت فرش 700 شانه نسبت به فرش های 500 شانه اشاره شد اما فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه ای که امروزه در بازار ها قابل خریداری هستند به مراتب ویژگی های ظاهری و قیمت بالاتری از فرش های 700 شانه دارند . این برتری را به هیچ وجه نمی توان به کیفیت فرش ها نسبت داد چراکه قسمت اعظمی از کیفیت محصول وابسته به الیاف مصرفی آن ها ست . ممکن است فرش 700 شانه با نخ آکرولیک هیت ست بافته شده باشد و فرش 1000 شانه ای با الیاف مصنوعی نامرغوب پس در این مثال فرش 700 شانه کیفتی بهتر از فرش 1000 شانه خواهد داشت . علاوه بر جنس الیاف و شانه و تراکم ، مکان قرار گرفتن فرش ، نحوه نگهداری ، جنس رنگ و ... همه و همه از مواردی هستند که در کیفیت و ماندگاری فرش اثر به سزایی دارند .

خرید فرش 700 شانه کاشان
مشتریان عزیز می توانند با خرید از فروشگاه اینترنتی فرشخونه که در آن تولید کننده به ارائه فرش های 700 شانه درجه یک و صادراتی با کیفیت و زیبایی بالا اقدام نموده است ، خریدی مطمئن و با کیفیت را داشته باشد . این فروشگاه ، به خریداران این ضمانت را می دهد که محصولات اش در کنار ظاهری زیبا توسط بهترین الیاف موجود و به روزترین دستگاه های بافت تولید شده اند . خدمات مختلف فروشگاه های اینترنتی خریداران را در جهت خرید تشویق نموده و خریدی مقرون به صرفه و ماندگار برای ما رقم خواهد زد .

این فروشگاه به خاطر کیفیت پایین فرش های تبدیلی ، فقط به فروش فرش 700 شانه واقعی اقدام می نماید .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش 700 شانه' , 'فرش ماشینی 700 شانه' , 'فرش 700 شانه تراکم 2550' , 'قیمت فرش 700 شانه' , 'خرید فرش 700 شانه کاشان' , 'فروش فرش 700 شانه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
شانه و تراکم در کیفیت و قیمت فرش ماشینی
درباره فرش ماشینی گل برجسته
ویژگی فرش 700 شانه واقعی
تابلو فرش ماشینی و طرحهای پرفروش
انواع طرحها و نقشه های فرش ماشینی کاشان
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان