10 ویژگی فرش ماشینی خوب

features-good-carpet.jpg

فرش ماشینی خوب چی بخرم ؟ فرش ماشینی خوب چیه ؟ فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟ خصوصیات فرش ماشینی خوب چیه ؟
این ها تنها بخشی از سوالاتی است که امروزه ، خصوصا در دهه های اخیر ذهن های زیادی را به خود مشغول کرده است . از آنجا که  فرش ماشینی خوب هزینه قابل توجهی دارد انتخاب یک فرش ماشینی خوب از عواملی است که باید آگاهانه و با مطالعه و تحقیق اقدام به خریدن آن نمود . قدم اول در نظر گرفتن محیطی است که قصد مفروش کردن آن را دارید . طبیعتا خصوصیات فرش ماشینی خوبی که مناسب اتاق خواب و محل استراحت با رفت و آمد کم است ، متفاوت با فرشی است که برای آشپزخانه که محیطی با پاخور بالا می باشد در نظر گرفته می شود . با اطلاع از ویژگی فرش ماشینی خوب و انتخاب فرشی که از دوام و کیفیت بالایی برخوردار است می توان فضایی فرح بخش و احساسی سرشار از شادی را در محیط مورد نظر ایجاد نمود . در این قسمت تلاش نموده ایم تا خصوصیات فرش ماشینی خوب را ارائه نموده تا مشتریان ارجمند بتوانند در تشخیص فرش ماشینی خوب خودکفا شده و بهترین انتخاب را داشته باشند .

 

1. خالص بودن مواد اولیه

مواد اولیه ای که در بافت فرش ها بکار می رود از مهم ترین عوامل تعیین کننده کیفیت فرش ماشینی خوب  می باشد . مواد اولیه ای که 100 خالص بوده و درصد دار نباشد دوام و طول عمر فرش را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد . بنابراین مواد اولیه ای که در فرش مصرف می شود باید مورد توجه قرار گیرد .

 

2. الیاف مصرفی

الیاف کاربردی در فرش به دو دسته طبیعی و مصنوعی وجود دارند که پنبه ، پشم ، ابریشم و جوت الیاف طبیعی و پلی استر ، اکرولیک ، نایلون و پلی پروپیلن از نوع الیاف مصنوعی می باشند . اکثر فرش های اکرولیک در روزهای ابتدایی خرید پرزدهی دارند . اگر پس از چند هفته از زمان خرید پرزدهی فرش ادامه داشته باشد ، این خود دلیلی بر بی کیفیتی فرش می باشد . فرش های ماشینی خوبی که جنس الیاف آن اکرولیک هیت ست شده است ، نسبت به فرش های دیگر از استحکام بیشتری برخوردار هستند .

 

3. خاب فرش

نخی که به صورت U شکل به دور نخ پود بافته می شود نخ خاب یا نخ پرز نام دارد . جنس این نخ نقش به سزایی در کیفیت آن دارد . هم چنین ارتفاع این نخ معمولا بین 10 تا 14 میل می باشد . در فرش ماشینی خوب هیچ قسمتی از فرش ، ازگره های U شکل ( که کچلی فرش نام دارد ) تهی نمی باشد .

 

4. تراکم و شانه

یکی از مهم ترین عواملی که در خرید و فروش تخته فرش های ماشینی مورد توجه قرار می گیرد و تاثیر گذار در قیمت آن می باشد تراکم و شانه فرش ماشینی است . در هر متر از عرض فرش ماشینی تعدادی گره به کار برده شده است که این تعداد تعیین کننده شانه فرش می باشد و در هر متر از طول فرش ماشینی خوب  این تعداد گره ها تراکم فرش را تشکیل می دهند . فرش هایی که از تراکم بالایی برخوردارند لطافت و نرمی بیشتری دارند . هر چه تراکم فرش ماشینی بیشتر باشد شباهت بیشتری به فرش دستبافت دارد . بنابراین افرادی که علاقه زیادی به فرش دستباف دارند با انتخاب فرشی با شانه و تراکم بالا و با قیمتی کمتر از آن می توانند به تمایلات خود پاسخ مثبتی بدهند .

 

5. فضا و شرایط مختلف محیطی

فرش ماشینی خوب ،  فرشی است که از کیفیت و طول عمر مناسب برخوردار باشد . متناسب با فضا می توان فرش های متفاوتی را انتخاب نمود . هر فرش متناسب با شرایطی که در آن قرار می گیرد مثل شرایط آب و هوایی ، میزان رفت و آمد و غیره ، گزینش شده و در سطح مورد نظر مفروش می گردد . در حال حاضر اغلب منازل مسکونی به صورت آپارتمانی هستند که بسیاری از آن ها از متراژ کمی برخوردارند . بنابراین افراد تمایل دارند فضای منزل خود را بزرگتر جلوه دهند . پس بهتر است  فرش هایی را انتخاب نماید که از رنگ زمینه روشنی برخوردارند . در این صورت فضای منزل بزرگتر از معمول جلوه داده و حس خوبی را در افراد ایجاد می نماید . فرش های ماشینی عموما مستطیلی شکل هستند اما بسته به سطح مورد نظر می توان فرش ها را به صورت مختلف و خارج از چارچوب هندسی نیز سفارش داد .

