خرید انواع فرش ماشینی کاشان

sale-types-carpet-kashan.jpg

تقسیم بندی فرش ماشینی از ابعاد گوناگون قابل انجام است . می توان فرش های ماشینی را از نظر انتخاب و خرید به چندین دسته ، تقسیم نماییم . هر ویژگی فنی و ظاهری در محصول توان آن را دارد که در ابعاد مختلف گسترانده شده و برای خود یک شاخه و دسته را شکل دهد . خریداران باید قبل از خرید فرش ماشینی نسبت به آنچه مورد نیاز است و آنچه را که قصد خرید دارند اطلاعات کافی و وافی کسب نموده تا با داشتن آگاهی بتوانند فرش عالی و درجه یک متناسب با نیاز خود خریداری نمایند . داشتن آگاهی از انواع فرش ماشینی برای انتخاب و خرید منجر به بهترین انتخاب و مناسب ترین خرید خواهد شد . امروزه فروش انواع فرش ماشینی توسط تولید کنندگان بسیار زیاد شده است که کیفیت هر کدام فرق دارد .
سوال اساسی در این مقاله این است که انواع فرش ماشینی برای انتخاب و خرید کدامند و ما به خرید کدام نوع فرش ماشینی بپردازیم ؟ در راستای پاسخ به این سوال سعی شده است تا با قرار دادن اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با انواع فرش ماشینی برای انتخاب و خرید به خریداران در این راستا کمک نماییم .
انواع فرش ماشینی از نظر طرح و نگاره
در ساده ترین و کلی ترین دسته بندی ، فرش ماشینی ایرانی در سه دسته شامل فرش های کلاسیک یا سنتی و فرش های مدرن و فانتزی جای می گیرند .
خرید و انتخاب بر اساس این دسته بندی با توجه به سبک دکور و معماری خانه انجام خواهد شد . فرش های سنتی برای دکوراسیون سنتی ، فرش های کلاسیک برای دکوراسیون کلاسیک و فرش های مدرن برای دکوراسیون مدرن و فانتزی مناسب خواهند بود . تفاوت این دسته در طرح و نگاره ها است . قالی های سنتی ، قدیمی ترین و اصیل ترین نگاره ها را دارد . طرح های کلاسیک ترکیبی از سنن و مدرنیته بوده و در نهایت طرح های مدرن و فانتزی اشکالی هستند امروزی ، باب سلیقه جوانان . انتخاب فرش های فانتزی به علت داشتن طرح و کیفیت متفاوت نسبت به فرش های سنتی و کلاسیک برای فضاهایی مانند آشپزخانه ، اتاق خواب ، راهرو ها و .. مناسب هستند .
انواع فرش های ماشینی از نظر کیفیت
در دسته بندی دیگر می توان به کیفیت فرش ها اشاره کرد . همانطور که آگاه هستیم ، فرش های کاشان در سراسر دنیا زبان زد خاص و عام بوده و با داشتن بهترین کیفیت و زیباترین طرح و نگاره در دل خانه ایرانیان جای گرفته اند . استفاده از الیاف آکرولیک هیت ست شده دلیل کیفیت بالای فرش های ماشینی کاشان است . فرش های ماشینی در چهار دسته از نظر کیفیت و جنس قرار می گیرند . فرش های تولید شده از آکرولیک ، فرش های پلی استر ، فرش های پلی پروپلین و در نهایت فرش هایی که با ترکیب این سه الیاف به بهره برداری می رسند . در شهرهای مختلف ، محصولات از الیافی تهیه می شوند که ترکیب هر سه نخ بوده و به همین علت ، کیفیتی کم تر از کیفیت فرش های کاشان را خواهند داشت . اینکه انتخاب و خرید ما از کدام نوع و جنس باشد بستگی به بودجه و نیاز ما خواهد داشت . اگر به دنبال فرش با کیفیت با طول عمر بالا هستیم باید به دنبال خرید فرش های اکرولیک باشیم . البته این الیاف نسبت به سایر الیاف قیمت بالا تری هم دارد .
انواع فرش های ماشینی کاشان از نظر شانه و تراکم
اولین و کم شانه و تراکم ترین محصولات ، فرش های 500 شانه ای هستند که در تراکم 1000 تولید می شود . در حال حاضر این محصول ، طرفداران زیادی ندارد چراکه محصولات بهتر وارد بازار شده اند . فرش های ماشینی 500 شانه ، جزء فرش های ارزان قیمت هستند که فرشخونه ، این محصولات را با بهترین الیاف آکریلیک تولید می کند .
فرش های ماشینی طرح 700 در دسته فرش های 700 شانه هستند اما در واقع فرش های 500 شانه ای هستند که در بافت آن ها از طرح های 700 شانه استفاده شده است .
محصولات 700 شانه تبدیلی نوع دیگری از فرش های 700 شانه است . این محصولات نیز با دستگاه های 500 شانه تولید می شوند اما در مرحله آهار با انجام عملیاتی خاص به فرش های 700 شانه تبدیل می شوند .
فرش های 700 شانه اورژینال یا اصل ، محصولاتی هستند پرطرفدار ، با کیفیت فوق العاده بالا و مقاوم در برابر فرسایش ، فشار و انواع آسیب های رووتین . انواع فرش ماشینی 700 شانه خصوصا نوع 700 شانه اورژینال بهترین انتخاب و خرید برای مکان های پر رفت و آمد ، شلوغ و پاخور است . 
فروشگاه فرشخونه ، محصولات 700 شانه را به صورت 8 رنگ ، 10 رنگ و 12 رنگ تولید می کند . تنوع رنگی بالای محصول موجب زیبایی قابل قبول آن ها شده است . فرش 700 شانه در تراکم 2550 رواج بیشتری دارد .
دسته دیگر که در کیفیت و زیبایی بیشتری نسبت به محصولات 700 شانه قرار گرفته اند ، فرش های ماشینی 1000 شانه هستند .  انواع فرش های 1000 شانه در 8 رنگ اصلی و یا 10 رنگ و ر تراکم رایج 3000  تولید می شوند .
فرش های 1200 شانه که در تراکم 36000 بیشتر از هر تراکمی به چشم می خورد انتخاب و خرید بسیار مناسبی برای اتاق پذیرایی و فضاهایی ست که قصد لوکس نمودن آن ها را داریم . در انتخاب و خرید انواع فرش ماشینی بر اساس شانه و تراکم بحث اصلی زیبا بودن و ظرافت بافت است . هر چه شانه و تراکم بیشتر شود ، زیبایی و ظرافت بافت بالا تر رفته ، از حجم و وزن محصول کم می شود و بر قیمت آن نیز افزوده خواهد شد .
گروه تولید فرش و قالی فرشخونه با تولید انواع فرش های ماشینی کاشان در شانه و تراکم ، ابعاد و رنگ و طرح مختلف در عین حال بهترین کیفیت ، آماده خدمت رسانی به مشتریان است . تجربه و سابقه درخشان این برند مطرح ، حاکی از کیفیت بالای محصولات و رضایت خریداران است . فرشخونه می تواند گزینه مناسبی جهت انتخاب و خرید انواع فرش ماشینی به حساب آید .

کلمات کلیدی مرتبط :
خرید انواع فرش ماشینی, فروش انواع فرش ماشینی, فرش ماشینی ایرانی, فرش های مدرن, فرش کلاسیک, فرش های ارزان قیمت
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
رعایت نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی
معرفی انواع تابلو فرش
فرش درجه یک را چگونه تشخیص بدهیم
درباره فرش ماشینی گل برجسته
کارخانجات فرش کاشان
ادامه
نقشه فرش ماشینی ایرانی
Design By : AlphaGroup
مشاوره و پشتیبانی فرشخونه
فرش کاشان