مشخصات فرش 700 شانه جدید

newest-700-reeds-carpet.jpg

فرش 700 شانه ماشینی یکی از شاخه های فرش ماشینی است که از نظر رده بندی قیمت و زیبایی بافت ، پس از فرش های ماشینی 500 شانه و قبل از فرش های 100 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه قرار دارند . از لحاظ رنگ بندی و تنوع طرح و رنگ و نقشه فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550 رقیب ندارند و به علت ویژگی های خاص خود پرفروش ترین فرش ماشینی به حساب می آیند .
با این مقدمه به سراغ توضیحاتی در رابطه با مشخصات فرش 700 شانه می رویم . خریدارانی که قصد خرید این محصول را دارند ، می توانند با خواندن این نوشتار با مشخصات آن به صورت کالم آشنا شوند .
 رنگ‌بندی فرش :
تنوع رنگی فرش 700 شانه جدید به حدی ست که بیننده از دیدن رنگ های زیبا با ترکیب بندی عالی خسته نمی شود . محصولات 700 شانه در 8 ، 10 و یا 12 رنگ اصلی قابل تهیه هستند . تصور اینکه 12 رنگ اصلی در زمینه یک تخته قالی بکار گرفته شده باشند بسیار زیبا و خاطره انگیز است .
مشخصات رنگ‌بندی فرش ۷۰۰ شانه
حال عبارت فرش 700 شانه در 8 ، 10 یا 12 رنگ چه معنایی دارد ؟
فرش 700 شانه  8 رنگ به خریدار می گوید که در محصول پیش رو تعداد 8 رنگ واقعی یا اصلی مورد استفاده قرار گرفته شده است . همانطور که می دانیم برخی رنگ ها اصلی و واقعی و برخی دیگر ترکیبی هستند .
به همین ترتیب در مورد فرش های 700 شانه 10 رنگ  هم منظور استفاده از 10 رنگ ( 12 رنگ ) اصلی یا واقعی در زمینه می باشد .
صحبت از شانه و تراکم مهم ترین ویژگی است که در هر تخته قالی ، مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد اما ویژگی ها و مشخصات دیگری هم وجود دارد که در مرغوبیت و اصالت فرش حرفی برای گفتن دارد .
در این قسمت سه نوع فرش ماشینی 700 شانه را که دارای ویژگی های مختلفی هستند مورد بررسی قرار می دهیم . سه دسته فرش 700 شانه واقعی ، 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه که هر کدام به واسطه داشتن ویژگی های متفاوت قیمت ، کیفیت و دوامی متفاوت از دیگری خواهند داشت .
تشخیص این سه نوع فرش 700 شانه از روی ظاهر کار ساده ای نیست اما امید است پس از مطالعه مقاله حاضر و با کسب اطلاعات بیشتر خریداران عزیز بتوانند با کمی دقت و توجه نوع محصول را مشخص نمایند .
در هر قسمت پس از معرفی محصول به ارائه مشخصات ظاهری و فنی فرش شامل : فاکتورهای شانه ، تراکم ، جنس نخ خاب ، دستگاه بافت ، تعداد رنگ می پردازیم .
شانه فرش 700 شانه اصل
واژه شانه و تراکم اهمیت خاصی در صنعت نساجی دارد به عبارتی شناسه مهم محصولات میزان شانه و تراکم است . با یک مثال شانه و تراکم را توضیح می دهیم . قالی 700 شانه با تراکم 2550 را در نظر بگیرید ، این فرش نشان می دهد که در هر متر عرض آن تعداد 700 گره و در هر متر طول ان تعداد 2550 گره وجود دارد که نقطه اتصال نخ خاب به نخ تار و پود است .
در مورد شانه ها می دانیم که محصولات شامل فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه هستند . اما هر شانه می تواند در تراکم های متفاوتی بافته و روانه بازار شود .
تراکم های فرش 700 شانه شامل 1500، 2000 ، 2200 ، 2550 و 2700 می باشد و رایج ترین فرش های 700 شانه در تراکم 2550 تولید می شوند .
شانه و تراکم در بطن قالی ، فشردگی الیاف ، استحکام ، سفتی فرش ، قطر و حجم و وزن و .... را مشخص می نمایند . هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد  بر زیبایی و ظرافت بافت افزوده و از قطر فرش کاسته می شود . محصولات 1200 و 1500 شانه آنقدر زیبا و ظریف بافته شده اند که تشخیص آن ها از فرش های دستباف کار ساده ای نیست . برای مثال محصولات ۷۰۰ شانه اصل که دارای تراکم 2550 هستند وزنی معادل 42 یا 43 کیلو گرم دارند در حالی که این وزن در فرش های 1200 شانه بسیار کمتر و در فرش های 500 شانه بیشتر است .
هر چه شانه و تراکم بیشتر شود ، میزان الیاف مصرفی بیشتر خواهد بود اما ضخامت الیاف کمتر شده و این امر باعث کمتر شدن ضخامت و وزن می شود . همچنین در فرش های 1200 و 1500 شانه خاب فرش بسیار کم ارتفاع می شود چراکه جهت نمایش بهتر نقش و نگاره لازم است تا در مرحله آهار ارتفاع فرش بسیار کوتاه شود .
جنس نخ خاب
جنس الیاف فرش ۷۰۰ شانه اصل و درجه یک نخ آکریلیکی ست که فرایند هیت ست را گذرانده باشد . اما گاها از نخ های پلی استر یا ترکیب پلی استر و آکریلیک هم استفاده می شود . هر چه درصد پلی استر در بافت بیشتر باشد فرش ، ارزان قیمت تر خواهد بود چراکه مرغوبیت آکریلیک بیشتر است .
در دسته بندی محصولات 700 شانه ، دیدیم که فرش های 700 شانه واقعی بهترین نوع محصولات در این دسته هستند که عموما با نخ صددرصد آکریلیک هیت ست تولید و روانه بازار می شوند . نخ آکریلیک به واسطه داشتن ویژگی ها و مزایای منحصر بفرد نسبت به دیگر الیاف مصنوعی موجود مرغوبیت ، دوام و ظاهر بهتری دارد .
در مختصر ترین جملات می تواند گفت الیاف آکریلیک هیت ست :
با داشتن حالت پفکی موجب حجم دهی به فرش می شوند و از این رو برای داشتن حجم مشخصی می توان از الیاف کمتری استفاده کرد .
در فرش های اکریلیک سر گره ها مشخص بوده و اصطلاحا گره ها دانه اناری هستند .
هیت ست شدن قالی را با دوام تر ، مقاوم تر ، درخشنده تر و انعطاف پذیر تر می کند .
این محصولات به علت عدم پرز دهی ، حساسیت زا نبوده و هیچ گونه آلودگی و گرد و غباری را جذب نمی کنند .
اگر در شست و شو از شوینده های قوی استفاده شود نگرانی بابت آسیب به الیاف اکریلیک نداریم .
الیاف آکریلیک هیت ست شده با تثبیت رنگ بالا در برابر تغییر رنگ مقاوم بوده و نور آفتاب موجب رنگ پریدگی نخواهد شد .
فرآیند هیت ست شدن عملی است که بر روی انواع الیاف ها قابل اجرا ست . طی فرایند هیت ست ، الیاف از کوره های بخار داغ عبور کرده و ویژگی هایی مانند عدم پرزدهی ، مقاومت بالا در برابر حرارت ، نور آفتاب و ... را کسب می کند .
دستگاه بافت
پیشرفت روز تکنولوژی بر دستگاه های بافت فرش ماشینی هم بی تاثیر نبوده است . ماشینی که فرش با آن بافته می شود ، در تعیین دوام فرش مهم است . فرش 700 شانه درجه یک به واسطه دستگاه هایی با نام های HCPX1  و HCPX2  ساخته شده توسط کمپانی واندویل تولید می شوند .
ویژگی بارز دستگاه HCPX1  و HCPX2 سرعت و دقت بالای بافت است ، این امر فقط با استفاده از نخ های هیت ست شده امکان پذیر خواهد بود و سایر الیاف نمی توانند در تولیدات این دستگاه ها عملکرد خوبی ارائه دهند چراکه نخ های درجه دو و سه مقاومت لازم را نداشته و حین بافت پاره می شوند .
فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی
فرش های ۷۰۰ شانه تبدیلی در مهم ترین ویژگی های فنی دارای قدری تفاوت با فرش های ۷۰۰ شانه اصلی که تا اینجا توضیح داده شد هستند . این محصولات توسط دستگاه 500 شانه بافته و طی مرحله آهار به فرش های 700 شانه تبدیلی ، مبدل می گردندو در نهایت با ۷۰۰ گره در هر متر عرض به بازار عرضه می شوند . در تعداد گره های عرضی فرش های 700 شانه تبدیلی و اصل تفاوتی دیده نمی شود اما با کمی توجه در تراکم می تواند به تفاوت ها پی برد . فرش های تبدیلی دارای تراکم ۱۵۰۰ تا ۲۱۰۰  هستند . همچنین دستگاه بافت تکسیما نام دارد که فرش های 500 شانه تولید می نماید .
فرش های 700شانه تبدیلی مرغوبیت 700 شانه واقعی را نداشته و از آنجایی که در غالب فرش های 500 شانه تولید می شوند و تراکم پایینی دارند ، وزنی بین ۳۶ تا ۳۷ کیلو گرم خواهند داشت . این محصول از جنس اکریلیک است .
فرش ماشینی طرح 700 شانه
آخرین دسته محصولات 700 شانه ، فرش ماشینی طرح 700 شانه هستند . قالی 500 شانه ای که با طرح فرش های 700 شانه آراسته شده اند عنوان فرش های ماشینی طرح 700 را به خود گرفته و وجه تشابه آن ها با بافت 700 شانه همین طرح و نگاره ها هستند . تراکم پایین بین 1000 تا 2000 حاکی از این است که فرش های طرح 700 شانه نسبت به دو نوع قبل کیفیت و ریز بافی کمتری دارند . این محصولات توسط دستگاه شونهر یا تکسیما قابل تولید بوده و وزن متغیری دارند .