 

6. رنگ زمینه فرش

فرش های ماشینی بسته به شرکت بافنده دارای تعداد رنگ های متفاوتی هستند اما عموما دارای 8 الی 10 رنگ هستند . هر چه تعداد رنگ فرش ها بیشتر باشد اثرات دوده و گرد و غبار کمتری را نشان می دهند و برای محیط هایی که  در معرض این ذرات و گرد و خاک هستند مناسب اند . اکثر کودکان علاقه زیادی به بازی و سرگرمی دارند و دارای تحرک و نشاط زیادی هستند . بنابراین افرادی که فرزند خردسال دارند بهتر است فرش هایی را مد  نظر خود قرار دهند که رنگ تیره دارند . فضا هایی مثل پذیرایی که رفت و آمد و در نتیجه پاخوردگی در آن ها کمتر است فرش روشن انتخابی مناسب می باشد . از دیگر خصوصیات فرش ماشینی خوب این است که از هنگامی که ان را روی زمین پهن می کنید ، از زوایای دید مختلف دارای شید های رنگی متفاوتی نباشد . توجه به این نکته نیز ضروری است که رنگ های مصرفی در فرش واقعی باشند یعنی مثلا اگر فرشی 10 رنگ است حتما تمام تعداد رنگ های موجود در آن10 عدد باشد .

 

7. طرح و نقش فرش

طرح فرش یکی دیگر از عواملی است که در زیبایی فرش نقش مهمی دارد . با توجه به سلیقه و وسایل منزل  و یا دکوراسیون محیطی که قصد مفروش کردن آن است می توان طرح های مختلفی را برگزید . طرح های سنتی ، ساده ، مدرن و پر تراکم عموما طرح های تشکیل دهنده فرش های ماشینی خوب هستند . فرش هایی که طرح آن ها خالی از ترنج می باشد گزینه ای مناسب برای بزرگنمایی منزل می باشند .

 

8. کارخانه تولیدی

شرکت های بافندگی زیادی هستند که در زمینه تولید فرش ماشینی خوب ادعا داشته و با تبلیغات زیاد سعی در جلب مشتری دارند . فرش ماشینی خوب توسط دستگاهی که دارای استاندارد های لازم و باکیفیت و به روز است تولید می شود . پس باید این نکته را در نظر داشت که صرفا قیمت بالا فرش یا تبلیغات رسانه ای به معنی فرش ماشینی خوب و با کیفیت نمی باشد . فرش های تولیدی با ماشین آلات مدرن و پیشرفته جذب رنگ (رنگ پذیری ) ، مقاومت ، ظرافت و لطافت بالایی دارند . با این وجود فرش ماشینی خوب را از کارخانجات بافندگی خریداری نمایید که از دستگاه های مدرن و باکیفیت در تولیدات خود استفاده می نمایند .  

 

9. استحکام و مقاومت

فرش ماشینی خوب از مقاومت و استقامت بالایی در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی مثل گرما در فصول گرم سال و سرما در فصول سرد سال ، نور مستقیم خورشید ، حرارت غیر مستقیم ، پاخوردگی و پوسیدگی برخوردار است . هم چنین برای تشخیص فرش ماشینی خوب دست خود را روی فرش کشیده و آن را لمس کنید . هنگام لمس فرش هیچ نوع چسبندگی نباید مشاهده شود .

 

10. سلامت فرش

در فرش ماشینی خوب اثری از سوختگی ، جای خالی و تیغ خوردگی نباشد . به طور کلی فرش باید فاقد پارگی ، سوراخی و به دور از هر گونه دو پودی ( ادامه روند بافت با نخی دیگر از همان محل ) باشد .

 

فروشگاه آنلاین فرشخونه

شرکت فرشخونه با در نظر گرفتن تمامی ویژگی های فرش ماشینی خوب و هم چنین وقت و هزینه مشتریان ، فروشگاه آنلاین خود را در اختیار مشتریان گرانقدر قرار داده تا علاوه بر آشنایی با خصوصیات فرش ماشینی خوب در قسمت مقالات ، تنها با چند کلیک ساده از خرید فرش ماشینی خوب بهره و لذت برند . فروشگاه آنلاین فرشخونه کلیه محصولات خریداری شده را با ارسال سریع و رایگان با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به دست مشتریان خود می رساند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش ماشینی خوب' , 'خرید فرش ماشینی خوب' , 'خصوصیات فرش ماشینی خوب' , 'ویژگی فرش ماشینی خوب' , 'تشخیص فرش ماشینی خوب'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی اصل کاشان
فروش انواع تابلو فرش های ماشینی کاشان
نکات کلیدی فرش ماشینی 700 شانه
فروش فرش 500 شانه
بررسی قیمت فرش ماشینی
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان