راهنمای خرید فرش خوب با قیمت مناسب

internet-shopping-good-carpet.jpg

ما در این مقاله سعی داریم تا ویژگی های فرش خوب ماشینی را بیان کنیم تا خودتان در هنگام خرید ، یک کارشناس باشید .
فرش ماشینی خوب کدام است ؟
• هیچ عیب یا نقصی نداشته باشد .
عیوب فرش ماشینی به شرح زیر می باشد :
• تکرار سیلندر ( تکرار نقشه )
• ابعاد فرش غیر استاندارد باشد .
• آهار پشت فرش ، کم یا زیاد زده شده باشد
• شیرینگ یا پرداخت فرش ، درست انجام نشده باشد و فرش راه راه به نظر برسد .
• دو رنگی یا چند رنگی وجود داشته باشد .
• جای خالی روی فرش و یا جای تیغ خوردگی باشد .
فرش دارای پرزهای زیاد باشد .
• الیاف فرش باید از جنس آکریلیک باشد . الیاف فرش چند دسته هستند :
• پلی پروپلین
• پلی استر
• آکریلیک
الیاف آکریلیک ، از بهترین الیاف برای بافت نخ خاب است که دارای ویژگی هایی از جمله مقاومت بسیار بالا در برای پاخور شدن و شست وشو و انواع حرارت ها دارد ،  پرزدهی بسیار کمی دارد ، دارای رنگبندی شفافی است . این الیاف را قبل از بافت ، در مرحله هیت ست مقاوم می کنند . مرحله هیت ست مرحله ای است که الیاف آکریلیک ، از تونل بخار و گرما عبور می کنند و یکنواخت و یکدست می شوند .
قیمت فرش ماشینی خوب باید مناسب باشد : بسیاری از افراد بر این باور غلط هستند که خرید فرش گرانقیمت ، یعنی خرید فرش خوب . در صورتی که قیمت فرش ماشینی تاثیری بر کیفیت فرش ندارد . چه بسا فروشگاه هایی هستند که با سیاست فروش اینترنتی فرش خوب ، توانسته اند در پایین آوردن فرش درجه یک و باکیفیت ، موفق عمل کنند و چه بسا کارخانه هایی هستند که فرش بی کیفیت را باقیمت بسیار بالایی عرضه می کنند و بسیاری از کاخانه ها هستند که در شهرهای دیگر نمایندگی فروش فرش خوب را ایجاد می کنند و می توانند قیمت فرش ماشینی را بسیار پایین آورند .
• شانه و تراکم : یکی از راه های تشخیص فرش خوب ، شانه و تراکم فرش است که از دو راه می توانید پی ببرید که شانه و تراکم یک محصول چند است . یک راه از طریق اینکه به برچسب پشت فرش مراجعه کنید و شانه و تراکم محصول را ببینید . راه دوم که خیلی مطمئن تر است ، این است که یک متر مربع از قالی را در نظر بگیرید و به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش و عرض فرش وجود دارد ، توجه کنید . شانه فرش یعنی تعداد گره هایی که در یک متز از عرض فرش و تراکم به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد ، گفته می شود . فرش 1200 شانه که یک فرش خوب محسوب می شود ، باید در یک متر از عرض فرش 1200 گره و در یک متر از طول فرش 3600 گره وجود داشته باشد . یعنی در 10 سانت باید 120 گره در عرض محصول وجود داشته باشد .
• دستگاه بافت فرش ماشینی باید به روز و مدرن باشد : بهترین دستگاه بافت ، HCI  ، HCPX است . فرش های با کیفیت ، باید با این دستگاه های به روز دنیا بافته شود . سرعت بافت این دستگاه ها بالاست و اگر تولید کننده ، الیاف نامرغوب به دستگاه بدهد ، دستگاه در حین بافت ، الیاف را پاره می کند . الیاف نازک و محکمی که هیت ست شده و مقاوم شده باید به این دستگاه وندویل داده شود .
• شهر تولید کننده : کاشان ، به عنوان پایتخت فرش شناخته شده است . این شهر از قدیم الایام به بافتن قالی دستباف و بالطبع آن فرش ماشینی خوب معروف است و توانسته است در تولید بهترین های قالی موفق عمل کند . در گذشته ، خرید فرش ماشینی کاشان ، یک امری محال برای افرادی که دور از کاشان زندگی می کردند ، بود ولی امروزه تولید کنندگان ، از پیشرفت علم و تکنولوژی استفاده کردند و اقدام به راه اندازی وب سایت های اینترنتی کردند و توانستند فروش اینترنتی فرش ماشینی را ایجاد کنند .
خرید اینترنتی فرش خوب
فروشگاه فرشخونه ، توانسته است بهترین فرش های ماشینی کاشان را با قیمت بسیار پایین عرضه کند . این فروشگاه با فروش اینترنتی ، قیمت فرش ماشینی را بسیار پایین آورده است و توانسته است محصولات باکیفیت را باکمترین قیمت به علت حذف واسطه ها و یک فروش مستقیم ، عرضه کند . این فروشگاه ، بعد از سفارش محصول توسط مشتری ، ارسال سریع فرش را از مهمترین خدمات خود می داند و اگر محصول سهوا اشتباهی فرستاده شد و یا در حین ارسال ، دچار آسیب شد ، به هزینه فرشخونه ، محصول ارجاع داده می شود . این فروشگاه مورد اعتماد ، دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
قیمت فرش ماشینی خوب, خرید اینترنتی فرش خوب, قیمت فرش ماشینی, خرید فرش ماشینی کاشان, خرید فرش خوب
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
قیمت فرش ماشینی 700 شانه
فرش درجه یک کاشان
فروش فرش 500 شانه
مشخصات فرش ماشینی 1200 شانه
با خرید اینترنتی فرش را ارزان بخرید
ادامه
شاخه ها
    نقشه فرش ماشینی ایرانی
    Design By : AlphaGroup
    مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
    فرش کاشان