از آنجایی که تشخیص این سه دسته کار آسانی نیست توجه به تراکم و دقت در خرید امر مهمی به شمار می رود .
جدیدترین فرش 700 شانه

فروشگاه اینترنتی فرشخونه ، جدیدترین فرش های 700 شانه را به صورت 8 رنگ ، 10 رنگ و 12 رنگ عرضه می کند . کیفیت بالای محصولات به علت استفاده از بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده و بافت با بهترین دستگاه مجهز و مدرن می باشد . این فروشگاه آنلاین ، محصولات را به قیمت درب کارخانه عرضه می کند . کسانی که قصد خرید اینترنتی دارند ،  از خدماتارسال سریع فرش و تحویل درب منزل و ضمانت نامه و بیمه نامه پس از فروش ، بهره مند می شوند . 

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش 700 شانه ماشینی' , 'فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550' , 'پرفروش ترین فرش ماشینی' , 'فرش 700 شانه جدید' , 'فرش 700 شانه 8 رنگ' , 'مشخصات فرش 700 شانه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع فرش ماشینی 700 شانه
مشخصات فرش 700 شانه جدید
فرش 1000 شانه کاشان
فرش 700 شانه بهتر است یا 1200 شانه؟
خرید انواع فرش ماشینی کاشان
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان