راهنمای خرید فرش خوب با قیمت مناسب

internet-shopping-good-carpet.jpg

ما در این مقاله سعی داریم تا ویژگی های فرش خوب ماشینی را بیان کنیم تا خودتان در هنگام خرید ، یک کارشناس باشید .
فرش ماشینی خوب کدام است ؟
• هیچ عیب یا نقصی نداشته باشد .
عیوب فرش ماشینی به شرح زیر می باشد :
• تکرار سیلندر ( تکرار نقشه )
• ابعاد فرش غیر استاندارد باشد .
• آهار پشت فرش ، کم یا زیاد زده شده باشد
• شیرینگ یا پرداخت فرش ، درست انجام نشده باشد و فرش راه راه به نظر برسد .
• دو رنگی یا چند رنگی وجود داشته باشد .
• جای خالی روی فرش و یا جای تیغ خوردگی باشد .
فرش دارای پرزهای زیاد باشد .
• الیاف فرش باید از جنس آکریلیک باشد . الیاف فرش چند دسته هستند :
• پلی پروپلین
• پلی استر
• آکریلیک
الیاف آکریلیک ، از بهترین الیاف برای بافت نخ خاب است که دارای ویژگی هایی از جمله مقاومت بسیار بالا در برای پاخور شدن و شست وشو و انواع حرارت ها دارد ،  پرزدهی بسیار کمی دارد ، دارای رنگبندی شفافی است . این الیاف را قبل از بافت ، در مرحله هیت ست مقاوم می کنند . مرحله هیت ست مرحله ای است که الیاف آکریلیک ، از تونل بخار و گرما عبور می کنند و یکنواخت و یکدست می شوند .
قیمت فرش ماشینی خوب باید مناسب باشد : بسیاری از افراد بر این باور غلط هستند که خرید فرش گرانقیمت ، یعنی خرید فرش خوب . در صورتی که قیمت فرش ماشینی تاثیری بر کیفیت فرش ندارد . چه بسا فروشگاه هایی هستند که با سیاست فروش اینترنتی فرش خوب ، توانسته اند در پایین آوردن فرش درجه یک و باکیفیت ، موفق عمل کنند و چه بسا کارخانه هایی هستند که فرش بی کیفیت را باقیمت بسیار بالایی عرضه می کنند و بسیاری از کاخانه ها هستند که در شهرهای دیگر نمایندگی فروش فرش خوب را ایجاد می کنند و می توانند قیمت فرش ماشینی را بسیار پایین آورند .
• شانه و تراکم : یکی از راه های تشخیص فرش خوب ، شانه و تراکم فرش است که از دو راه می توانید پی ببرید که شانه و تراکم یک محصول چند است . یک راه از طریق اینکه به برچسب پشت فرش مراجعه کنید و شانه و تراکم محصول را ببینید . راه دوم که خیلی مطمئن تر است ، این است که یک متر مربع از قالی را در نظر بگیرید و به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش و عرض فرش وجود دارد ، توجه کنید . شانه فرش یعنی تعداد گره هایی که در یک متز از عرض فرش و تراکم به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد ، گفته می شود . فرش 1200 شانه که یک فرش خوب محسوب می شود ، باید در یک متر از عرض فرش 1200 گره و در یک متر از طول فرش 3600 گره وجود داشته باشد . یعنی در 10 سانت باید 120 گره در عرض محصول وجود داشته باشد .
• دستگاه بافت فرش ماشینی باید به روز و مدرن باشد : بهترین دستگاه بافت ، HCI  ، HCPX است . فرش های با کیفیت ، باید با این دستگاه های به روز دنیا بافته شود . سرعت بافت این دستگاه ها بالاست و اگر تولید کننده ، الیاف نامرغوب به دستگاه بدهد ، دستگاه در حین بافت ، الیاف را پاره می کند . الیاف نازک و محکمی که هیت ست شده و مقاوم شده باید به این دستگاه وندویل داده شود .
• شهر تولید کننده : کاشان ، به عنوان پایتخت فرش شناخته شده است . این شهر از قدیم الایام به بافتن قالی دستباف و بالطبع آن فرش ماشینی خوب معروف است و توانسته است در تولید بهترین های قالی موفق عمل کند . در گذشته ، خرید فرش ماشینی کاشان ، یک امری محال برای افرادی که دور از کاشان زندگی می کردند ، بود ولی امروزه تولید کنندگان ، از پیشرفت علم و تکنولوژی استفاده کردند و اقدام به راه اندازی وب سایت های اینترنتی کردند و توانستند فروش اینترنتی فرش ماشینی را ایجاد کنند .
خرید اینترنتی فرش خوب
فروشگاه فرشخونه ، توانسته است بهترین فرش های ماشینی کاشان را با قیمت بسیار پایین عرضه کند . این فروشگاه با فروش اینترنتی ، قیمت فرش ماشینی را بسیار پایین آورده است و توانسته است محصولات باکیفیت را باکمترین قیمت به علت حذف واسطه ها و یک فروش مستقیم ، عرضه کند . این فروشگاه ، بعد از سفارش محصول توسط مشتری ، ارسال سریع فرش را از مهمترین خدمات خود می داند و اگر محصول سهوا اشتباهی فرستاده شد و یا در حین ارسال ، دچار آسیب شد ، به هزینه فرشخونه ، محصول ارجاع داده می شود . این فروشگاه مورد اعتماد ، دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
قیمت فرش ماشینی خوب, خرید اینترنتی فرش خوب, قیمت فرش ماشینی, خرید فرش ماشینی کاشان, خرید فرش خوب
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تحویل فرش درب منزل
تفاوت تابلوفرش ماشینی با دیجیتال
خرید و فروش اینترنتی فرش ماشینی
مزایای فروش اینترنتی فرش
توضیحات کامل فروش اینترنتی فرش
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان