فرش اصل کاشان

orginal-carpet-kashan.jpg

باید گفت در مورد هر خانواده ایرانی یکی از لوازم اساسی و مهمی که در خانه و منزل نقش اصلی ایفا می کند فرش اصیل ایرانی است . عموما فرش به عنوان محبوب ترین کف پوش خصوصا در بین خانواده های قدیمی تر رواج دارد . در وهله اول فرش های دستبافت مورد پسند همگان بوده است اما به علت بالا بودن قیمت فرش های دستبافت خریداران توان مالی تهیه آن را نداشته و به عنوان جایگزین از فرش های ماشینی استفاده می کنند حال از انجایی که خریداران همواره به دنبال خرید محصولات با کیفیت و اصل هستند ، انتخاب و تشخیص فرش های اصل از فرش های با کیفیت پایین و تقلبی کار آسانی نخواهد بود و به دغدغه خریداران مبدل گشته است .

در بین تولید کنندگان بی شماری که در بازار فرش و قالی وجود دارد محصولات تولید شده در کارخانه های کاشان با چندین پله تفاوت از نظر کیفیت ، زیبایی ظاهری ، مناسب بودن قیمت و خدمات ویژه بالا تر از سایر محصولات قرار گرفته است . عامل اصلی این ویژگی ها و برتری وجود رقابت بالا در بین تولیدکنندگانی ست که همواره با خلوص نیت به دنبال ارائه محصولات ناب و اصل کاشان بوده و هستند . آوازه جهانی فرش های ماشینی به خریدران این هشدار را می دهد که با خرید از محصولات تولید کنندگان کاشان ، فرشی اصل و با دوام را مهمان خانه های خود کنند . با توجه به اینکه تمام خریداران با تحقیقات اولیه به این نتیجه می رسند که با خریداری کردن فرش های اصل کاشان می توانند لذت یک خرید خوب را تا سالیان سال حس نمایند اما سوال و مسئله اساسی این است که چگونه می توان فرش اصل کاشان را از سایر محصولات تشخیص داد ؟ پاسخ این سوال موضوعی ست که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت . در ادامه قصد داریم به بررسی تفاوت فرش های ماشینی اصل کاشان و فرش های ماشینی غیر اصل بپردازیم . خوانندگان می توانند با استفاده از نکات ارائه شده با دقت در انتخاب ، فرشی اصیل و باب میل خود خریداری نمایند .

فرش اصل کاشان چیست ؟

خرید فرش اصل کاشان موجب می شود خریدار تا سال های سال از کیفیت و دوام فرش بهره مند گردد چرا که ویژگی بارز یک تخته فرش اصل کاشان داشتن دوام بی نظیر و حفظ کیفیت در گذر زمان است . بهترین جنس الیاف ، بهترین و به روز ترین طرح ها و نقشه ها ، مستحکم ترین گره ها ، گذر از سخت ترین مرحله آهار و ... مواردی ست که تنها و تنها از فرش های اصل کاشان بر می آید و اجماع همین موارد فرش را درجه یک یا صادراتی نموده است . شاید در زمان خرید ظاهرا تفاوتی بین فرش اصل و غیر اصل نباشد اما گذر زمان کیفیت بالای فرش های ماشینی کاشان را به اثبات رسانده است . هر فرشی که در کارخانه های معتبر کاشان تولید شود و برند های اصیل بر روی آن ها نقش ببندند ، در دسته فرش های اصل کاشان قرار خواهد گرفت . لازم است بدانیم فرش های اصل کاشان در طول زمان دارای رنگی ثابت به جای از دست دادن رنگ خواهند بود . حتی اولین فرش های اصل کاشان هم که با تکنولوژی و فناوری قدیمی بافته شده اند عمر چند ده ساله داشته و در زمره بهترین تولیدات فرش ماشینی قرار گرفته اند .

تفاوت فرش اصل کاشان و غیر اصل

تشخیص فرش اصل کاشان و فرش غیر اصل به علت تعداد زیاد برند ها و تولید کنندگان ، دغدغه خریداران محسوب می شود . علاوه بر برند های داخلی برند های خارجی هم وارد بازار شده و فرش های غیر ایرانی هم بر مشکل تشخیص افزوده شده است . فرش های خارجی از جمله فرش های چینی به علت داشتن قیمتی پایین تر از فرش های داخلی خریداران را نسبت به خرید وسوسه می کنند . هر چند فرش های کاشان به علت رقابت بالای تولید کنندگان مناسب تر از سایر تولید کنندگان داخلی ست اما یکی از موارد خرید فرش اصل توجه به کیفیت به جای قیمت است . تفاوت فرش اصل و غیر اصل علاوه بر قیمت در ویژگی های فنی تولید است .

ویژگی های فرش اصل کاشان

حدود 50 سال از تولید فرش های ماشینی در ایران می گذرد . تجربه بالای تولید کنندگان کاشانی خریداران را به خرید فرش های اصل کاشان سوق میدهد . در مورد ویژگی های فنی فرش اصل کاشان باید گفت : در تقسیم بندی جنس فرش ها یه نوع نخ خاب وجود دارد . 1) فرش ماشینی بافته شده با نخ خاب الیاف اکریلیک یا آکریلیک هیت ست شده . 2) فرش ماشینی بافته شده با نخ خاب ابریشم مصنوعی که به نام پلی استر هم شناخته شده است . 3) فرش ماشینی با نخ خاب بی سی اف که در بافت این نوع فرش ها از نخ خاب از بی سی اف یا پلی پروپین استفاده می شود . فرش های کلاسیک و سنتی اصل کاشان که در ظاهر با داشتن طرح های سنتی ایرانی شامل ترنج و لچک شناخته می شوند ، با کمک الیاف 100 درصد آکریلیک هیت ست تولید می شوند . اما در فرش های فانتزی اصل به علت فانتزی بودن و ویژگی های خاص خود ، استفاده از الیاف پلی استر رواج دارد . باید بدانیم که الیاف آکریلیک مرغوب تر از سایر الیاف ها بوده و مشتریان بیشتری دارد اما بکار نگرفتن آن در فرش های فانتزی دلیل بر عدم مرغوبیت فرش های فانتزی نیست .

اولین مشخصه یک تخته فرشی که علاوه بر زیبایی ظاهری ، دوام و اصالت بالایی داشته باشد ، الیاف اصل به کار رفته در آن است . فرش ماشینی آکریلیک 100 درصد هیت ست شده از آن جهت مرغوب و اصل به حساب می آید که در برابر نور مستقیم آفتاب و گرمای غیر مستقیم مقاوم است ، گرد و غبار ، خاک و آلودگی را جذب نمی کند و با ساده ترین روش های شست و شو به راحتی تمیز می شود . درخشندگی و زیبایی های ظاهری فرش آکریلیک هیت ست شده هم از دیگر موردی ست که در درجه یک بودن و اصیل بودن فرش اهمیت دارد . فرش اصلی که با الیاف درجه یک بافته شده باشد ، دچار در هم تنیدگی نخ خاب نخواهد شد چرا که سر الیاف مرغوب سوزنی یا اصطلاحاً دانه اناری ست .

از دیگر ویژگی های فرش اصل کاشان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1) انعطاف پذیری فرش آن را در برابر فشار ، پاخوردگی و سایش مقاوم می نماید .ست که در برابر پاخوردگی تأثیر زیادی نمی پذیرد و عموماً مقاومت می کند . این مقاومت در برابر پاخوردگی باعث می شود که سریع نخ های به حالت طبیعی خود برگردند یعنی فرش اصل کاشان قابلیت برگشت پذیر دارد .

2) رنگ های شاد و درخشانی که به هیچ عنوان بو نمی دهند می تواند فضای خانه را جذاب و دل انگیز نماید .

3) عدم پرزدهی علاوه بر کم کردن دردسر تمیزی خانه و فضا ، به کاهش حساسیت و انواع آلرژی های تنفسی و پوستی می انجامد . البته اندکی پرزدهی در ابتدای استفاده از فرش اصل طبیعی ست اما هرچه محصول مرغوب تر باشد و از مواد اولیه بهتری تهیه شده باشد ، به مرور پرزدهی آن کم شده تا اینکه در فرش های درجه یک به صفر می رسد .

4) اطلاعات مندرج موجود برچسب پشت فرش باید با اطلاعاتی که فروشنده ارائه می دهد و در فرش وجود دارد یکسان باشد . هر گونه عدم تطابق یا مخدوش بودن شناسنامه یا برچسب فرش می تواند ما را در خرید فرش اصل مردد نماید .

برند نامی فرشخونه از جمله برند هایی ست که با تولید فرش اصل کاشان بهترین محصولات را در متنوع ترین طرح ها و قیمت ها به بازار عرضه می نماید . وجود چنین تولید کنندگان مطرحی موجب خوش نامی فرش اصل کاشان در سطح جهان شده است و اگر قصد خرید فرش اصل را دارید ما به شما محصولات فرشخونه را پیشنهاد می نماییم . مراجعه به وب سایت معتبر گروه تولید فرشخونه و مقایسه کیفیت و قیمت محصولات با ویژگی های فرش اصل گواهی بر این ادعا ست که خرید محصولات فرشخونه رضایت بخش ترین حالت را به همراه خواهد داشت .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش های اصل کاشان' , 'خرید فرش اصل کاشان' , 'تشخیص فرش اصل کاشان' , 'خرید اینترنتی فرش اصل' , 'فرش فانتزی اصل'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دنیای متفاوت فرش ماشینی کاشان
درباره قیمت فرش ماشینی
انواع مختلف فرش فانتزی اصل
ویژگی های فرش ماشینی اصل
راهنمای خرید فرش خوب با قیمت مناسب
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان